Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

III Wojna Światowa znów z udziałem Polski?

Oceń wpis
Biorąc pod uwagę kolejne wydarzenia pytam: boicie się wojny?

Nikt o tym nie myśli na co dzień próbując odsunąć temat ..a co będzie jak to się stanie faktem?

Czytałem statystyki odnośnie gotowości Polaków do oddania życia za Ojczyznę. Widać że to nie te czasy co kiedyś, nasz patriotyzm obumiera (mój zresztą też już umarł), ale nie ma się czemu dziwić ...to byłaby wojna Sikorskiego i naszego rządu.
Robią to samo co Kaczyński - wsadzają paluchy nie tam gdzie trzeba chcąc zapisać się w historii (kasa jest, władza jest ...teraz żeby jeszcze o mnie mówili za sto lat) ...próżność ludzka, ale dlaczego cały naród ma za to płacić swoją krwią.
Powoli zaczynam myśleć czy nie ulotnić się z tego kraju, gdzie wataszki dostały się do rządzenia i ryzykują moim życiem i moich bliskich.
Jaka nasza racja stanu? Trzeba dbać, aby ludziom żyło się spokojnie, a nie fikać i pyskować.

Szkoda, że nie ma się wpływu na to dzieje się tam na górze. Nikt nas nie słucha! Byle tylko ich wybrać, a potem hulaj dusza plebsu nie ma.

A tu III Wojna Światowa wisi na włosku ...tylko dlaczego znów ma się toczyć u Nas? - ja się nie zgadzam

...tylko czy interesuje to kogoś, kto za mnie podejmuje strategiczne decyzje?

Komentarzy

1. Avatar krilady.
    No ja się wojny boję przeogromnie.
  2. Avatar wsciekla debride
    Nawet tak nie mów Tomi Ja się bardzo boję wojny, tym bardziej, że mój jest żołnierzem. Nie wiem, nie wyobrażam sobie nawet coby było gdyby... I z wielką obawą czytam wiadomości w ostatnim czasie. Niestety Polska znów wtyka nos w nie swoje sprawy. Tak jak napisałeś próżność władzy może się bardzo odbić na nas. Oni i tak czmychną gdzieś, i będą żyli dobrze a my... strach nawet myśleć. Tym bardziej, że w dziesiejszych czasach, przy dzisiejszym sprzęcie wojna byłaby chyba totalną zagładą...
  3. Avatar aga-d
    Ja się boję strasznie. Ale spycham wszystkie te wiadomości na bok, nie chcę o tym myśleć, strach paraliżuje
  4. Avatar Sophie
    Dla każdego normalnego człowieka poczucie bezpieczeństwa to jedna z ważniejszych potrzeb...wojna je odbiera...myślę, że Ukraina poniekąd na własne życzenie znalazła się w takiej, a nie innej sytuacji...nie zadbali w porę o asymilację szczególnie językową...

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/mate...a-polski/6fg8k
  5. Avatar tomi71
    dziwi mnie, że kiedy nowa Pani Premier powiedziała o ochronie przede wszystkim swoich dzieci, została uznana za popleczniczkę Putina. Po prostu zachowała się jak prawdziwa gospodyni. Powiedziała to co najważniejsze: że dla niej Polska jest najważniejsza, a nie jakaś niepotrzebna nam Ukraina. Nie ma się co wyrywać jak Radek Sikorski z szabelką na czołgi. Nie jesteśmy narodem wybranym żebyśmy mieli wśród nas Dawida, bo nawet nie wiadomo gdzie walnąć Goliata, a jak on się odwinie to nawet Bóg nam nie zdąży pomóc.
    Powiedziała to co myśli wielu Polaków: a co mnie obchodzi Ukraina? ja chcę żyć w spokoju!
    Updated 22-09-2014 at 08:09 by tomi71