Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Blog na kółkach - czyli z życia na wózku inwalidzkim

Majówka, góry i klip

Oceń wpis
Przyszedł czas majówki. Ludzie zajechali czy w góry, czy nad morze. Ja zajechałem w góry. Powodem było kręcenie przeze mnie od jakiegoś czasu zdjęć do klipu do mojej nowej piosenki „Wierz”. Z pewnością wstawię tu gdy tylko będzie gotowy. I tak spędziliśmy po słowackiej stronie granicy cały dzień w górach. Kto by przypuszczał, że tak szybko będę mógł wrócić do gór i zaśpiewać za Domem o Zielonych Progach : „Wokół góry, góry i góry, i całe moje życie w górach(...)”. Boże jaki byłem szczęśliwy czując to mrowienie w nodze, które mówiło „Ćwiczysz nogę, to dobrze, ona to lubi”. Czasem wolno i statycznie bo stromo, czasem szybciej, bo z górki. Zrobiliśmy najkrótszą możliwą trasę bo mieliśmy ograniczony czas, ale z drugiej strony szedłem i nie potrafiłem się powstrzymać od zastanowień. „Ilu znajomych i nieznajomych niepełnosprawnych chciałoby przeżyć taką wyprawę, przejść tą trasę na własnych nogach, poczuć to błoto na stopach, tą stromość na ścięgnach...”. Należę teraz do tej grupy sprawnych, którzy mogą powiedzieć „Udało mi się, przeszedłem.”, jednak nie mogę wyzbyć się myślenia od strony osoby niepełnosprawnej, bo przecież tak długo byłem przykuty do wózka, a inni tkwią w nim nadal i coś takiego jak wypad w góry to dla nich nieosiągalny cel. Może tym postem chciałbym zaznaczyć jak bardzo chciałbym spotkać się na szlaku z kimś z was.. Chciałbym żeby każdy, kto nie ma takiej możliwości, wziął swojego opiekuna czy siebie, i powiedział „Jedziemy na Trzycatek!” i zrobił tą zielono-niebieską trasę, zatrzymał się w kilku widokowych miejscach, poczuł podmuch górskiego wiatru na twarzy, zobaczył te lasy, te doliny, oświetlone południowym słońcem, dla którego nie istnieją granice, i dojeżdżając do miejsca trójstyku od strony Jaworzynki, powiedział sobie „Udało mi się !”. Bo góry nie patrzą na Twoją sprawność, nie patrzą na szlaki „trudniejszy – łatwiejszy”. Dla gór jesteś ty, a jeśli kochasz je bardzo, one kochają cię bardziej, nie ważne czy jesteś na wózku czy nie. W górach – każdy jest pełnosprawny. Tak Ty, jak i ja...

Komentarzy