Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Na tapczanie siedzi leń...

miejsce podłe ale chroni przed deszczem

Rating: 2 votes, 5.00 average.
żona od niego odeszła, synowie nie chcą go znać, pytają po co znów przychodzi,
w każdym sklepie jest wypraszany, codziennie w tym samym ubraniu, na surowcach
wtórnych zna się ponadprzeciętnie. dzień spędza w parku, korzysta ze słońca,
nocą zagląda do klatek, do piwnic, kamienic, śpi w bramie na kawałku kartonu na ziemi.
byle na głowę nie padało, byle nie w przeciągu, by organizmu nie przewiało.
każdej nocy płacze, wie dobrze co stracił a zwykli przechodnie gdy na niego z obrzydzeniem
patrzą to mu to przypominają. chciałby też iść do roboty, ale nikt mu nie da szansy,
nikt go nie zatrudni, bo wygląda jak wygląda. nikt nie pomyśli że przecież on też chciałby
żyć normalnie, dać garnek na piecyk i coś w nim uwarzyć. nikt nie pomyśli że on
marzy o tym żeby wykąpać się w wannie, żeby poczuć ciepłą wode, iść na noc do pracy
a gdy rano wróci to położyć się spać przy bliskiej mu osobie. tego nie widzimy, bo to
wszystko mamy i patrzymy przez głupi stereotyp: ma na wino to niech spieprza.

tylko co jak my byśmy byli na jego miejscu? czy chcielibyśmy aby nas tak traktowano?
Kategorie
Uncategorized

Komentarzy

1. Avatar Isabelka
    Dobre pytanie. Kiedy studiowałam zaocznie w Katowicach na dworcu PKS często widywałam dwóch bezdomnych grzebiących w koszach w poszukiwaniu jedzenia. Nigdy nie zaczepiali ludzi, nie żebrali. Jednak każdy patrzył na nich z obrzydzeniem i niechęcią. Raz zostały mi bułki i dałam je im. Ta radość i zdziwienie w ich oczach były niesamowite. Od tego czasu zawsze robiłam więcej bułek z myślą o nich a oni zawsze z wdzięcznością i zdziwieniem mi dziękowali. Często zastanawiałam się nad tym co takiego wydarzyło się w ich życiu, że wylądowali na ulicy. Nie miałam jednak nigdy odwagi by o to zapytać.
    Dobrze, że poruszyłeś taki temat. Ci ludzie nie są trędowaci. Nie wiemy co ich w życiu spotkało ani co nas samych spotka...Nikogo nie powinniśmy traktować z wyższością i pogardą.
    Updated 31-07-2012 at 13:54 by Isabelka (taki ort, że aż wstyd:p)
  2. Avatar nikita13
    Witajcie , co do tego o czym piszecie to w życiu tak właśnie bywa ,że każdy ma prawo aby popełnić błąd i wielu ten błąd powiela ale czy całe życie musi być za to karany? czy prze całe życie musi być przypinana mu kartka na plecy JEST WINNY SAM SOBIE/// a już najwięcej wkurza mnie to ,że ludzie robią z siebie idealnych i potępiają innych a tak naprawdę nie są święci.
  3. Avatar krilady.
    No tak, ale wielu też wybiera taki los, chodzi mi o to, że przecież jakoś mogą odbić się od dna a nie chcą - np. nie poświęcą picia żeby dostać miejsce w noclegowni...
  4. Avatar Isabelka
    Niby tak ale bardzo często to alkohol pomaga im zapomnieć na chwilę o syfie jakim stało się ich życie. Wtedy łatwo wpadają w nałóg. No a nałóg to niezły drań. Nie łatwo się od niego uwolnić.
    Czytałam raz historię człowieka, który swojego czasu był profesorem. Na starość synalek wywalił go z domu . Staruszek wylądował na ulicy. Nie potrafił donieśc na własne dziecko i nie miał sił by zmienić swój los. Niczym nie zawinił a był traktowany jak najgorszy margines przez osoby mające się za lepsze.
  5. Avatar malgoska282
    oj ja myślę że im trudno rozstać się z tym piciem a do pracy cóż nieraz padła propozycja zryci ogródka skoszenia trawy to zawsze ta sama śpiewka sa chorzy nie maja siły i szybka ewakuacja,ja myślę że jak się chce to można ale oni nie bardzo chcą zmienić swój los,niejednokrotnie rozmawiałam na ten temat gdy podchodzą i proszą o kilka złotych