Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

"Trochę chmur, trochę słońca..." czyli mydło i powidło:P

Przedświąteczny dół

Oceń wpis
Masakra! Święta za pasem, wszyscy wokół sposobią się ku świętowaniu, a ja chodzę podminowana, że bez kija nie podchodź... Wszystko przez pracę i wrednych ludzi, których mam wątpliwą przyjemność co dzień spotykać: wiecznie z czegoś niezadowoleni, ciągle stwarzają sztuczne problemy, jakby ich priorytetowym życiowym celem było udowadnianie, że "klient nasz pan"! W dodatku jutro i pojutrze czeka mnie największy stres związany z wigilijką - zamiast przygotowywać dom na Święta, przygotowuję program artystyczny wraz z całą jego otoczką. To nie jest tak, że nie lubię swojej pracy - była moim świadomym i przemyślanym wyborem, ale w innych latach było mi jakoś lżej... może jestem już tym zmęczona?
Na poprawę humoru upiekłam dziś z moim Dwulatkiem pierniczki - całą górę pierniczków i zastanawiam się, kiedy znajdę czas, żeby je ozdobić Ale łikend za pasem, więc da się zrobić
Uff, trochę mi lepiej, że wyrzuciłam te smęty z siebie, czasem tak trzeba, nie?
Tymczasem życzę Wam radości i cierpliwości w tym gorącym okresie
PA:*

Komentarzy

1. Avatar dżeki
    chyba u większości tak przed świętami ;| ale niedługo nowy rok i jakby wszystko można od nowa :)
    dzięki za życzenia i tego samego tobie :)
  2. Avatar konwalia
    Wigilijki w pracy-dla mnie to był koszmar,bo ileż razy można słuchać,że jesteśmy jedną,wielką rodziną,podczas gdy wszyscy wiedzą,że jest wręcz odwrotnie-targowisko obłudy i fałszu brrr...
    A jeśli chodzi o wrednych ludzi to nie dalej jak wczoraj miałam z jedną taką do czynienia i pomyśleć,że składała przysięgę Hipokratesa,że będzie służyć ludziom,wszyscy ludzie w poczekalni byli zbulwersowani jej zachowaniem,a mnie tak zatkało,po tym,jak mnie potraktowała,że miałam ochotę z płaczem uciec jak najdalej...

...ale takie są uroki życia,wczorajszy dół zniknął i najważniejsze,że idą Święta,wszystkim zdołowanym i nie tylko życzę więc dużo uśmiechu,radości i samych miłych chwil W Święta oraz na każdy dzień naszego życia
    Updated 18-12-2012 at 22:55 by konwalia
  3. Avatar wronka
    tak te wigilijki w pracy - dobrze że u mnie już się skończyły, to dzielenie się opłatkiem z ludżmi którzy nie chcieli tego robić, to sztuczne pojednanie na 2 godziny.

ja też dołączam się do życzeń, dużo radości, miłości , razem spędzonych chwil, poczucia tej magii świąt która daje nadzieję na lepsze , daje nadzieję na lepsze

Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
    dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
    Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
    Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..
    Niebo ziemi, niebu ziemia,
    wszyscy wszystkim ślą życzenia.
    Drzewa ptakom, ptaki drzewom.
    W wiewie wiatru płatkom śniegu.
    Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku;
    Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
    Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
    Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
    Niebo ziemi, niebu ziemia,
    wszyscy wszystkim ślą życzenia.
    A gdy wszyscy usną wreszcie
    moc igliwia zapach niesie.