Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Temat: Przyciemnianie szyb !!:)

Drugie pole widzenia to szyba tylna.
    daj jakiś link do podstawy prawnej gdzie jest to opisane tzn,że kierowca oprócz wymaganych 180 stopni widoczności z miejsca kierowcy jeszcze musi mieć widoczność przez tylną szybę oprócz pisiadania dwóch lusterek bocznych
    Jednakże nalezy pamiętać o HOMOLOGACJI każda szyba nawet ta tylno boczna jest homologowana i kiedy ingeruje sie w przepuszczalność światła tej szyby to ingeruje się w jej homologację
    należy pamiętać o obowiązku posiadania zaświadczenia potwierdzającego certyfikat stosowania tej folii na szybach. Zaświadczenie wydaje zakład który montuje daną folie na szybach samochodu.
    te dwie tezy kłócą się ze sobą bo najpierw piszesz że ingerując w homologację szyby poprzez jej oklejenie należy kierowcy zabrać dowód rejestracyjny a potem piszesz że trzeba mieć zaświadczenie od montażysty żeby gliniarz nie zabrał nam dowodu za szyby w sytuacji kiedy powinien go zabrać bo ingerowaliśmy w jej homologację.....
    powiem jak jest:kierowca ma mieć widoczność 180 stopni ze swojego fotela,przednia szyba ma miec 75% przepuszczalności światła,przednie boczne 70% i taka przepuszczalność szyby mają już FABRYCZNIE czyli ich przyciemniać nie wolno ale można je oklejać przezroczystą folią która nie zmniejsza ich przepuszczalności np.po to aby ją zalaminować żeby się nie rozsypała np.podczas wypadku.Tylne boczne szyby można zakleić całkowicie na czarno,oczywiście na tej folii musi być widoczny numer certyfikatu,to samo się tyczy tylnej szyby,jesli kierowca ma dwa lusterka boczne to również może ona być zaklejona na czarno.A teraz z doświadczenia...w każdym moim samochodzie zawsze miałem przyciemnione boczne tylne i tylną na max czarno,na przeglądach NIGDY nikt mi nie powiedział ani słowa,kontrole na drodze miałem już wiele razy i NIGDY zaden gliniarz nie wspomniał o moich czarnych szybach,czasem napomknęli coś o słabych oponach czy przepalonej żarówce ale to wszystko,raz jeden pytał się mnie gdzie tak zajebiście okleiłem szyby bo też szuka zakładu żeby swoje auto okleić,ja mu że sam oklejam i tyle w temacie.....więc jak pisałem jesli są dwa lusterka to tylne boczne i tylną można zakleić całkowicie na czarno atestowaną folią bo to jest legalne

cezark .. wpisz sobie sobie w googlach warunki techniczne pojazdów i przeczytaj
    acha no i nie zapomnij założyć ciemnych okularów jak pojedziesz wieczorem samochodem to zawsze poprawia bezp ...... albo nastrój , jedno z tych dwojga napewno nie Tak atestowaną folią możesz sobie zakleic szyby tylno boczne i tylną jesli masz dwa lusterka boczne, przecież pisałem dokładnie to samo, tłumaczysz z polskiego na swoje.

wpisz sobie sobie w googlach warunki techniczne pojazdów i przeczytaj
    po co mam szukać jak wcześniej napisałeś
    Co do pozostałych szyb warunki techniczne nie wypowiadają się.
    motasz się chłopie......wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie juz powiedziałem,takie sa fakty

cezark - nigdy się nie motam synku
    Poszukaj sobie i pomyśl jeśli potrafisz Rozdział 2 paragrf 10 ust.1 pkt 1 i ust. 3 a także załącznik nr 3 do rozporządzenia w sprawie wrunków technicznych ........ .
    Reasumując nie możesz sobie zababrać szyb tylnych byle czym chłopie bo zgodnie z w/w przepisami podlegają one homologacji tak jak i pozostałe szyby w pojeździe
    STULTI STUDE - synku

---------- Post dodany o 13:48 ---------- Poprzedni post dodany o 13:37 ----------

no i masz jeszcze link przeczytaj sobie o zaświadczeniach dotyczących montazu folii na szybach samochodu
    http://www.autofolie.bydgoszcz.pl/przepisy.php

Cytat Napisał knyps Zobacz post
    STULTI STUDE - synku
    Stulte raczej... Stulte!
    Ostatnio edytowane przez mimi@ ; 11-03-2012 o 12:50

Cieszyn albo nie
    Wpisów
    5
    Ja zamalowałem farbą olejną z atestem

Poszukaj sobie
    mam to w dupie bo....
    wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie juz powiedziałem
    od dwudziestu lat jeżdzę autami z szybami które zawsze sobie sam przyciemniam i dalej będę sobie przyciemniał lejąc na takich niedouczonych nadgorliwców jak ty synku.....

ha ha ha co za elokwencja z górnej półlki, no i ta przekonująca argumentacja ,, od dwudziestu lat jeżdże autami ....... "
    cezark teraz to byś nawet egzaminu na rower nie zdał z Twoim 20-letnim stażem szofera

żałosne.......

Nie ma problemu z przepuszczalnością światła w szybach tylnych. Wymogi są co do szyby czołowej (75% przepuszczalności) oraz do szyb przednich bocznych (70% przepuszczalności). Jeśli chodzi o tylne szyby nie polecam farby olejnej (żart) ale można zasłonić je całkowicie (tak jak w niektórych firmówkach zamiast szyby wstawiona blacha).
    Stacja Kontroli Pojazdów Bronowski- Zapraszamy

Uprawnienia