Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Co tam Iwi dzisio warzy....

Runda trzydziesta piąta - cynamomeganki

Oceń wpis
Taka nazwa......tak wyszło.....
Wymyśliłam i upiekłam je pierwszy raz jak megan miała do mnie przyjechać a tu w chałpie nic do kawy nie było.....

Ja piekę z podwójnej porcji z wiadomych względów, ale Wam podam mniejsze proporcje, tak na kilkanaście bułeczek

Co trzeba:
500g mąki pszennej
250ml + jakieś pół szkalanki mleka
cukier
25g żywych drożdży
cynamon
sól
jajko

I tak:
Najsampierw w pół szklanki ciepłego mleka rozpuszczamy drożdże....
Do maszyny wsypujemy mąkę , łyżeczkę/półtorej cukru i tyleż samo soli.....mieszamy.....Tera wlewamy rozpuszczone drożdże i po kapce resztę mleka....i niech się kręci aż ciasto będzie jednolite

CAM00634.jpg

teraz do miski, przykrywamy i niech rośnie......

A jak już urośnie....

CAM00635.jpg

Wywalamy go na stolnicę, wyrabiamy jeszcze przez chwilkę.....potem dzielimy na dwie części i rozwałkujemy na cienki placek.....on się kapkę przyklei ale to nic. No i ten placek smarujemy rozbełtanym jajem i posypujemy wartstwą cukru i cynamonu

CAM00636.jpg

teraz rolujemy .......

CAM00638.jpg
i kroimy na kawałki tak gdzieś pięciocentymetrowe....

Układamy je na blaszce posmarowanej olejem, przykrywamy i zostawiamy na jakie pół godzinki żeby podrosły.....

Jak już podrosną, smarujemy rozbełtanym jajkiem i posypujemy cukrem...ale tak z gestem....z gestem....

CAM00639.jpg

No i to.......do piekarnika 190stopni .....dwadzieścia pięć minut....z tym że na ostatnie pięć minut włączyłam termoobieg....

No i......

CAM00642.jpg

SMACZNEGO!
Kategorie
Uncategorized

Komentarzy

1. Avatar megan990
    ooo jaki zaszczyt

mam wszystkie składniki więc jutro upiekę do kawy na popołudnie, proste a pyszne
  2. Avatar arnika
    Co to znaczy żywych drożdży?
  3. Avatar Iwi
    to znaczy, nie instant....
  4. Avatar Iwi
    nie z proszku....
  5. Avatar arnika
    Wystarczyło napisać, że ty z lodówki
  6. Avatar Iwi
    chciałam żeby nie było niedomówień.....