Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Internet

Internet

Doradzcie jaki najlepszy dostawca internetu w Cieszynie bo nie moge nic wybrać i zaczynam się wkurzaćMa to być internet bez limitów.Nie mam także telefonu stacjonarnego.Jak narazie patrzyłem na oferte TP S.A i Netii.Niewiem jak to wygląda w Euro.net.pl.a wiem że jest też Silesnet.Mieszkam w bloku więc słyszałem że niekiedy musi być większa liczba chętnych żeby podłączyć neta.(chyba że się mylę).Doradzcie coś!Może ktoś w tym siedzi i zajmuje się takimi rzeczami.Dzięki.

Ja posiadam neta z Siles Net i bardzo sobie go chwalę

Cytat Napisał harnas Zobacz post
    Niewiem jak to wygląda w Euro.net.pl.a wiem że jest też Silesnet.Mieszkam w bloku więc słyszałem że niekiedy musi być większa liczba chętnych żeby podłączyć neta.(chyba że się mylę)
    Ale po co?

Jeśli masz stacjonarnego peceta to kupujesz kartę wireless na pci i wyprowadzasz na balkon/za okno antenę i celujesz w dostępnego access pointa (i teraz zależy który usługodawca gdzie ma swoje punkty, ale zawsze są to kolacje wysoko nad ziemią i dobrze widoczne).

Jeśli lapek to kupujesz własnego access pointa z funkcją mostowania lub routingu (nie pamiętam już różnicy) i wykorzystujesz go jako pośrednika między Twoim pc a siecią usługodawcy. Zakładam, że taki access point miałby możliwość obsługi dwóch sieci wifi (jedna wchodząca, czyli internet od providera, druga wychodząca dla Ciebie, żebyś miał internet bez kabla w całym mieszkaniu).

Chyba, że ci nie przeszkadza kabel z internetem w lapku to wtedy kupujesz moduł wifi na usb z wyjściem na zewnętrzną antenę i tak samo ją podłączasz jak w obu poprzednich przypadkach.

Koszt:
    access point do ~100zł
    antena kierunkowa typu "baba jaga" - max 50zł

Zadzwoń do któregoś z usługodawców i powiedz żeby wpadli pomierzyć ci decybele. I zapytaj o sieć tak jak ci napisałem - czy na pewno jest to do zrobienia, bo nie jestem pewien cen tych access pointów obsługujących 2x wifi.

Cytat Napisał edee24 Zobacz post
    Ja posiadam neta z Siles Net i bardzo sobie go chwalę
    Ja również Polecam ;]

Uprawnienia