Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

Nienormalny Czerwony Księżyc A.D.2015

Oceń wpis
noc 27 na 28 września 2015 ...4 nad ranem. Z domu, w polarze i w slipkach i kapciach wybiega gość. Na młodzika już raczej nie wygląda. W ręce trzyma aparat fotograficzny na statywie i biegnie ustawić się, aby cyknąć fotkę ...Księżycowi. Dziś w nocy takich ludków pewnie było wielu.
...oto ja
Wróciłem położyć się do łóżka dopiero koło piątej, lekko zziębnięty, bo na zewnątrz było tylko 5 st.C, ale zadowolony z widoków jakich się naoglądałem. Świadomość, że być może następna taka okazja będzie dopiero w 2033 jeszcze potęguje uczucie radości, bo dziś niebo było czyste i bardzo przejrzyste. Księżyc w pełni zaćmiony przez Ziemię i dookoła pełno gwiazd i ...tylko żal, że nie mam możliwości zrobienia zdjęcia, które oddałoby ogrom wrażeń jaki akurat do mnie dociera, psuje całą chwilę. Mimo wszystko jestem jednak szczęśliwy i ...nie mogę zasnąć. W głowie kotłują się myśli: czy ja, aby na pewno jestem normalny? ...przecież dookoła nikogo podobnego sobie nie spotkałem, kto równie jak ja, patrzyłby w niebo i cieszył się chwilą. Jedynie moi najbliżsi: żona i synek podzielili mój zachwyt nad całym tym kosmicznym wydarzeniem. Pozowaliśmy już kiedyś razem do zdjęcia, które jakiś czas temu zza Saturna robiła nam sonda kosmiczna. Machaliśmy do niej jak jacyś wariaci, jakby to nam miało coś dać ...i dało. Nie dało powszechnie pożądanych pieniędzy czy sławy, ale dało satysfakcję, czyli coś niemierzalnego, a jakże wartościowego dla nas. Jakoś nikt z naszych znajomych, czy rodziny tego nie potrafił zrozumieć, a jednak ...zrobiliśmy coś tylko dla siebie, razem.

I tak leżąc w łóżku, czekając na sen dalej myśli się przetaczały (szkoda, że nie mam czytnika moich myśli, bo nie musiałbym tu teraz tego pisać, bo już dawno bym to miał "zapisane" ).
Gdzieś tam odstajemy od powszechnie utartej normy ...jesteśmy takimi kosmitami ...i wiecie co?
I ciesze się z tego ...bo jestem sobą, bo mam odwagę być sobą i nie ulegam wpływom tych, którzy mnie nie rozumieją, którzy chcieliby, abym był jak oni.

Przypomina mi się scenka z TV na stacji benzynowej, kiedy spotykają się tam młodzi ludzie z fantazją i starsi z fantazją ...i pieniędzmi Ja jestem jeszcze na tyle młody, że mam fantazję na którą mnie stać

... i całe szczęście! amen

PS. pozdrawiam serdecznie tych, którzy tu coś zrozumieli

Updated 28-09-2015 at 11:22 by tomi71

Kategorie
co mnie męczy