Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Księgowość - jaką wybrać?

Księgowość - jaką wybrać?

Właśnie zakładam firmę i zastanawiam się nad wszystkimi kwestiami z tym związanymi. Jedną z najbardziej mnie martwiących jest księgowość. Nie wiem czy decydować się na kupno programu i zająć się tym samodzielnie, czy znaleźć i zatrudnić księgową, a może biuro rachunkowe. Macie jakieś podpowiedzi? Z czego sami korzystacie?

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Samodzielnie w żadnym wypadku, będziesz tracić mnóstwo czasu na zabawę w księgową zamiast zająć się prowadzeniem biznesu. Zatrudnienie własnej księgowej przynajmniej na początku odpada z uwagi na duże koszty. Najlepszym rozwiązaniem jest biuro rachunkowe, koszt prowadzenia księgowości dla niedużej firmy to jakieś 200-300 zł brutto miesięcznie, a przynajmniej masz spokojną głowę i pewność, że wszystko jest prowadzone tak, jak powinno być (ważne, żeby biuro posiadało stosowne ubezpieczenie OC, oraz w umowie był zapis, że ponosi odpowiedzialność za szkody).
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

No chyba,że się jest księgową, a zakładana działalność gospodarcza jest "wisienką na torcie". W dzisiejszych czasach - gąszcz przepisów, zmarnowany czas na wklepywanie faktur itp. szkoda czasu. Lepiej zająć się rozwojem Firmy, oczywiście jak Firma urośnie można pomyśleć o księgowej. Jak Przedmówca napisał, koszt niewielki, biura nawet odbierają dokumenty u Klienta. Jedyny wysiłek dobrze wystawiać rachunki i odbierać rachunki kosztowe

No niestety księgową nie jestem. Dziękuję za odpowiedzi, bo rozwialiście moje wątpliwości. Wiem też co sprawdzać w pierwszej kolejności. A co do biur to macie jakieś sprawdzone?

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Mogę dać Ci namiar na moją księgową, współpracuję z nią od wielu lat i nigdy nie było żadnych problemów, prowadzi własne biuro w Cieszynie, spełnia warunki o których pisałem powyżej. Jeżeli życzysz sobie namiary to pisz, wyślę na priv.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Cytat Napisał Triona Zobacz post
    No niestety księgową nie jestem. Dziękuję za odpowiedzi, bo rozwialiście moje wątpliwości. Wiem też co sprawdzać w pierwszej kolejności. A co do biur to macie jakieś sprawdzone?
    Oczywiście, namiary na priv.

Pozdrawiam

Część przedsiębiorców może działać bez prowadzenia księgowości w najpowszechniejszej formie, czyli KPiR. Taka możliwość pojawia się u właścicieli firm korzystających z karty podatkowej lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Są to formy opodatkowania, które m.in. wykluczają możliwość rozliczania kosztów. Fakt, że nie bierze się ich pod uwagę wyliczając podatek dochodowy skutkuje np. tym, że stosowanie KPiR nie jest wymagane.

Warto jednak pamiętać, że nawet „kartowcy” i „ryczałtowcy” mogą być zobligowani do prowadzenia rozmaitych ewidencji, np. związanych z kasą fiskalną czy rozliczeniami podatku VAT oraz do regularnego składania deklaracji podatkowych. Ponadto, każdy właściciel firmy musi gromadzić i przechowywać dokumentację księgową.
    lubię czekoladę

Jeżeli nie znasz się na księgowości, to nie bierz się za nią. Nawet najlepszy program nie zastąpi ogarniętej księgowej. Z doświadczenia wiem, że księgowość zdalna wychodzi znacznie taniej, niż trzymanie i opłacanie etatu, więc na kosztach na pewno jesteś do przodu. Ja korzystam z popularnego tax care z dedykowaną księgową już 2 lata i bardzo mi pasują. Jak chcesz to odezwij się na priv - podam namiar na oddział i podpowiem z kim i o czym. Nie wiem ile generujesz faktur, więc kwoty nie podam, ale możesz sobie u nich dostosować abonament do faktycznie zlecanej ilości pracy. Duża wygoda.

Przepraszam, nie miałam czasu się tym zająć. Zerknę sobie tam, dzięki. A można wiedzieć na czym polega taki abonament? Chodzi o to, że mam jakiś limit faktur w danej cenie czy ew. dostaję coś jeszcze?

Jak najbardziej. Mając abonament dostajesz indywidualnego księgowego, który rozlicza, ale i podpowiada. Warto skorzystać z porad dot. optymalizacji podatkowej. Mnie się przydało. To co najbardziej mi pasuje to system online, w którym masz podgląd transakcji, możliwość zarządzania finansami, płatności, raporty, nawet możliwość integracji z bankiem. Dla chętnych są jeszcze dodatkowo płatne pakiety usług np. prawny, medyczny czy kurier. Sama widzisz, że jest kompleksowo, no i niedrogo biorąc pod uwagę zakres. Jak masz jeszcze jakieś pytania, daj znać, podpowiem.

Uprawnienia