Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Dla Nadii

Hybrid View

Ostatnio edytowane przez konwalia ; 09-09-2011 o 07:38

Kto jest organizatorem imprezy?

krilady.
    Guest
    konwalia, podziwiam Cię dobrze, że jest taka osoba jak Ty

Krilady,nie robię tego bezinteresownie...bo okazuje się,że i ja zaczynam odczuwać tego skutki na sobie.
    Wprawdzie "jedna jaskółka wiosny nie czyni",ale ostatnio na chwilkę zatrzymałam się w tym szalonym pędzie życia za sprawą mego syna.
    Jest w wieku Nadii i niestety nie należy do tych "najgrzeczniejszych" w szkole,więc tym bardziej zdziwiło mnie jego zachowanie.
    W ostatnią niedzielę,gdy wyszliśmy z kościoła, od progu,rozemocjonowany prosił mnie,aby wysłać smsa na pomoc.pl-" bo wiesz mamusiu,to naprawdę ma sens",i zaczął opowiadać:"widziałem chłopca tak dużego,jak ja.Trzymał go tatuś na kolanach cały czas.Najpierw myślałem,że on jest nieżywy,bo się nie ruszał,ale potem zauważyłem,że mruga oczami.Mamusiu on na pewno ma raka,trzeba mu pomóc".
    Nie wiem,czy był to pojedynczy "zryw" mojego dziecka na krzywdę innych- oby nie,ale wiem,że wzięło się to z tego,że czasem mój syn podgląda i czyta,co piszę w "sieci",wie,co robię też w tym "realnym" życiu.Razem klikamy też np w pajacyka,czy sztuczne serce(z tego też pewnie zaczerpnął pomysł na wysłanie smsa na hasło "pomoc").Zawsze było to "wirtualnie",aż do tej niedzieli-gdy zobaczył naprawdę chore dziecko.

Piszę o tym,bo utwierdziłam się w przekonaniu,że naprawdę warto w naszych dzieciach "wyrabiać" właśnie taki rodzaj wrażliwości,na przekór temu,co się dzieje naokoło.....może nie uleczymy całego zła,nie uszczęśliwimy wszystkich...ale,my jako rodzice kiedyś tam,powiemy sobie z czystym sumieniem:"jestem dumna z mego syna,czy córki,bo wyrósł na dobrego człowieka".I to będzie nasze zwycięstwo.

Ja,wybieram się na "koncert dla Nadii" razem z dziećmi i Wszystkich do tego serdecznie zachęcam
    Ostatnio edytowane przez konwalia ; 09-09-2011 o 14:57

Konwalia dla Ciebie

Dziękuję dziewczyny

Jeśli ktoś z czytających będzie chciał skontaktować się z organizatorami koncertu,to można to zrobić również na Facebooku:

http://www.facebook.com/?ref=home#!/event.php?eid=121639494603173

Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez konwalia ; 13-09-2011 o 10:27

Nadia ma osiem lat,jest uczennicą drugiej klasy szkoły podstawowej w Strumieniu,ale ze względu na swoją chorobę-nowotwór który umiejscowił się na węzłach chłonnych,nie mogła rozpocząć nowego roku szkolnego ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy. Koncert który ma się odbyć to pomysł dzieci i rodziców tych dzieci z klasy Nadii. Strumień to małe miasteczko i większość mieszkańców solidaryzuje się z Nadią i jej rodziną,chcą ją wesprzeć w każdy możliwy sposób,a dzieciaki gdyby tylko było to możliwe odwiedziłyby Nadię w szpitalu Nadia jest poddawana chemioterapii i ma ogromną nadzieję że wygra ze swoją chorobą,cały czas jest wspierana przez swoich bliskich,a przez znajomych w sposób duchowy Wszystkie dzieciaki które przygotowują się do tego koncertu bardzo to przeżywają bo wiedzą że Nadia jest chora i potrzebuje naszej pomocy,bo Nadia zawsze była uśmiechnięta i wszystkim pomagała Jesteśmy z Nadią całymi sercami i tak jak Ona mamy nadzieję i prosimy Boga by wyzdrowiała

TAK WIELU LUDZI DOBREGO SERCA...

Zebrano: 35 tyś 81 zł. 40 gr

Informacja pochodzi ze strony:
    http://www.parafia.strumien.com/modu...ticle&sid=2276

http://www.parafia.strumien.com/modu...ticle&sid=2277

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do LUDZI DOBREGO SERCA, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się aby ten koncert się odbył i aby puszki wolontariuszy były pełne.

Ostatnio edytowane przez konwalia ; 19-09-2011 o 10:36

Gratulacje!
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Uprawnienia