Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 183

Temat: Czarny Poniedziałek

Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    A Ty Jagoda jesteś za całkowitą legalizacją aborcji, czy przeciw całkowitemu zakazowi?
    W sytuacjach krytycznych ,kiedy chodzi o życie matki ewentualnie o stwierdzoną całkowitą ułomność płodu skazanego na gehennę,po porodzie mamy jak i niemowlęcia jestem za aborcją .

Znalazłam takie dane; nie wiem ile w tym prawdy,'' 15 tyś zabiegów usunięcia płodu dokonuje się u naszych sąsiadów w Niemczech , Słowacji czy w Czechach . Koszt takiego zabiegu to około 450 euro . Kto tam jeździ? nie chcę tego nazwać wprost, tu jestem kategorycznie przeciwna.

Resztę spraw polemizuj sobie z Waszą wspaniałą Panią "Łopica"

Łopico. Przy tej wadzie jaką przedstawiłaś są trzy możliwości metod leczenia. Pierwszą i najczęściej stosowaną w pl jest poród drogą cc obojga bliźniaków i przeprowadzenie operacji rozłączenia i umożliwienia przeżycia bliźniaka pompujacego. Drugą jest przeprowadzenie operacji laparoskopowo w łonie matki i tym samym skutkiem ale dodatkowym wcześniejszym porodem, powikłaniami pozabiegowymi i obumarciem obu dzieci. Trzecim jest kolagulacja połączeń i fatmakologia o której niewiem zbyt dużo. Skutek dla dziecka bez sercowego jest taki sam niezależnie od zabiegu. Osobiście rozwiązanie drogą cc i operacji już po urodzeniu uważam za najbardziej moralną i słuszna pod każdym względem. Tak uważam.

Koleżanko Łopico. Czy uważasz że zabicie dziecka przybiera formę gilgotek i ktoś dziecko piórkiem po szlapce mizia?
    Nie. Wyobraź sobie że nie. Różne są formy aborcji łącznie z oparzaniem dziecka kwasem, farmakologiczna i mechaniczna- rozrywanie dziecka po kawałku: główka -jako największa jest miażdżona i wyciągana szczypcami, nóżka raczki i klatka piersiowa. Czasem dziecko się rodzi na pól martwe i kona na blaszanej tacce.
    Ignorantka z Ciebie jeśli myślisz że jest inaczej.
    Ostatnio edytowane przez Krzaczek_Malin ; 09-10-2016 o 14:29

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał jagoda-79 Zobacz post
    Resztę spraw polemizuj sobie z Waszą wspaniałą Panią "Łopica"
    Dlaczego waszą a nie naszą? Jeżeli dobrze się orientuję, Łopica ma taki sam pogląd w tej sprawie, jak Ty i ja, a mimo to obrzucacie się złośliwościami i stoicie po przeciwnej stronie barykady.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Prawdopodobnie za zamieszczony cytat mi się dostało. Nie Bój Żaby to nic takiego.

Najpierw mówisz o wolnym wyborze, a potem wstawiasz propagandowe teksty.

- - - Dopisano - - -

Krzaczku myślisz, że w 21 wieku, w renomowanych placówkach, pod okiem specjalistów nie sa utrzymywane standardy humanitarne i bezpieczeństwa?

https://consult.womenhelp.org/pl/page/375/comparing-medical-abortion-and-surgical-abortion

Nie mam zamiaru tu występować jako obrońca aborcji, ale manipulacji i propagandy nie zdzierżę.

- - - Dopisano - - -

https://consult.womenhelp.org/pl/pag...gical-abortion
    Zupełnie jakbyśmy poznali się tylko po to, żeby się ze sobą żegnać.

(Daniel Glattauer – Wróć do mnie)

Nawet nie wiem co odpisać...humanitaryzm i bezpieczeństwo. Humanitaryzm aż bije po oczach. Naprawdę..

Pozwól, że się z tym absolutnie nie zgodzę. Pozwól, że zapożyczę kawałek posta: Propagandy i manipulacji nie zdzierżę- szczególnie z sponsorowanych stron.

Proponuję zasięgnąć innych informacji z opisem aborcji bez zmiękczania i ulizywania niewygodnych dla oka i ucha obrazów.

Nie odpowiedziałaś znowu na pytanie.

Czy w placówkach, które są poddawane stałym kontrolom odgórnym i oddolnym- bo rodzice chcą znać szczegóły zabiegu, nie są zachowane owe standardy?

Zapewne są zachowane. Fizyczne bezpieczeństwo i higiena pracy będzie zachowana. Jeśli chodzi o humanitarne podejście to i kobietę pewno dobrze potraktują nawet ale jeśli chodzi o ludzkie podejście do dziecka...no wybacz. Bez sens i wyuzdane życzenia marnej jakości.

Mówię poszukam jakiejś nie katolickiego opisu aborcji żeby nie było ani nie feministycznego i cukierkowego jak Ty podałaś. Leżę i nic się nie dzieje złego.
    Weszłam na yt pooglądałam też i jestem zdruzgotana. Jak w ogóle można o człowieczeństwie mówić tam gdzie dehumanizcja sięga zenitu. Jedne opisy są tak uproszczone jak czytam że szok, inne są dostadne i bez owijania w papierek.

Z Onet.pl

Jak wygląda zabieg usunięcia ciąży ?

