Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

Dylematy podatnika i US:)

Oceń wpis
1. Student dostał karę za przetrzymanie książek w bibliotece i wystąpił z pismem o jej umorzenie ...i karę umorzono. Urząd skarbowy potraktował to jako jego przychód i postanowił opodatkować ...i tak zrobił
2. Poseł zatrzymany przez policję nie może dostać mandatu, bo ma immunitet, ale urząd skarbowy mógłby go ścigać za to, że nie płacąc mandatu osiągnął przychód, więc wniosek nasuwa się prosty: zapłać podatek od "podarowanej" kwoty
3. Wybieram się z rodziną na lody jednak wszystkim kupiłem tego loda, a mnie się odechciało. Czyli nie wydając pieniędzy osiągnąłem korzyść majątkową: chyba zgłoszę się do US

dziś obudziliśmy się w "nowej Polsce", ale czy będzie lepiej? ...czas pokaże.

Oby!

Updated 26-05-2015 at 11:37 by tomi71

Kategorie
Uncategorized

Komentarzy

1. Avatar Nie bój żaby
    Ty nie odniosłeś korzyści, pozostali już tak bo zostali obdarowani, ale w przypadku rodziny podatku się nie płaci, gorzej by było, gdybyś zaprosił kumpla na piwo . Mam nadzieję, ze nie przyszło ci do głowy, żeby dać kelnerce napiwek, bo to może zostać już potraktowane jako wynagrodzenie, powinieneś więc obliczyć i zapłacić zaliczkę na podatek dochodowy, jeżeli tego nie uczynisz popełniasz przestępstwo skarbowe.

Żyjemy niestety w kraju pełnym absurdów...
    Updated 25-05-2015 at 17:41 by Nie bój żaby
  2. Avatar łopica
    To nie kraj, tylko ludzie absurdalni.
    Np moja koleżanka kupuje tańsze kosmetyki z Anglii i uważa, że jak nakupi ich za 600 zł, to zaoszczędzi, bo sklepie by zapłaciła 900. Im więcej kupi, tym więcej zaoszczędzi. Logiczne.
  3. Avatar łopica
    A chyba ją zakablujym, żeby od tych trzystu jaki podatek ściągli.
  4. Avatar Nie bój żaby
    Nie ładnie tak kablować!
  5. Avatar łopica
    A fotki źle zaparkowanym można robić?
  6. Avatar tomi71
    @Nie bój żaby: ale student wiedział, że zapłaci te 40zł kary i sam celowo mógł przytrzymać te książki żeby nie chodzić do czytelni, więc teoretyczni miał w kieszeni zarezerwowane te 40zł na karę (ja na lody), a że umorzyli mu karę (mi się odechciało lodów) no to US odnotował jako korzyść
    ...nie zmienia to faktu, że Polska choruje na różne absurdy
    @...@: też znam takich co przywieźli z Anglii ubranka dla dziecka nie będąc jeszcze w ciąży ...do 3 roczku, bo w TKM były przeceny ...ale to już niektórzy ludzie są chorzy
    Updated 26-05-2015 at 14:13 by tomi71