Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: Miśki ,Piotrki ,Antki, Zbyszki

A ja myślę że jak się tam do sejmu wszyscy co się cisną to powinni urzędować w czynie społecznym za free. I tak wszyscy są bogaci to sobie rade dają . Przynajmniej ci co lecą na wiejska za kasą i przywilejami w cuglach by odpadli i zostali społecznicy którym na czymś zależy. A ja głosowałbym na Leppera gdyby żył przynajmniej on potrafił powiedzieć joko tymu je prosto i bez kombinacju i najciekawsze że wiele rzeczy przewidział.

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał tyranek07 Zobacz post
    A ja myślę że jak się tam do sejmu wszyscy co się cisną to powinni urzędować w czynie społecznym za free. I tak wszyscy są bogaci to sobie rade dają . Przynajmniej ci co lecą na wiejska za kasą i przywilejami w cuglach by odpadli i zostali społecznicy którym na czymś zależy.
    Ci bogatsi są jeszcze gorsi, nie zadowolą się byle ochłapami. Jak mają miliony to będą kraść miliony, żeby ich mieć jeszcze więcej, oni są jak rekiny żarłacze białe, nigdy nie są syte.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Niestety winę za tą sytuację ponosimy sami. Trzeba było iść na wybory i głosować choćby na byle kogo tylko nie na wiodące partie. Najgorsze co się może zdarzyć (i zdarzyło się)- jedna partia ma większość w sejmie i robi co chce. Nie musi liczyć się z opozycją, czy nikim innym. Po ostatnich wyborach ciężko będzie doprowadzić do normalności nasz kraj bo w 4 lata poprzestawiają pod siebie wszystko. Nie twierdzę, że pis jest zły, czy dobry. Nad nim po prostu straciliśmy kontrolę. Więc panie i panowie w następne wybory widzę frekwencję 80%, a wtedy pis ze swoim elektoratem ledwie załapie się do parlamentu.

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał krokusik Zobacz post
    Niestety winę za tą sytuację ponosimy sami. Trzeba było iść na wybory i głosować choćby na byle kogo tylko nie na wiodące partie.
    Po co i tak Ciebie mohery i ciemnogrodzianie przegłosują. Jak ja słysze program wyborczy a w nim:
    1.) uproszczenie systemu podatkowego
    2.) obniżka podatków
    3.) tworzenie nowych miejsc pracy / walka z bezrobociem
    4.) wspieranie wielodzietnych rodzin
    5.) lepsze wykorzystanie środków unijnych
    to mnie już na wymioty bierze, non stop ten sam program wyborczy a nikt nic nie robi.
    Kaczorek dołożył do tego 500+ , frankowiczów i wygrał.
    Po 4 latach sprawowania władzy będzie mówił że to za mało i potrzebuje następne 4 lata na wdrożenie wszystkich projektów ktore przygotowali wybitni ekonomiści . Jak przegra wybory a następnej ekipie się coś powiedzie to powie że to zasługa poprzedniego rządu.

głosować choćby na byle kogo tylko nie na wiodące partie. Najgorsze co się może zdarzyć (i zdarzyło się)- jedna partia ma większość w sejmie i robi co chce. Nie musi liczyć się z opozycją, czy nikim innym.
    Tak, zgadza się, ale to już też mamy za sobą a zrobili to niemcy. Nie zagłosowali na CDU/CSU i na SPD i groziła im utrata władzy to się najwięksi wrogowie połączyli i żeby utrzymać władzę i pozostać przy korycie zrobili wielką koalicje a w opozycji została partia zielonych. Ciekawie będzie w przyszłym roku jak ludzie zagłosują na AfD, tam będzie trzęsienie ziemi.
    Nie wykluczaj w Polsce wielkiej koalicji PIS/PO, jak sie im będzie grunt pod szłapami palił a koryto oddalało to sie połączą.
    Ostatnio edytowane przez Rufijok ; 14-12-2016 o 08:37

