Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zdrowie - czy to ciekawy temat? Podziel się swoim doświadczeniem

Zdrowie - czy to ciekawy temat? Podziel się swoim doświadczeniem

Jak dbacie o swoje zdrowie?
    1) fizyczne
    2) psychiczne
    3) emocjonalne?

Jak widać temat szeroki, mam nadzieję, że nie umrze po kilku wpisach. Bo to będzie oznaczało, że nie macie doświadczeń - czyli o siebie nie dbacie....

PROWOKACJA?

Tak!

Zaczynam: jem pięć posiłków dziennie, ograniczyłem spożywanie mięsa tylko do białego, warzywa w mojej diecie stanowią 50% posiłku. Uprawiam regularnie ruch - pies, pływanie. Ostatnio zaniedbałem inne formy ruchu. Mam fajne BMI - wskaznik oznaczający stosunek wzrostu do masy ciała - 22. Śpię 7 godzin na dobę. Unikam stresu poprzez ćwiczenia psychiczne (kontrola myśli).
    Minusy: piję kawę, za dużo, oczywiście uwielbiam piwko (wszystko dla ludzi, byle z umiarem)
    Stosuję suplementy naturalne - uzupełniam dietę np. B12 i suplementy oczyszczające.

Dobra, byłem pierwszy - teraz wy!
    "Wymagajcie od siebie, nawet gdy inni od Was nie wymagają..." JPII

Cytat Napisał antidotum Zobacz post
    Jak dbacie o swoje zdrowie?
    a tak od czasu do czasu... czy tak w ogóle?

1. zestaw ćwiczeń na rano i wieczór (ostatnio zaniedbuję..), w zimie deska, latem góry. Myślę też o rolkach. W tym roku zacząłem przypominać sobie co to rower.
    2. Muzyka relaksacyjna i zamordyzm. Trudno mi ostatecznie dojrzeć do tego zamordyzmu ale jestem coraz bliżej. Najważniejsze to mieć w życiu konkretne cele i na nich skupiać się w chwilach słabości czy w gorsze dni - realizować je choćby na czworakach.
    3. kurde, myślałem, że ten punkt będzie o jedzeniu (dopiero teraz czytam treść punktów, bo najpierw przeczytałem Twoją wypowiedź). Czym się różni pkt 2 i 3? Skoro miałem o jedzeniu to już powiem - żrę na potęgę. Przepraszam za wyrażenie ale po prostu jestem głodomorem. Na szczęście póki co nie ma z tego powodu problemów ale czas to unormować. Nie zamierzam przestrzegać żadnej diety (uważam, że należy jeść wszystkiego po trochu), po prostu chciałbym zacząć jeść regularnie i w określonych proporcjach.

Ah i ze snem to bardzo ważna sprawa. Ale niestety ostatnio bardzo zaniedbuję i efekty widać od razu.

1- nie palę, nie piję (za dużo), nie obżeram się, nie przemęczam się, nie przepracowuję, nie zarywam nocy (za często),
    2/3- nie szukam przygód poza związkiem, nie myślę o końcu świata, nie stresuję się w Biedronce czy Rossmannie, nie mam koszmarów, nie nudzę się, nie......(nie, tego nie napiszę), nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, nie sądzę, żebym się tym przejmowała, nie przejmuję się wcale, nie jest mi to do niczego potrzebne, nie wiem, o co chodzi...

Może niezbyt dokładnie sprecyzowałem 2 i 3. Dieta to element dbałości o zdrowie fizyczne, tak jak ruch (a więc do 1).
    Rozum to psychika, warto wykonywać ćwiczenia intelektualne np. moja babcia (92 lata) pomimo niezbyt już dobrej sprawności ruchowej, ma nadal bardzo wysoką sprawność intelektualną, bo uwielbia robić krzyżówki, sudoku i grać w kanastę i remika. Inni w tym wieku nie wiedzą już, co się dookoła nich dzieje. To jest właśnie dbałość o stronę psychiczno nerwową - rozumek.

Emocje to serce, uczucia, twój duch. Tutaj ważne jest to, jak sobie radzisz z emocjami, relacjami z innymi, własnymi myślami itd. To oczywiste, że jeśli masz poukładane, dobre relacje z innymi ludzmi i sobą samym - masz też lepsze zdrowie fizyczne i psychiczne - te wszystkie 3 sfery są ze sobą bardzo powiązane.

Mam nadzieję, że ta wypowiedz jest bardziej poukładana niż pierwsza.

Jeśli o mnie chodzi, to staram się dbać o swoje zdrowie jak najlepiej. Regularnie spożywam posiłki, które oczywiście są lekkie i zawierają dużo warzyw i owoców. Nie mam nałogów typu alkohol, papierosy itp. ... Piję DUŻO WODY! Dużo się ruszam - jazda na rowerze, na rolkach, spacery z psem, siłownia, pływanie, kajaki (uwielbiam sport i ruch)! Oczywiście dbam też o zdrowie swojej skóry- odpowiednie kosmetyki itp. Poza tym mam swoje cele, do których dążę, cały czas się kształcę i pracuję jednocześnie i mam na to wszystko czas, bo potrafię go sobie odpowiednio zorganizować! Ogólnie to jestem zadowolona z życia i staram się nie przejmować PIERDOŁAMI!

Niezła jesteś Kto da więcej?

Tego się nie da przebić... Jak wycięte z poradnika....

Cytat Napisał elka88 Zobacz post
    Jeśli o mnie chodzi, to staram się dbać o swoje zdrowie jak najlepiej. Regularnie spożywam posiłki, które oczywiście są lekkie i zawierają dużo warzyw i owoców. Nie mam nałogów typu alkohol, papierosy itp. ... Piję DUŻO WODY! Dużo się ruszam - jazda na rowerze, na rolkach, spacery z psem, siłownia, pływanie, kajaki (uwielbiam sport i ruch)! Oczywiście dbam też o zdrowie swojej skóry- odpowiednie kosmetyki itp. Poza tym mam swoje cele, do których dążę, cały czas się kształcę i pracuję jednocześnie i mam na to wszystko czas, bo potrafię go sobie odpowiednio zorganizować! Ogólnie to jestem zadowolona z życia i staram się nie przejmować PIERDOŁAMI!
    gratuluję Pogadamy jak wyjdziesz za mąż?

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia