Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Temat: Czas najwyższy pomyśleć o wakacjach.

Kajów koło Gdziejowa
    Dej pozór co by ci ino tych krajów nie zabrakło bo bydziesz jednak musioł je drugi raz zwiedzać.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Ja tam z 15 miesięcznym gałganem wybieram się na mierzeję wiślaną. Konkretnie Stegna. Byłem już na tej wiosce jest nie za dużo ludzi ale często do morza ponad kilometr...ale kto ma mnie gonić na urlopie
    Stegna jest przepiękna! Malutka, kameralna ale nie brakuje knajpek czy atrakcji plażowych. Idealna na spokojny wypad, pod warunkiem dobrej pogody oczywiście

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Dzięki za ostrzeżenie. Wszystkie propozycje biur podróży proponują wczasy w okolicach Tirany . W północnej części Albanii większość mieszkańców posiada broń i dla tego jest niebezpiecznie. W nadmorskich kurortach przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na drobnych złodziejaszków. Z ogólnymi informacjami zapoznałem się na stronie ambasady RP w Tiranie.
    Byłam w Albanii tylko kilka dni, ale:
    - po angielsku ni w ząb
    - w większości miejsc nie można było płacić kartą
    - mega dobry kebab z owcy z frytkami
    - tanio
    - niestety niezbyt czysto i tym razem to nie wina turystów
    - ludzie serdeczni, choć w większości wyglądają jak kryminaliści
    - w mniejszych miejscowosciach w głębi lądu kobiety niestety nie spacerują sobie po ulicach...
    - bardzo dużo stacji benzynowych. Zwłaszcza dawno opuszczonych.
    - często straż przy drogach stoi z karabinem, można się przestraszyć
    - jeżdżą na wyczucie, nie wiem czy są tam jakiekolwiek przepisy drogowe
    - masę rond z pierwszeństwem dla tych, którzy wjeżdżają na rondo (właściwie takich jak u nas, chyba nie ma)
    - fajne auta 3-kołowe. I w ogóle dużo Mercedesów, więc jeśli jeździsz Mercem to w razie awarii naprawi Ci go każdy mieszkaniec
    Przemysł farmakologiczny zarabia na ludziach chorych. Dlaczego więc miałby dążyć do zwiększania liczby ludzi zdrowych?

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Dziękuję Ci gellwetko za wiele dobrych i przydatnych porad. Z tych uwag wnioskuję, że "klimaty" podobne do klimatów jakie panują na Kubie.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

My we wrześniu wybieramy się do Turcji strach jest ale damy radę! tym bardziej że jedziemy zgraną paczką - 14 osób