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał Rufijok Zobacz post
    Tak, zgadza się, ale to już też mamy za sobą a zrobili to niemcy. Nie zagłosowali na CDU/CSU i na SPD i groziła im utrata władzy to się najwięksi wrogowie połączyli i żeby utrzymać władzę i pozostać przy korycie zrobili wielką koalicje a w opozycji została partia zielonych. Ciekawie będzie w przyszłym roku jak ludzie zagłosują na AfD, tam będzie trzęsienie ziemi.
    Nie wykluczaj w Polsce wielkiej koalicji PIS/PO, jak sie im będzie grunt pod szłapami palił a koryto oddalało to sie połączą.
    Przed ostatnimi wyborami prezydenckimi Adam Szechter, tfu... Michnik powiedział, że Komorowski, żeby przegrać wybory musiałby przejechać po pijaku na pasach niepełnosprawną zakonnicę w ciąży. Tacy byli pewni wygranej i co? Nie pomogła propaganda, nie pomogło straszeniem PiS-em, nie pomogły ustawione sondaże i nie pomogły niemieckie media z lisowskim szmatławcem na czele. To niby w czym miałaby pomóc koalicja?

Link do wypowiedzi Michnika: https://www.youtube.com/watch?v=VgQQKbqF56M

- - - Dopisano - - -

Warunek jest tylko jeden: ludzie muszą zacząć myśleć, a zwłaszcza debile, którzy idą głosować bo im się czyjaś tłusta gęba, albo niski wzrost nie podoba. Chociaż obawiam się, że ci ostatni myślenia się nie nauczą, więc bezpieczniej będzie pozamykać ich przed wyborami w klatkach, albo pozbawić praw wyborczych.

- - - Dopisano - - -

jedna partia ma większość w sejmie i robi co chce. Nie musi liczyć się z opozycją,
    A czym się różni większość posiadana przez jedną partię od większości koalicyjnej? zwłaszcza, że w sejmie i tak obowiązuje dyscyplina klubowa. Koalicja posiadająca większość musi się liczyć z opozycją a partia nie? czy o co chodzi?
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 14-12-2016 o 15:29
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał Nie bój żaby Zobacz post
    Warunek jest tylko jeden: ludzie muszą zacząć myśleć, a zwłaszcza debile, którzy idą głosować bo im się czyjaś tłusta gęba, albo niski wzrost nie podoba.
    Lepiej niech zaczną myśleć te debile co uwieżyli w piękne słowa jakimś wilkom żądnym kariery politycznej i dojścia do żłobu.

bezpieczniej będzie pozamykać ich przed wyborami w klatkach, albo pozbawić praw wyborczych.
    Pozbawić praw wyborczych należałoby starych prawiczków bo nie wnoszą absolutnie nic do podtrzymania populacji a ciśnienie w rurce doprowadza tych desperatów do szaleństwa i hejterowania w internecie.

A ja myślę że pis trzeba będzie zdelegalizować i uznać za partię wrogą narodowi polskiemu , a takim jak Legupis, Zaleskpis,Kaczypis i reszta tej formacji, co takie głupoty mówią i piszą powinniśmy odebrać wszystkie tytuły naukowe , NA WYBORACH BYŁEM NA SLD GŁOSOWAŁEM I WYRZUTÓW NIE MAM . To co dziś Legpis w parlamencie europejskim wygadywał przechodzi ludzkie pojecie. Przecież posłowie z całej Europy oczy przecierali ze zdziwienia.Jak można tak niszczyć wizerunek swojej ojczyzny.

Warunek jest tylko jeden: ludzie muszą zacząć myśleć

Swoich możliwości niestety nie przeskoczymy. Nasze umysły są zapełnione różnymi bzdurami i po prostu brakuje miejsca na refleksję i krytyczne przyswajanie informacji.
    Chodzi o to, że jesteśmy bombardowani nadmiarem danych z każdej strony. Jeszcze 100 lat temu w ciągu dnia docierało do nas tyle informacji, co obecnie w ciągu 5 minut. Nasze mózgi nie wyrabiają. Szukają sobie skrótów. Dlatego to, co znane, jest przez nas z automatu uznane za słuszne. Informacja powtarzana i tłuczona nam do głowy, staje się prawdą.
    Te wszystkie krótkie i wrzeszczące nagłówki, memy i inne internetowe chwyty zmiękczają nasze mózgi. Kto czyta całe treści? Ponoć niewielu.
    To jest zjawisko na skalę światową, nie tylko naszą rodzimą. Jedynym wyjściem jest MNIEJ. Mniej patrzeć, mniejoglądać, mniej się podniecać. Wyłuskiwać tylko potrzebne dane. Trzeba dbać o nasze umysły, bo nie jesteśmy nadludźmi. Choćby nie wiem jak sobie ktoś powtarzał, że on NIE, że on ogarnia, to to prawdą nie jest.
    Ostatnio edytowane przez łopica ; 15-12-2016 o 07:21
    Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    NA WYBORACH BYŁEM NA SLD GŁOSOWAŁEM I WYRZUTÓW NIE MAM .
    W takim razie nie bardzo rozumiem czemu narzekasz na rosnące ceny. Pod względem gospodarczym PiS-owcom jest bliżej do SLD niż komukolwiek innemu: 500+, państwowe mieszkania dla ludu, opodatkowanie wielkich firm i koncernów, wysokie podatki dla najbogatszych, rynek wspomagany ręką państwa, podwyżki pensji minimalnej... i można by tak długo wymieniać. To wszystko są SLD-owskie postulaty. Wysokie ceny i rosnące podatki są efektem takiej polityki, a Ty ją popierasz.

Naprawdę nie ma różnicy kto rozdaje 500+, albo opodatkowuje markety, konsekwencje zawsze są takie same. Tak samo nie ma różnicy czy większość w sejmie ma jedna partia, czy dwie, które umówiły się na wspólne rządzenie. Kto ma większość ten może mieć i ma opozycję w dupie. Zacznijcie ludzie myśleć! wpierniczają Wam w takie brednie, a Wy łykacie to jak pelikany.

To co dziś Legpis w parlamencie europejskim wygadywał przechodzi ludzkie pojecie.
    A to ciekawe, bo z tego co wiem gość raczej dość rozsądnie mówi. Proszę o źródło, żeby można było skonfrontować, ale nie relację w TVN czy Gazecie Wyborczej, tylko bezpośrednie nagranie wypowiedzi w PE.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał łopica Zobacz post
    Swoich możliwości niestety nie przeskoczymy. Nasze umysły są zapełnione różnymi bzdurami i po prostu brakuje miejsca na refleksję i krytyczne przyswajanie informacji.
    Ja mam na to trochę inną teorię. W szkołach uczy się kolektywizmu i tępi indywidualizm. Ludzie po takiej tresurze w większości myślą tak samo (posługują się tymi samymi schematami) i wystarczy tylko podsunąć im o czym mają myśleć. Oczywiście to i tak wszystkiego nie tłumaczy.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 15-12-2016 o 11:22
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Kajów koło Gdziejowa
    Dla mnie liczą się przede wszystkim poglądy. Spośród tych trzech wybieram Jacka Wilka, ponieważ jest zwolennikiem gospodarki wolnorynkowej, maksymalnej wolności obywatelskiej i ograniczenia sfery budżetowej do niezbędnego minimum (w skrócie rzecz ujmując), a pozostali panowie: Masłowskiego nie zdążyłem jeszcze poznać (nie wiem jakie ma poglądy)
    Zacznijcie ludzie myśleć! wpierniczają Wam w takie brednie, a Wy łykacie to jak pelikany.
    No właśnie ropuch, zacznij myśleć bo Wilk wpiernicza ci brednie a ty to łykasz jak młody pelikan.

Uprawnienia