Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 788 1231151101501 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 7879

Temat: Ciąża- dziewięć miesięcy stwarzania świata.

Ciąża- dziewięć miesięcy stwarzania świata.

Ciąża dla wielu kobiet, a także i mężczyzn, jest okresem wielkiej radości i niecierpliwego oczekiwania na maleństwo.
    Sama niedługo zostanę mamą i chciałabym móc "poforumować" z innymi na temat ciążowych przeżyć.
    Zapraszam do rozmowy wszystkie osoby mające cokolwiek do powiedzenia w tym temacie. Nie tylko te już dziećmi obdarzone, i nie tylko kobiety

Póki co to jedyna ciąża z jaką miałem do czynienia to moje własne 9 miesięcy w mamie. I ani nie pamiętam żeby tak pogadać..

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Póki co to jedyna ciąża z jaką miałem do czynienia to moje własne 9 miesięcy w mamie. I ani nie pamiętam żeby tak pogadać..

.......a ja myślałem, że rodzice znaleźli malutkiego dyszolka w kapuście
    Ostatnio edytowane przez jan_122 ; 09-08-2011 o 17:38

Nie, jednak nie. Niedawno odkryłem, że z kapustą kłamali. Próbowali wtedy zwalić na bociana ale i tak wiedziałem, że kłamią. Znam już prawdę

Ja już jestem mama 2 razy 5 lat temu i rok temu kazda ciąza była inna przy pierwszym biegałam do końca ,ale córcia sie pospieszyła i urodziła sie w 34 tyg przy drugiej troszke było gorzej cały czas na l4 i odpoczywanko w domu,a co byś chciała wiedziec ?

Co bym chciała wiedzieć? Łoo dużo, dużo Na przykład wczoraj wyczytałam, że od 7 miesiąca powinno się liczyć ruchy dziecka...Zastanawiam się czy to konieczne i prawdziwe? Akurat wkroczyłam dumnie w siódmy miesiąc Tych ruchów jest dużo i liczenie wydaje mi się dziwne.

Ciekawa też jestem jakie słyszeliście ludowe teorie na temat płci dziecka i powiązanych z tym niby zachcianek?

Cytat Napisał isabellka Zobacz post
    Na przykład wczoraj wyczytałam, że od 7 miesiąca powinno się liczyć ruchy dziecka...Zastanawiam się czy to konieczne i prawdziwe? Akurat wkroczyłam dumnie w siódmy miesiąc Tych ruchów jest dużo i liczenie wydaje mi się dziwne.
    Ja tam nic nie liczyłam i było dobrze
    Skoro ruchów jest dużo to znaczy że wszystko jest ok.

A co do tych dziwnych teorii ... na dziewczynkę podobno ma się chętki na słodkie , na chłopca kwaśne/ostre.
    Ogólnie śmiesznych teorii jest mnóstwo, nie chodzić do fryzjera, nie kupować ubranek przed porodem, nie nosić łańcuszka na szyi, nie patrzeć na chore dzieci ... itp itd
    Paranoja
    Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.

Komiczna paranoja Na początku ciąży w ogóle nie miałam typowych objawów. Zero mdłości itd. Oczywiście wpadło mi do głowy aby o tym poczytać i dowiedziałam się takich głupot, że aż strach. Dziewczyny, które pewnie z ciążą miały nie wiele wspólnego, pisały, że brak mdłości oznacza martwy płód albo puste jajo czy też zwiastuje poronienie! Włosy dęba stają! Wylałam przez to ze strachu wiadro łez i od tego czasu z przymrużeniem oka patrzę na to co piszą tu czy tam, o ile w ogóle to czytam. Dlatego to liczenie ruchów nieco mnie rozbawiło i wolałam zapytać.
    Wracając do ciążowych teorii, przesądów słyszałam kiedyś, że kobieta ciężarna nie może podnosić rąk do góry bo pępowina okręca się wtedy wokół szyi dziecka! Czego to już ludzie nie wymyślą.
    Chociaż z tym "parciem" na słodkie może mają rację. Wcinam słodycze na potęgę i będzie córeczka. Ale kwaśne też uwielbiam i chętnie jem Cera się mi nie popsuła, wręcz przeciwnie a podobno przy dziewczynce jest odwrotnie.
    Ach te przesądy
    Najbardziej jednak ze wszystkiego co z ciążą związane boję się połogu Nie wiem dlaczego ale widzę to jak jeden wielki koszmar i stresuję na samą myśl o tym, że będę musiała przez to przejść. Nabrałam jakiegoś dziwnego przekonania, że poród w porównaniu z połogiem to pestka Nie wiem dlaczego tak mam. Czy to na prawdę taki straszny okres?

Cytat Napisał isabellka Zobacz post
    . Nabrałam jakiegoś dziwnego przekonania, że poród w porównaniu z połogiem to pestka Nie wiem dlaczego tak mam. Czy to na prawdę taki straszny okres?
    A nie! Spoko! Poród jest gorszy...

Dzięki za pocieszenie;p Przynajmniej trwa kilka godzin a nie tygodni. Nie mieszkam w Polsce i nie bardzo mam tu kogo wypytać, poradzić się itd.
    Co Was najbardziej fascynowało w ciąży? O ile coś takiego było

Uprawnienia