Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 123 z 125 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123124125 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,230 z 1243

Temat: Złote myśli

Siergiej Dowlatow:

– Wiesz, co jest główne w życiu. To że jest jedno. Minęła minuta. I koniec. Drugiej nie będzie.
    - Czym bardziej beznadziejny cel tym głębsze emocje.
    –Żyję znośnie i nic u czorta nie robię, czytam i tłuścieję. No, niekiedy bywa mi tak obrzydliwie na duszy, że chce się samemu sobie obić mordę
    – Ja wolę żyć samotnie, no ale razem z kimś.
    – Normalnie to iść w gości, gdy zapraszają. Smutno, gdy nie zapraszają. Najprzyjemniej – gdy zapraszają a Ty nie idziesz.
    – Zazdrośnicy wyobrażają sobie, że kobiety przyciągają pieniądze. Też tak sądziłem, ale to nieprawda. Nie chodzi o auta, klejnoty, restauracje i drogie suknie. A o to, co spowodowało, że człowiek jest silnym, bogatym, siła którą dysponują jedni i są zupełnie pozbawieni drudzy.
    –Brak dzisiaj bodźców, aby być dobrym – mówiła Tania. Dobrego człowieka nudno jest kochać. Popatrz w jakiej epoce żyjemy. Gdy ktoś mówi o narzeczonym „Ale to dobry człowiek” słyszymy, że to jawna niedojda i zero.

"Po latach doświadczeń uważam, że są tylko dwie rzeczy lepsze od kobiety. Dwie kobiety."
    (Pablo Picasso, 1881-1973)

Mój cień przypomniał mi dzisiaj o istnieniu kogoś niesamowitego...

"Tyle razy mówiłem, że nie można nikogo krzywdzić, nawet słownie, bo można nie zdążyć później tego naprawić. A wiesz, co jest najgorsze? - Zaprzeczyłam. - Otóż to, że nie zawsze da się coś odkręcić, a najtrudniej jest żyć ze świadomością, że już nigdy nie będzie można tego zmienić. Uwierz mi, to boli, i to bardzo. Ciężko się żyje z poczuciem winy, że nie udało się temu komuś powiedzieć tego, co się miało w sercu, i ta osoba odeszła z niewiedzą bądź nawet nienawidząc nas… "

,,Tajemnica bransoletki 2"- Margo Seila

- - - Dopisano - - -

"Kiedyś, po jakimś czasie, spotkamy się w kawiarni albo w metrze. Będziemy próbowali się nie rozpoznać albo nie zauważyć, szybko odwrócimy się od siebie. Będziemy wstydzili się tego, co stało się z naszym “my”, co z niego zostało. Nic. Dwoje obcych sobie ludzi ze wspólną pozorną przeszłością, której tak długo i tak bezwstydnie pozwalali się okłamywać."
    -Daniel Glattauer "Weronika"/M.

O jacie ideolo

Ideolo że czemu?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Że tak właśnie w życiu jest. Nie?

Jest. Jednym z eufemizmów dla tego zjaiwska to pojęcie miłości
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Nie wiem. Nie znam.

Jestem pewien że znasz pojęcie miłości

Naprawdę? A jakież ono jest? Według mnie.

Mówię, że POJĘCIE, czy inaczej termin musisz znać. Nie mówię, że masz własną definicję. Myślę, że jesteś zbyt inteligentna żeby w ogóle próbować to definiować.

Co to miłość? Chooj to wi hehe

Uprawnienia