Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 408 PierwszyPierwszy 123451353103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 4073

Temat: MAMA I JA- pierwsze dni, tygodnie i miesiące życia bobasa:)

Ja jeszcze dodam, że warto by kąpiel była zawsze o tej samej porze(stosowałam to na swoich pociechach) pozniej karmienie i do spania.Myśle że takie rutynowe czynności uspakajają dziecko,u mnie to się sprawdziło.
    no i dodam to co moi poprzednicy nie daj się zwariować

to co Zoska napisała to bardzo ważne niemowlaki bardzo lubia taki swój rytm wszstko o stałych porach czują sie wtedy bezpiecznie u mnie też sie sprawdziło kłade od niemowlaka dzieci spać miedzy 19 a 19.30 i mam potem "wieczór dla siebie" posprzątam na spokojnie i takie tam

Skoczów
    Wpisów
    18
    dzięki Panie za słowa otuchy ...staram się być dalej dobrym tatą, choć coraz trudniej zaspokoić wszystkie potrzeby dziecka, bo teraz nie sprowadzają się już tylko do jedzenia, kąpieli, przewijania i spacerków

Nie będę ukrywał, że poradnik Tracey Hogg był w pierwszym roku życia naszego synka najbardziej wertowana książką i naprawdę okazał sie bardzo pomocny.
    O! znalazłem e-booka
    http://chomikuj.pl/sigga7/e-booki/Je...g,24637101.pdf

a wiązanie niemowlaków z rękami wzdłuż ciała jak wspominałem wyżej jest sprawdzonym sposobem nie tylko na naszym dziecku. Dobre wiązanie naprawdę robi cuda (nauczyłem sie w szkole rodzenia) ...a miałem do czynienia z niedowiarkami; sami jednak potem nie potrafili tego zrobić i dzieciątko dalej męczyło się z sobą oraz rodziców.
    Mając od swojego początku ciasno (pod sercem mamy) nie potrzebuje przecież nagle luzu, bo nie wyszło na ten świat z powodu ciasnoty, ale z powodów których i tak nie rozumie i pewnie najchętniej schowałoby się z powrotem tam gdzie cieplutko i bezpiecznie, a tak ciasnota choć trochę daje mu poczucie bezpieczeństwa.

Sudocrem był dobry jednak dr Gołębiowski dawał nam na receptę taką maść do zrobienia, która miał wszystkie pod sobą ...sudokrem również.

może się wymądrzam, ale na prawdę polecam ten "Język niemowląt"

spokojnych snów dla wszystkich młodych mam i ich pociech
    papa
    Ostatnio edytowane przez tomi71 ; 07-11-2011 o 21:52
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

isabellka z nieba mi spałaśz tym karmieniem, mam identyczny problem, mały ma 11dni i ciągle na cycku by siedział, były takie dni, że spał po godzinę i znowu chciał pić i traktował pierś jak smoczek nie pił tylko "cyckał" a jak mu zabrałam to płakał, spał tylko na rękach jak go odkładam to płacze. Mam zamiar wypróbować ten Twój sposób z odciąganiem tylko napisz jak to masz zorganizowane tzn pije po 10min z jendej a potem z drugiej a potem co?Odkładasz go (tzn ją i idziesz odciągnąć pokarm i potem dajesz w butelceCzy wczesniej odciągasz sobie jak jeszcze śpi?

Skoczów
    Wpisów
    18
    no cóż ...piersią nie karmiłem, ale się dokształcałem (głupio to brzmi )
    prawdopodobnie dziecko za mało pije i jest ciągle głodne.
    Odciąganie pokarmu pozwala na kontrolę ile tak właściwie niemowlaczek wypił jednorazowo pokarmu i na stwierdzenie czy jest najedzony.
    ...tak pisali w książkach
    ...forever young...World is not enough...open your mind ... ZUMBA!

sisi86 moja mała jest zbyt słaba by wydoić tyle ile trzeba Ze względu na to, że jest malutka (2300) muszę pilnować żeby wypiła odpowiednią ilość. W sobotę wyglądało to tak, że doiła 1,5 h po czym spała 15-30 minut w porywach godzinę i to samo. Nie dała się odstawić od piersi, zaraz płakała. Przez takie cycanie traciła masę energii i zamiast przybierać na wadze spadała w dół. W końcu nie miałam ani kropli pokarmu a ona była głodna. To jest złe dla Twojej produkcji mleka, przynajmniej tak powiedziała mi położna. Powinnaś kupić albo wypożyczyć wagę. Ja mam z apteki wypożyczoną. Ważysz bobaska przed jedzeniem razem z ubrankami i całą resztą którą ma na sobie. Potem do każdej piersi na ok 10 min, czasem mniej bo zasypia mocna. Znów ważysz, ważne żeby dzidzia miała na sobie to wszystko co przy pierwszym ważeniu a to czy narobiła w pampers nie jest ważne bo czy w brzuchu czy w pielusze waży tyle samo No i zobaczysz ile wypił. Resztę odciągam i dokarmiam z butelki, jeśli nie da się nic odciągnąć albo za mało to robię mleko BEBA HA PRE START i dokarmiam tym mlekiem ale to na prawdę mało rzadko się zdarza. Mała śpi, że hoho. Zazwyczaj muszę ją obudzić na karmienie. Wiem, że nie każdy popiera budzenie ale u nas to konieczne bo inaczej bardzo spada jej cukier. Za kilka tygodni już nie będzie takiej konieczności.
    Co do odciągniętego mleka to:
    1. Możesz je przechowywać w lodówce do 24h a potem podgrzać w podgrzewaczu najlepiej
    2. Raz podgrzane nie może być podgrzane drugi raz, niestety jak nie wypije trzeba wylać
    3. Jeśli odciągniesz więcej niż dzidzia potrzebuje odlej potrzebną część do innej butelki bo jeśli podasz z jednej i Ci w niej zostanie to musisz to wylać jeśli już z tego piła. Ja wczoraj odciągnęłam 90 ml i zamiast odlać 30 to dałam jej z tej butelki gdzie była całość. No i w efekcie 30 musiałam wywalić Jeśli odlejesz wcześniej i dzidzia "nie ma z tym kontaktu" to możesz schować na później. Nie wiem dlaczego tak jest ale położna mówi, że to bardzo ważne.

