Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52

Temat: Jak nosić damską torebkę..

Jak nosić damską torebkę..

Witajcie. Tym razem nie narzekam na hałasujących pielgrzymów ale bardziej prozaiczną i codzienną kwestię - nową modę noszenia torebek przez kobiety.

Dawno temu Polsat wprowadził do swojej ramówki taki dziwny przerywnik reklamowy gdzie szczapata panienka wyłazi ze sklepu z torbą z zakupami z logiem Polsatu i niesie ją jakoś tak dziwnie na zgiętym łokciu. Pomyślałem wtedy - o co biega? Czy to jakaś forma ćwiczeń śródzakupowych, a może niedowład stawu łokciowego? Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to po prostu nowa MODA.......

Od jakiegoś czasu zacząłem coraz częściej widywać na ulicy tą patologię już w naszym małym Cieszynie, w Bielsku i innych miastach. Szczytem był dzisiejszy wypad do Krakowa - najbliższej w naszym regionie "stolicy mody". Jakież było moje zdziwienie, kiedy zaobserwowałem, że spokojnie 80% panienek nosi torebkę w ten dziwny sposób. Poszukałem w internecie i wpadłem na ten oto artykuł:
    http://www.fakt.pl/Hit-Torba-na-zgie...y,95149,1.html

W skrócie, Pajacyków mówi (albo którykolwiek inny "specjalista" od mody), jak nosić torebkę i kobiety jak bezwładna masa zaczynają małpować (to nie jest żadna aluzja, małpka). Ja rozumiem, że wchodzi jakiś nowy styl typu damskie spodnie od Alladyna czy coś i jest to nowinka, ale MODA NA SPOSÓB NOSZENIA TOREBKI? Matko boska, przeraża mnie to! Gdzie tu miejsce na jakąś indywidualność i własny styl? Szczerze powiedziawszy ilekroć widzę dziewczynę z taką pozą, to patrzę na nią z politowaniem. Jakaś taka sztuczna pewność siebie, pretensjonalność i egocentryzm emanuje z tej pozycji wywołując we mnie negatywne odczucia.

Powiedzcie co na ten temat sądzicie. Jestem ciekaw w szczególności zdania Pań, a już zupełnie w szczególności zdania Pań które ten dziwny proceder uprawiają (czy macie w ogóle świadomość tego jak dziwnie i zabawnie to wygląda?).

I z góry przepraszam jeśli którąś Panią uraziłem, ale ja po prostu nienawidzę bezmyślnego zbiorowego małpowania..

dyszol, ale się uśmiałam! W życiu bym nie zwróciła uwagi na to, jak kto torebkę nosi, a teraz będę zyrkać... Ale jaja!
    Co do noszenia, to ja się nie wypowiem, bo ja bym najlepiej wszystko w kieszeniach nosiła... też bez sensu, wiem o tym, ale ja lubię mieć ręce wolne! A jak torba, to taka, co by do niej kupe wlazło...
    Co do małpowania, to też się nie wypowiem- ewentualnie mogę dostać małpiego rozumu... No czasem mi się zdarza... czasem...

---------- Post dodany o 20:06 ---------- Poprzedni post dodany o 20:02 ----------

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    MODA NA SPOSÓB NOSZENIA TOREBKI?... Gdzie tu miejsce na jakąś indywidualność i własny styl?
    Własny styl noszenia torebki? hehehe! Pod kolanami
    sorki- nie mogłam się powstrzymać! Chyba dostałam małpiego rozumku!

też przyznam że mnie ten temat powalił... w życiu bym nie powiedziała, że jest jakaś moda na noszenie torebki...
    dla mnie było oczywiste, że wszystko zależy od jej rodzaju ( długi pasek- torebka noszona przez ramie, kopertówka - w dłoni, dwa krótsze uchwyty - na łokciu, plecak - na plecach, teczka - w dłoni, itd.).
    a mówią że to kobiety wszystko komplikują

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    No ja myślę,że "niektóre" kobity to mają coś z owcy... idą za stadem, nie patrzą gdzie.... jedna się potknie spadnie z urwiska a reszta skoczy za nią myśląc że tak jest fajnie.... takie tam zwierzątka hodowlane.....

