Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Co tam Iwi dzisio warzy....

Runda dwudziesta - małe pączusie...

Oceń wpis
Wprawdzie miałam piec normalne duże pączki z marmoladą...ale okazało się że moje kury to się tylko na rosół nadają...łajzy jajców nie noszą....

Z jednej porcji miałabym za mało tych dużych pączków, więc żeby trochę paszczaki oszukać zrobiłam mnóstwo malutkich

Co potrzeba

CAM00307.jpg

1/2 kg mąki pszennej
3 żółtka
50g cukru pudru albo 70g zwykłego cukru
1 paczuszka drożdży
250ml mleka
100g masła

i to co zapomniałam wystawić do zdjęcia czyli

cukier waniliowy
szczypta soli
olej
2-3 łyżki wódki albo spirytusu

Najpierw rozpuszczamy masło w mleku, studzimy żeby było tylko lekko ciepłe.

CAM00308.jpg
Teraz wrzucamy do maszyny wszystkie suche i kręcimy przez chwilę....dodajemy żółtka, wódkę i po troszku mleka z masłem...i niech się kręci aż ciasto będzie gładziutkie...
Teraz wywalamy je na stolnicę, opruszamy mąką i przykrywamy ściereczką i niech rośnie jak najwięcej może...

CAM00309.jpg

Jak juz wyrośnie...

CAM00310.jpg

zagniatamy je przez chwilę i rozwałkowujemy na dość gruby placek (tak ok.1cm). Wycinamy małe kółka (najlepiej jakąś literatką....ja mam jedną )

CAM00311.jpg

i tak aż ciasto się skończy...mnie wyszło 35 kółeczek

CAM00312.jpg

teraz przykrywamy je ściereczką i nastawiamy w garnku dużo oleju....chodzi o to żeby pączki swobodnie pływały. Jak juz olej jest odpowiednio gorący wrzucamy pączki i smażymy z każdej strony na złoto. Uwaga to trwa tylko chwilę, nie odchodzimy od pieca!

CAM00313.jpg

Odcedzamy je łyżką cedzakową, układamy na reczniku papierowym i póki jeszcze gorące opruszamy cukrem pudrem

CAM00314.jpg

i tak w mgnieniu oka mamy pełną michę, pysznych chrupiących pączusiów

CAM00315.jpg

Smacznego!

Tu widać jakie są małe
z łyżeczką od herbaty i nakretką z mineralki

CAM00326.jpg

Updated 19-10-2013 at 19:39 by Iwi

Kategorie
Uncategorized

Komentarzy

1. Avatar ukweli
    Nie widać, jak bardzo są małe. Wyglądają normalnie. A zjadłoby się.

Ja upiekłam ciasto czekoladowo- pomarańczowe. Szaleństwo.
  2. Avatar Iwi
    hehe dołożyłam jeszcze jedno zdjęcie
  3. Avatar krilady.
    Zjadłabym takie a gdyby dodać sera? Bo czasem kupuję w Cieszynie takie małe serowe...fajne.
  4. Avatar margeritta
    [QUOTE=krilady.;bt1969]Zjadłabym takie :) a gdyby dodać sera? Bo czasem kupuję w Cieszynie takie małe serowe...fajne. :)[/QUOTE]

te w lewiatanie ? hehe sa pyszne :lol: