Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Co tam Iwi dzisio warzy....

Runda trzydziesta siódma - pieczeń z jajem

Oceń wpis
Można by rzec necówka wielkanocna.....

Robiłam dzisiaj na próbę, bo w tym roku nie będzie schabu nadzianego jajem.....

Właściwie wszystko robi się tak jak necówkę, z tym że zamiast dodać surowej słoniny dałam słoninkę wędzoną i trochę mniej bo mam domową a ona ma dość intensywny wędzony smak.....no i zamiast polędwicy dałam jaja na twardo....

A to było tak:

Zmieliłam mięso wieprzowe (z łopatki) ze słoniną, cebulą i czosnkiem......przyprawiłam (jak zwykle z gestem ) pieprzem grubomielonym, majerankiem i solą, dodałam dwie łychy śmietany .....

Dokładnie wyrobiłam i zostawiłam do przegryzienia...

CAM00659.jpg

sprawdziłam jeszcze raz czy jest dobre ....
Teraz część mięsa przekładamy do lekko natłuszczonej i posypanej bułką tartą keksówki.....układamy wajca.....

CAM00660.jpg

przykrywamy je resztą mięsa i dokładnie uciskamy po bokach....górę posypujemy całym kminkiem.....

CAM00661.jpg

I do piekarnika......180 stopni ok. półtora godziny.......

i gotowe

CAM00662.jpg

W smaku jest zarąbista......taka z nutką wędzonki.....pycha

Kapkę mi się ukruszyła bo gorącą przecinałam z ciekawości..... a tego nie wolno robić....musi ostygnąć i stężeć.....

Chyba zrobię do niej sos chrzanowy z jajkiem, jogurtem i koperkiem.....

SMACZNEGO!

Updated 12-04-2014 at 14:12 by Iwi

Kategorie
Uncategorized

Komentarzy

1. Avatar Leni-wiec
    No szumne to mosz. Ale czemu dałaś tylko 3 jajka? Dalej Ci kury strajkują? Mam nieodparte wrażenie, że 4 spokojnie by się zmieściły
  2. Avatar Iwi
    boch se ino trzy ugotowała.....a nie zmierzyłam wcześniej......