Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 154

Temat: Czy wiesz, że....

Czy wiesz, że....

Może chcecie się podzielić jakimiś ciekawostkami?

Już tutaj mówiłam, ale powtórzę.
    Czy wiesz, że częściej ludzie osiągają orgazm w... skarpetkach?
    Czy wiesz, że oświetlając tylną część kolana można zmienić nasz zegar biologiczny?
    Czy wiesz, że kobiety częściej umierają po swoich urodzinach, niż mężczyźni, ci drudzy zaś częściej odchodzą przed tą datą?

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Czy wiesz że:

Zielone i kiełkujące ziemniaki zawierają truciznę zwaną solaniną. Może ona wywoływać pieczenie i problemy żołądkowo - jelitowe, a nawet śpiączkę i w rzadkich przypadkach - śmierć....

Jabłka. Ich obite owoce lub widoczny proces ich psucia sprzyja powstawaniu toksycznej substancji tzw. patuliny. Ma ona działanie rakotwórcze, mutagenne, uszkadzające płód...

Wiśnie. Długotrwałe żucie lub pogryzienie pestek sprzyja natychmiastowemu wytworzeniu cyjanku wodoru. Duże dawki tej trucizny w najgorszym przypadku mogą skończyć się śmiercią...

No byłam w lekkim szoku jak to poczytałam.

Cytat Napisał mimi@ Zobacz post
    Może chcecie się podzielić jakimiś ciekawostkami?

Już tutaj mówiłam, ale powtórzę.
    Czy wiesz, że częściej ludzie osiągają orgazm w... skarpetkach?
    Czy wiesz, że oświetlając tylną część kolana można zmienić nasz zegar biologiczny?
    Czy wiesz, że kobiety częściej umierają po swoich urodzinach, niż mężczyźni, ci drudzy zaś częściej odchodzą przed tą datą?
    ciekawe z tym oswietlaniem kolana z tyłu

Czy wiesz, że ...
    ... kichamy z prędkością 170 km/h
    ... pisząc prawa lub lewą ręką, a nawet stopą, mamy ten sam charakter pisma
    ... płuca miałyby powierzchnię kortu tenisowego gdyby je rozłożyć

czy wież że strzał z bata oznacza że jego końcówka przekroczyła prędkość dźwięku (tj 1150 km/h)

czy wiesz że Coca-Cola istnieje już 125 lat a jej miksturę odkrył aptekarz

czy wiesz że Commodore C64 był najlepiej sprzedającym się komputerem w historii, sprzedano ich 30 milionów.
    Ostatnio edytowane przez konto ; 28-11-2011 o 19:43

Ciekawostki z Polski
    Jako pierwsza nacja na świecie, opracowaliśmy sposób na picie denaturatu, płynu borygo, kwasu siarkowego i wody kolońskiej.

Grabarz z Krakowa miał we Krwi 9,5 promila alkoholu i przeżył. Mieszkaniec Wrocławia w 1995 r. osiągnął absolutny medyczny rekord świata - 14,8 promila. Nasz bohaterski rodak przekroczył trzykrotnie śmiertelną dawkę.

W zachodniej Europie pojawiają się alkohole z ostrzegawczym napisem: Dawka śmiertelna 3,5 promila. Nie dotyczy Polaków.

Anonimowy profesor UJ w Krakowie wymyślił przed wojną reklamę prezerwatywy, która jest wykorzystywana do dziś na całym świecie. Hasło brzmi: Prędzej ci serce pęknie.

Władysław Reymont, autor Chłopów, nie pojechał w 1924 r. do Sztokholmu po odbiór Nagrody Nobla, gdyż nie mógł wytrzeźwieć. Pisarz zmarł rok później z powodu alkoholizmu.
    więcej na http://ciekawostki.eu/ciekawe-15.html

Cytat Napisał konto Zobacz post
    czy wież że strzał z bata oznacza że jego końcówka przekroczyła prędkość dźwięku (tj 1150 km/h)

czy wiesz że Coca-Cola istnieje już 125 lat a jej miksturę odkrył aptekarz

czy wiesz że Commodore C64 był najlepiej sprzedającym się komputerem w historii, sprzedano ich 30 milionów.
    A propos Coca-Coli
    Czy wiesz, że w pierwszym roku istnienia Coca-Coli sprzedano tylko 25 butelek napoju?

A propos Coca-Coli
    Czy wiesz, że w pierwszym roku istnienia Coca-Coli sprzedano tylko 25 butelek napoju?
    fest ? ------------------------------------------------------------------------------------

gdzieś tam....... w lesie:)
    Każdy z nas imprezuje, ale czy wiesz kiedy co sie dzieje?
    (mam nadzieje, że 2 ostanie punkty nikomu sie nie przytrafiły)
    0,2 promila - beztroski nastrój
    0,5 promila - lekka euforia
    0,8 promila - utrata umiejetności oceny sytuacji
    1 promil - zaburzenia równowagi i kordynacji
    1,5 promila - dezorientacja
    2 promile - wymioty
    3 promile - zamroczenie alkoholowe
    4 promile - śpiączka
    4,5 i więcej promili - śmierć

mnie to tak działa :

0,2 promila - beztroski nastrój
    0,5 promila - lekka euforia