Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

Przycisk życia

Oceń wpis
W Skoczowskim magistracie pojawiła się inicjatywa pt. Przycisk Życia.
To przycisk, po naciśnięciu którego informowani są najbliżsi lub osoby zaufane (np. sąsiad) o konieczności udzielenia pomocy wzywającemu.
Z tego co wiem świadomość wśród potencjalnych użytkowników tego typu urządzenia jest znikoma, pomimo informowania ludzi o tym w mediach i internecie. Można by przypuszczać że trudno dotrzeć do osób starszych które z wiekiem i postępującymi chorobami staja się apatyczni i nic ich nie interesuje poza swoją chorobą, emeryturą i załatwianiem podstawowych potrzeb życiowych.
Jeśli by tak było to świadczy to o tym, że dzieci ich porzuciły albo nie mają możliwości / chęci w pomaganiu swoim rodzicom.
I w sumie trudno mieć pretensje do samych rodziców (tych samotnych, czasem schorowanych) ...tą inicjatywą powinny być zainteresowane ich dzieci (czyli osoby dorosłe goniące za pieniądzem, które mają już swoje dzieci). Uważam, że to one powinny pokrywać koszt takiego przycisku, a nie oczekiwać wezwania do okazania.
To dzieci powinny zapewnić swoim rodzicom warunki do bezpiecznego egzystowania w tym trudnym dla wielu okresie życia.
Osoba korzystająca z tej formy pomocy / alarmu nie ponosi kosztów za nieuzasadnione wezwanie karetki ...itd

...ale napisałem to po to, aby może niektórych zainteresować tematem ...a resztę doczytajcie sobie sami na stronach OXa albo UM w Skoczowie

Komentarzy

1. Avatar Nie bój żaby
    Próbowałem doczytać resztę, ale pod podanymi przez Ciebie linkami znalazłem jedynie ogólniki wszechobecne w sieci i żywcem stamtąd zerżnięte. Inicjatywa bardzo fajna i potrzebna, ale nie jestem przekonany, czy na pewno musi zajmować się tym samorząd. Wiele jest takich ofert komercyjnych, które niewiele kosztują. Ponadto od wielu lat na terenie całej Polski funkcjonuje krajowa sieć alarmowa, która oferuje przycisk życia za naprawdę niewielkie pieniądze (za 20 zł miesięcznie): Krajowy Sztab Ratownictwa.

tą inicjatywą powinny być zainteresowane ich dzieci (czyli osoby dorosłe goniące za pieniądzem, które mają już swoje dzieci). Uważam, że to one powinny pokrywać koszt takiego przycisku, a nie oczekiwać wezwania do okazania.
    Zgadzam się w stu procentach. Dzieci mają obowiązek zaopiekować się rodzicami na starość i to one powinny pokrywać koszty takiego systemu (jeżeli nie są w stanie zapewnić całodobowej opieki w inny sposób), a nie miasto z podatków nas wszystkich, tak jak proponują w Skoczowskim magistracie.