Cytat Napisał mimi@ Zobacz post
    Własny styl noszenia torebki? hehehe! Pod kolanami
    Nie mów hop... bo nie wiadomo, czy Pajacyków OXa nie czyta i biedny tłum nie dostanie nowej mody.

Cytat Napisał Sjokolade Zobacz post
    też przyznam że mnie ten temat powalił... w życiu bym nie powiedziała, że jest jakaś moda na noszenie torebki...
    dla mnie było oczywiste, że wszystko zależy od jej rodzaju ( długi pasek- torebka noszona przez ramie, kopertówka - w dłoni, dwa krótsze uchwyty - na łokciu, plecak - na plecach, teczka - w dłoni, itd.).
    a mówią że to kobiety wszystko komplikują
    No niestety zapanowała u nas taka moda (przez modę rozumiem fakt, że nagle mnóśtwo kobit tak zaczęło nosić torebkę - kiedyś czegoś takiego nawet nie obserwowałem) - łatwo to zauważyć w dużym mieście gdzie wszyscy wyglądają prawie tak samo (nie mam na myśli kolorów i tych samych ubrań ale powtarzające się trendy - "bo tak jest aktualnie modnie i też tak muszę") bo ulegają trendom licznej grupy.

Trudno znaleźć w sieci przykłady ale podaję takie coś:
    http://2sistersblog.com/blog/wp-cont.../giantbags.jpg

(0:19-23)
    http://www.youtube.com/watch?v=BR4yQFZK9YM

Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    No ja myślę,że "niektóre" kobity to mają coś z owcy... idą za stadem, nie patrzą gdzie.... jedna się potknie spadnie z urwiska a reszta skoczy za nią myśląc że tak jest fajnie.... takie tam zwierzątka hodowlane.....
    Doskonale to zobrazowałaś!

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Jeszcze nigdy nie nosiłam tak torebki <hmm> i nawet nie wiedziałam, że tak też można. Chętnie bym spróbowała tylko jest jeden problem - mianowicie ani odrobinkę nie podobają mi się takie torebki, ale ja ze wsi jestem to się nie znam
    Ale żeby paJacykow mi mówił jak mam taszke nosić?

ej no...ale te wszystkie torebki maja uszy specjalnie do tego stworzone, tzn za krótkie, aby je na ramie zarzucić. więc oscylowałabym raczej za modą na tego typu torebki a nie sposób noszenia... no zwyczajnie mi ta wasza teoria nie pasuje....

ps. sama mam taka torebkę, ale oprócz tych dwóch krótszych rączek mam długi pasek, który z lenistwa i wygody zakładam na ramię.... czy inne kobiety też noszą pół domu w torebce tak jak ja?

Noooo znam ten "styl", można zauważyć kobiety, czy też młode dziewczyny noszące torebki w ten sposób. Ja ilekroć takie widzę, to się zastanawiam, jak one to znoszą - bo jak wiemy damska torebka ma tendencję do niewyjaśnionego samozapełniania się a jakie cuda można tam odnaleźć.... i jeśli już w torebce jest kolekcja rzeczy z różnych sfer życia, to taka torebka dość trochę jednak waży i jak tu ją nosić na "zgiętym łokciu"-to raczej nie jest wygodne i myślę, że uszy takiej torebki wżynają się perfidnie w rękę, więc też i bolesne...ale...czegóż się nie robi dla mody... I tu zgadzam się z Dyszolem - sztuczna pewność siebie i tyle.

krilady.
    Guest
    Hmmm, no to się przyznam: dwa razy tak nosiłam torebkę. Ale to dlatego, że rączka krótka, a torebka duża i do ręki po prostu nie pasowała....
    Zgadzam się z Sjokolade i tak noszę - wszystko zależy od torebki. I rzeczywiście chyba raczej jest moda na takie torebki, nie tyle na styl noszenia.
    A co do wygody to muszę powiedzieć, że zadziwiająco dobrze mi się tak nosiło, bo po prostu naturalnie oparłam łokieć o biodro i siup, torebka już wisiała
    Mi się podoba ten styl noszenia, ale do tego musi być jednak torba taka z większych, nie wyobrażam sobie tak nosić mini torebki

P.S. Też mam duuuużo rzeczy w torebce, choć i tak mi się wydaje, że już to minimalizuję

M53
    Guest
    Kiedyś w ten sposób torebki nosiły pańcie z pretensjami.

Uprawnienia