Piszę o chowaniu odciągniętego mleka bo czasem zdarza się, że odciągnę więcej niż mała potrzebuje i wtedy w razie potrzeby moge dokarmić tym z lodówki a nie sztucznym.

Odkąd tak robię jest o niebo łatwiej. Wcześniej byłam załamana. Jest tylko taki problem, że chyba brakuje jej bliskości jak tyle nie cyca i czasem żeby zasnęła muszę ja dosłownie na chwileczkę przystawić do piersi, mlasknie dwa razy i zasypia.

Pompę też mam z apteki pożyczoną elektryczną. Tutaj to jest w zasadzie za darmo tylko trzeba receptę. Nie wiem jak to wygląda w Polsce.

tomi71 dzięki za link Właśnie chciałam zapytać o jakiś poradnik

Co do krępowania to w sumie to co napisałeś jest logiczne. Mnie jednak wydaje się, że ona woli mieć wolne rączki. Nie wiem dlaczego może się mylę a może matczyna intuicja

Moje pytania nie wynikają w tego, że popadam w panikę. Po prostu chcę wiedzieć jak robią inni, co u nich się sprawdzało i mieć porównanie do tego co ja robię.

Małą zawsze układam na boku i blokuję z tyłu plecki. Jakoś też bym się bała zostawić ja na plecach, że się udusi jak się jej uleje.

Hmm co tam jeszcze... A dziękuję bardzo za radę żeby sprawdzać kark dziecka czy jest ciepły. Jest bardzo przydatna

Myślę, że każda matka czuje co dla jej dziecka najlepsze ale zawsze warto poznać opinie innych w celach weryfikacji czy aby na pewno nie robimy dzidzi krzywdy. Mnie na przykład wydawało się, że lepiej jak mała ma za ciepło niż jak jej zimno. A tu sie okazało, że jest zupełnie inaczej

Jak napisała mimi w dojczach bambino i sudokremu nima Mam za to jakąś maść multilind i też jest super. Ale też nieźle kosztuje

Cieszy mnie, że i tatusiowie tak interesują się swoimi pociechami. Mój mąż też się wszystkim interesuje i najchętniej nosiłby bobaska na rękach ciągle bo uważa, że mała potrzebuje miłości a tak ja czuje najbardziej Mam nadzieję, że jej za bardzo nie przyzwyczai.

sisi86 jeśli Twój maluszek ma wagę w porządku to myślę, że nie musisz go ważyć tylko odciągnąć resztę pokarmu i dać w butelce bo to po prostu dużo krócej trwa. A te kilka minut przy piersi pozwoli mu zaspokoić chęć cycania No i lepiej nie odciągać przed karmieniem bo dzidzia potem będzie miała trudniej. Wiadomo, że pokarm najlepiej leci na początku. No i pamiętaj żeby przed karmieniem porządnie wymasować piersi wtedy nie musi aż tak ciągnąć. Przed odciąganiem tak samo.
    Żeby mieć dużo pokarmu musisz dużo pić, najlepiej niegazowanej wody. I ostrożnie z kwaśnymi sokami itd. Ja nie wiedziałam i teraz mała ma brzydkie odparzenie.
    Ostatnio edytowane przez isabellka ; 08-11-2011 o 10:20

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Małą zawsze układam na boku i blokuję z tyłu plecki. Jakoś też bym się bała zostawić ja na plecach, że się udusi jak się jej uleje
    Ale czasem układaj ją na pleckach, żeby się poprzeciagała i poćwiczyła inne mięśnie....
    Moje zawsze spały na pleckach a tylko czasami kładłam je na boczek

---------- Post dodany o 11:33 ---------- Poprzedni post dodany o 11:28 ----------

ino moje nie były wcześniakami i ważyły tyle co małe smoki, to może to jest inaczej.....

Myślę, że spróbuję z tym odciąganiem, jutro ma przyjść położna to się jej zapytam co myśli o tym i jak to wszystko dokładnie zorganizować. A co jecie w czasie karmienia?Bo mi ta położna dała takie wytyczne, że praktycznie połowy rzeczy co jadłam wcześniej to nie mogęMały dostał na początku takich czerwonych małych krostek i ona powiedziała od razu, że to przebiałkowanie, od środy zeszłego tyg nie jem nabiału tylko trochę rano mleka do kawy zbożowej a Hubert dalej ma te krostki więc nie wiem czy to faktycznie od tego

Uprawnienia