Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Co tam Iwi dzisio warzy....

Runda dwudziesta siódma - dwukolorowe z jabłkami

Oceń wpis
Ciasto zaś upiekłam.... Smakowite bardzo.....

Potrzeba

CAM00392.jpg

6 jajek
2 szklanki mąki
1 szklanka cukru
1/2 szklanki oleju
1/2 szklanki wody gazowanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1-2 łyżki kakao
cukier waniliowy
jabłka
cynamon

Jabłka przesmażamy na odrobinie masła z cynamonem....
CAM00393.jpg

wynosimy na werandkę żeby ostygły

Ubijamy białka (ze szczypta soli), dodajemy cukier i cukier waniliowy żeby usztywnić pianę...

CAM00394.jpg

Teraz dodajemy po jednym żółtku...wlewamy powolutku olej i wodę...a na koniec wsypujemy po trochu przesianej mąki z proszkiem do pieczenia

CAM00395.jpg

Teraz część ciasta (większą ale to zależy ile chcemy mieć brązowego) wlewamy na blaszkę a resztę mieszamy dokładnie z kakao

CAM00396.jpg

zas te żółte zdjęcia...to chyba światło nad blatem tak robi....

Dobra. Teraz wlewamy brązowe byle jak na żółte....łyżką nakładamy jabłka, starając się żeby były mniej więcej równomiernie rozłożone...

CAM00397.jpg

Teraz do piekarnika na ok. godzinkę w 180 stopniach
Uwaga, ciasto jest bardzo puszyste więc trzeba je wolniutko studzić. Najpierw wyłączyć piekarnik na ok.10 minut potem lekko uchylić, potem więcej i dopiero wyjąć

Mnie któryś dzieciak otworzył z ciekawości i kapeczkę siadło...ale tylko kapeczkę a i tak było pyszne

CAM00398.jpg

Smacznego!

CAM00401.jpg
Kategorie
Uncategorized

Komentarzy

1. Avatar Leni
    ummm. Wygląda przepysznie. Jabłek ci u mnie obfitość więc jutro uskuteczniam
  2. Avatar Iwi
    A pochwol się
  3. Avatar krilady.
    Czytom, czytom i "zaś te żółte zdjęcia" mnie nieco wybiły, zastanawiałach się o co chodzi w tym przepisie
  4. Avatar Iwi
    Kapkę pomyślunku lejdi.....kapkę pomyślunku....
  5. Avatar krilady.
    Jo móm zaburzunóm gospodarke hormonalnóm, myślenie u mnie nieco zwolniło....

6. Avatar Iwi
    Tak czułam...