Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

tomi71

Papież Jan Paweł II - 11 lat później

Oceń wpis
to już 11 lat ... jedenastka to dla mnie jakaś liczba symboliczna, która pojawia się w moim życiu co jakiś czas ...pojawiła się i dziś

Co zostało z tamtego czasu?

Wspomnienia:
- Wracaliśmy od znajomych, kiedy w radiu ogłoszono, że On nie żyje.
- 21.37 - to do dziś godzina symbol ...godzina w której przypomina mi się Papież Jan Paweł II.
- Pamiętam jak dzień przed śmiercią Papieża poszedłem do kościoła się pomodlić ...czego nigdy wcześniej nie robiłem nawet przeżywając trudne chwile, jakbym czuł że coś się skończy ...odczuwałem taką potrzebę.
- W pracy przez tydzień radio nie grało i do dziś był to jedyny czas bez muzyki.
- Pamiętam, że stojąc na przystanku doszedłem do wniosku, ile człowiek mógłby się modlić, a marnuje czas na "siedzenie" ...i przez jakiś czas modliłem się idąc do autobusu, czekając na niego itp.
- Po śmierci Papieża żona zaszła w tak wyczekiwaną szczęśliwą ciążę ...może przypadek ...a może nie?
- Oglądając programy z udziałem Papieża JPII ciągle robi mi się "miękko na sercu", a Barka w dalszym ciągu wyciska łzy.
- Nie zapomnę powiewu wiatru, który pojawił się w trakcie nabożeństwa po Jego śmierci na Kaplicówce; silny krótki podmuch wiatru ...to było niesamowite ...jak później kiedy w trakcie pogrzebu wiatr zamknął Biblię w Watykanie.
...i tych wspomnień jest jeszcze wiele, które pojawiają się w głowie w różnych sytuacjach, w różnych kontekstach.

Dziś różnie ocenia się Naszego Papieża ...ja wiem jedno: to był mój Papież i takim zostanie ...i niech sobie ludzie gadają; nie mam zamiaru z nimi polemizować, bo nikt nie wie kim jestem w środku ...nic tego już nie zmieni i cieszę się z tego

pozdrawiam serdecznie

Updated 20-05-2016 at 06:34 by tomi71

Kategorie
co mnie męczy