Cytat Napisał kamyki_80 Zobacz post
    My we wrześniu wybieramy się do Turcji strach jest ale damy radę! tym bardziej że jedziemy zgraną paczką - 14 osób
    Państwo islamskie wydało komunikat żeby wyznawcy islamu nie grupowali się przy kurortach bo mogą być przeprowadzane zamachy
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Kajów koło Gdziejowa
    Jo chcym teściowóm podpicować i zafundować jej Egipt, ale nie chce i strasznie wrzeszczy jak o tym godóm .
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Ja się mogę wypowiedzieć jedynie nt. rejonów nadmorskich Albanii.
    Jeśli chodzi o te bardziej północne miejscowości turystyczne w pasie Durres - Golem - Kavaje to są na pewno dość popularne, w sezonie sporo ludzi ale brudne plaże. Piaszczyste i szerokie ale zaniedbane. Nie chodzi tu tylko o śmieci, co kawałek jest poprowadzony odpływ ściekowy do morza, więc czasem i zapach nie za ciekawy. Sporo miejscowych prowadzi handel obnośny na plaży (handlują chyba dosłownie wszystkim ), czasem bywają dość nachalni. Blisko centrum miejscowości zaraz za plażą deptak i pas hoteli. Poza centrum znacznie spokojniej.
    Miejscowość Vlora już odrobinę lepiej z czystością, ale plaże mniejsze (węższe).
    Ciekawie jest za to na południowej części wybrzeża Albanii w miejscowościach takich jak np. Saranda czy Ksamil.
    W Sarandzie plaże są dużo mniejsze niż w Durres, ale czyste i takie żwirowo-kamieniste. Natomiast kamyczki to takie małe bialutkie otoczaki, więc nic nie boli jak się po nich chodzi .
    W miejscowości Ksamil są plaże i kamieniste (tak jak w Sarandzie) i piaszczyste też - piaseczek biały.
    I teraz kwestia transportu - jeśli chodzi o wybrzeże północne to można i autokarem (jakieś 24-25 h jazdy, najczęściej przez Czarnogórę) lub samolotem do Tirany i potem jakaś godzina jazdy do Durres.
    Saranda i Ksamil to już autokarem wyprawa na jakieś nawet 30h (najczęściej jazda przez Serbię i Grecję), ale najlepiej samolotem na Korfu i potem przeprawa promem lub wodolotem do Sarandy. Prom płynie jakieś 1,5h, a wodolot co najmniej pół godz krócej, ale też jest droższy.
    Podróżowanie po Albanii nie jest łatwe z uwagi na stan dróg (w większości fatalny) i lokalnych kierowców. Chyba wszyscy jeżdżą tam starymi merolami, na drogach często totalna samowolka. W bardziej górzystych rejonach drogi niebezpieczne, wąskie (miejscowi ciągle trąbią żeby ostrzec jadących z naprzeciwka ). Faktycznie dogadać się ciężko, ale jakoś na migi da radę Najprędzej to chyba po niemiecku coś można obczaić. Co i rusz powojenne bunkry przy drogach. W sezonie często bywają problemy z kanalizacją - najczęściej braki ciepłej wody, ale czasem braki wody w ogóle. Sporo hoteli ma jeszcze szamba, które co chwile są przepełnione i trzeba opróżniać. Braki prądu zdarzają się na szczęście rzadko, ale to nie dziwi jak spojrzeć na sieci energetyczne w tym kraju. Linie pociągnięte byle jak, byle było, czasem nawet miejskie drzewa robią za słupy energetyczne
    Hotele jednak starają się stopniowo uniezależniać się od takich problemów i inwestują w swoje wyposażenie i otoczenie.
    Ale generalnie kraj bardzo ciekawy, dynamicznie się zmienia, na miejscu tanio, a miejscowi w większości przyjaźni robią wszystko żeby dogonić Zachód. Może za kilka lat im się uda
    Ostatnio edytowane przez nata27 ; 12-05-2017 o 10:31
    "Pesymista szuka przeciwności w każdej okazji.
    Optymista widzi okazję w każdej przeciwności"
    ~Winston Churchill

No to szczerze przekonałaś mnie żeby nie jechać do Albanii.

Jean-Paul Sartre

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Tak wielu informacji o celu mojego wyjazdu dawno już od nikogo dnie otrzymałem. Serdecznie dziękuję. Moim celem w Albanii jest miejscowość Shëngjin w okręgu Lezha. Wybieram się tam samolotem. Z tego co się dowiedziałem jest to miejscowość dla osób lubiących ciszę i spokój - przynajmniej po sezonie. Nie straszny mi brud i śmieci. Z tego co napisałaś to mogę stwierdzić, że w porównaniu i Indiami - które zwiedziłem parę lat temu- to jest Hameryka. Cieszy mnie fakt, że mieszkańcy są mili i gościnni. Cieszy mnie , że zwiedzę nowy mało odwiedzany kraj, poznam obyczaje tamtejszej ludności i mile spędzę wakacje. Zresztą po to wyjeżdżamy na wakacje, by odpocząć, poznać historię i kulturę innych narodów a nie czepiać się drobnych niedogodności które występują nawet w państwach o wysokim standardzie życiowym i ekonomicznym.
    Ostatnio edytowane przez jan_122 ; 13-05-2017 o 08:58
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Jaśko...dla mnie akurat duża niedogodność jak miałbym sobie na plaży leżeć a tu plażą koło ciebie klocek sąsiada płynie. Ale skoro dla Ciebie to mała niedogodność to ok. Pozdrawiam

Jean-Paul Sartre

Uprawnienia