Tylko pytam, bo jestem ciekawa . Jakie są etapy , czy to boli ?

onet.pl

W zależności od etapu ciąży stosowane są różne metody. Na najwcześniejszym etapie (do dziewiątego tygodnia) zwykle podaje się kobiecie serię środków chemicznych wywołujących poronienie. Ta metoda w około 8% przypadków wymaga dodatkowej interwencji chirurgicznej.

Na dalszych etapach stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek. W nieco bardziej zaawansowanej ciąży często stosowane jest rozczłonkowanie żywego płodu za pomocą szczypiec chirurgicznych.

W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji. W metodzie aborcji przez tzw. "poród częściowy", nogi i tułów żywego płodu wydobywane są na zewnątrz, podczas gdy głowa pozostaje w kanale rodnym. Płód jest zabijany poprzez wykonanie z tyłu głowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu ułatwienia jego wydobycia na zewnątrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otwór odsysany jest mózg.
    Do późnych aborcji stosowane jest również wstrzykiwanie zasadowego roztworu soli do worka owodniowego powodujące uśmiercenie płodu.

Cytat Napisał łopica Zobacz post
    Co to za pierdolenie jest? Idź się Jagoda napij wódki, bo nie wiesz, co chrzanisz.

Chyba za całkowitym prawem do odmóżdżenia.
    Bardzo proszę o nieużywanie wulgaryzmów i nie nieobrażanie innych użytkowników

Cytat Napisał Krzaczek_Malin Zobacz post
    Zapewne są zachowane. Fizyczne bezpieczeństwo i higiena pracy będzie zachowana. Jeśli chodzi o humanitarne podejście to i kobietę pewno dobrze potraktują nawet ale jeśli chodzi o ludzkie podejście do dziecka...no wybacz. Bez sens i wyuzdane życzenia marnej jakości.

Mówię poszukam jakiejś nie katolickiego opisu aborcji żeby nie było ani nie feministycznego i cukierkowego jak Ty podałaś. Leżę i nic się nie dzieje złego.
    Weszłam na yt pooglądałam też i jestem zdruzgotana. Jak w ogóle można o człowieczeństwie mówić tam gdzie dehumanizcja sięga zenitu. Jedne opisy są tak uproszczone jak czytam że szok, inne są dostadne i bez owijania w papierek.

Z Onet.pl

Jak wygląda zabieg usunięcia ciąży ?

Tylko pytam, bo jestem ciekawa . Jakie są etapy , czy to boli ?

onet.pl

W zależności od etapu ciąży stosowane są różne metody. Na najwcześniejszym etapie (do dziewiątego tygodnia) zwykle podaje się kobiecie serię środków chemicznych wywołujących poronienie. Ta metoda w około 8% przypadków wymaga dodatkowej interwencji chirurgicznej.

Na dalszych etapach stosuje się rozmaite połączenia metody podciśnieniowego opróżniania macicy z mechanicznym zniszczeniem zarodka/płodu i usunięciem jego resztek. W nieco bardziej zaawansowanej ciąży często stosowane jest rozczłonkowanie żywego płodu za pomocą szczypiec chirurgicznych.

W ostatnim trymestrze używana jest zazwyczaj metoda wywołania przedwczesnego porodu lub niszczącego płód odpowiednika metody cesarskiego cięcia. Płód jest najczęściej uśmiercany wewnątrz macicy, przed rozpoczęciem właściwej operacji. W metodzie aborcji przez tzw. "poród częściowy", nogi i tułów żywego płodu wydobywane są na zewnątrz, podczas gdy głowa pozostaje w kanale rodnym. Płód jest zabijany poprzez wykonanie z tyłu głowy otworu szczypcami chirurgicznymi, po czym w celu ułatwienia jego wydobycia na zewnątrz (zmniejszenie obwodu czaszki), przez ten otwór odsysany jest mózg.
    Do późnych aborcji stosowane jest również wstrzykiwanie zasadowego roztworu soli do worka owodniowego powodujące uśmiercenie płodu.
    Wiesz kogo zacytowałaś? Anonimowego użytkownika forum! To jest według ciebie niezależne i wiarygodne źródło?

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał Marcin K. Zobacz post
    Bardzo proszę o nieużywanie wulgaryzmów i nie nieobrażanie innych użytkowników
    Nie mogę obiecać, że to się nie powtórzy.

- - - Dopisano - - -

Słuchaj. Wcale nie twierdzę, że takie rzeczy się nie dzieją. Jak to wygląda w podziemiu aborcyjnym nikt nie sprawdza. Możliwe też, że dochodzi do uchybień nawet w szpitalach. Do takich dochodzi ciągle i w różnych specjalizacjach, więc czemu by tutaj miało być inaczej.
    Ale nie możesz wmawiać, że każda aborcja to wyrywanie nóżek i robienie dziur w główkach. Kiedy na wczesnym etapie ciąży nawet tych kończyn nie ma. Jeśli jest możliwość skorzystania z humanitarnych i bezpiecznych metod, to takie powinny być wykonywane. I są.

- - - Dopisano - - -

A po drugie wiem od patologa, badającego płody po naturalnych poronieniach, że nie ma żadnych rączek i nóżek. Jeśli już się zdarzają, to w późniejszym etapie i też nie często.

Uprawnienia