Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice
Strona 123 z 123 PierwszyPierwszy ... 2373113121122123
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,222 z 1222

Temat: Złote myśli

Siergiej Dowlatow:

– Wiesz, co jest główne w życiu. To że jest jedno. Minęła minuta. I koniec. Drugiej nie będzie.
    - Czym bardziej beznadziejny cel tym głębsze emocje.
    –Żyję znośnie i nic u czorta nie robię, czytam i tłuścieję. No, niekiedy bywa mi tak obrzydliwie na duszy, że chce się samemu sobie obić mordę
    – Ja wolę żyć samotnie, no ale razem z kimś.
    – Normalnie to iść w gości, gdy zapraszają. Smutno, gdy nie zapraszają. Najprzyjemniej – gdy zapraszają a Ty nie idziesz.
    – Zazdrośnicy wyobrażają sobie, że kobiety przyciągają pieniądze. Też tak sądziłem, ale to nieprawda. Nie chodzi o auta, klejnoty, restauracje i drogie suknie. A o to, co spowodowało, że człowiek jest silnym, bogatym, siła którą dysponują jedni i są zupełnie pozbawieni drudzy.
    –Brak dzisiaj bodźców, aby być dobrym – mówiła Tania. Dobrego człowieka nudno jest kochać. Popatrz w jakiej epoce żyjemy. Gdy ktoś mówi o narzeczonym „Ale to dobry człowiek” słyszymy, że to jawna niedojda i zero.

"Po latach doświadczeń uważam, że są tylko dwie rzeczy lepsze od kobiety. Dwie kobiety."
    (Pablo Picasso, 1881-1973)

Jeżeli opuszczą mnie moje diabły, obawiam się, że ulecą z nimi moje anioły

Uprawnienia