Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 25 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 244

Temat: Ciasteczka Bożonarodzeniowe

krilady.
    Guest
    Ja nigdy nie robiłam tylko kiedyś tak coś słyszałam jak koleżanka się zabierała za jego pieczenie, ale ona to robiła miesiąc przed świętami...

Chyba więcej niż dwa tygodnie powinny pierniczki poleżeć w szczelnie zamkniętej puszce żeby skruszały.
    Cierpliwość zbiera róże

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    W takim razie w tym roku pierniczków nie będzie
    Ale zagniotłam już dwa rodzaje kruchego na ciasteczka ( siedzą w zamrażalce), jeszcze dwa i w sobotę atakuję......

Ja też wczoraj zabrałam się za ciasteczka. Jedne rogaliki migdałowe (jedna blacha spaliła się na czarno bo się mi zapomniało o nich) a drugie kruche maślane część z posypką a część z lukrem. A dziś chcę zrobić jakieś orzechowe i zimtsterne. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Bo ponoć i takie muszą postać zamknięte. Najwyżej zjemy twarde;p
    Iwi jaki masz przepis na kruche?
    Cierpliwość zbiera róże

Wpisów
    40
    Najprostsze. Jedno zrobilam: mąka, cukier puder, masło, jajka i dosypałam wiórków kokosowych (nie wiem jakim cudem ale mam ich mnóstwo) a drugie mąka, cukier, masło, żółtka, mleko i budyń waniliowy bez cukru. Jutro zamierzam zagnieść jeszcze jedno z budyniem ale dam czekoladowy. I jak będzie jeszcze czas i ochota to zagniotę jeszcze to zwykłe tylko, że dodam świeżej skórki z pomarańczy..... W sobotę będzie wałkowanie, wycinanie, pieczenie i ozdabianie........ i sajgon w kuchni jakiego świat nie widział

Wpisów
    40
    Już. Upieczone. Wyszły pysznie, szczególnie te z kokosem ..... Dzieci pięknie udekorowały te ciasteczka, kuchnię oraz siebie Ale cóż, ważne, że pysznie wyszło
    Teraz przede mną bezy (zostały mi białka)....... Nie wiem jak to będzie bo jeszcze ich nie robiłam..... Jakieś pomysły czego nie należy robic przy ich pieczeniu a co muszę dodać napewno?
    Napaliłam się na taki prosty przepis z netu - na dwa białka - dwie szklanki cukru i kilka kropel cytryny....ale nie wiem czy aby napewno to się uda..... Poradźcie coś kobitki

Cytat Napisał krysia62 Zobacz post
    czy ktoś ma może przepis na CIASTECZKA ANYŻKOWE (takie z białą skorupką)
    Krysiu62,czy o takie Ci chodzi?

http://www.wielkiezarcie.com/recipe5148.html

Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    Jakieś pomysły czego nie należy robic przy ich pieczeniu a co muszę dodać napewno?
    Samych bez nie piekłam ale często kładę je na ciasta czy kruche babeczki (mój ostatni wynalazek ) i tutaj bardzo ważne jest temperatura pieczenia. Mój stary piekarnik lubi przypalać i trzeba właśnie uważać coby temperatura nie była za wysoka bo beza się spali a ona ma się raczej wysuszyć. Warto też pod koniec ubijania dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Ja zawsze dodaję cukier puder, moze to oczywiste ale koleżanka kiedyś robiła ze zwykłego no i nie bardzo się jej rozpuścił. Ja do 5 białek dodaję nie całą szklankę cukru pudru. Ale to zależy jakie kto lubi słodkie. Warto też piec na dolnej półce (przynajmniej w moim przypadku) żeby się właśnie suszyły a nie przypaliły. Z białek możesz też zrobić kokosanki. Mam sprawdzony przepis na pyszne chrupiące na górze i wilgotne w środku. Właśnie też zrobię na święta ale chyba dopiero w ostatniej chwili bo inaczej wszystkie zjem. A wiadomo gdzie te słodkości się potem odkładają
    Ostatnio edytowane przez isabellka ; 18-12-2011 o 15:28
    Cierpliwość zbiera róże

Wpisów
    40
    Bezy zrobione.... Nie obeszło się bez dramatycznych chwil ale przybył "mój" na pomoc - miksował, dodawał białek i cosik tam czarował aż masa była taka jak trzeba Ja to bym juz wcześniej wszystko wywaliła....
    Dzisiaj zabieram się za kokosanki..... mam nadzieję, że historia się nie powtórzy

ubijanie sporo trwa. A co takiego nie chciało się udać?
    Wczoraj mama upiekła mi orzeszki A ja dziś może zrobię jeszcze kruche ciasteczka z bezą i marmoladą. Ale czekam na wenę
    Cierpliwość zbiera róże

Uprawnienia