Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Ciąg w kominie

Ciąg w kominie

Mam kiepski ciąg w kominie wentylacyjnym. Co najlepiej zastosować?

Wywietrzak dachowy?
    http://www.ventia.pl/systemy-wentyla...achowy-okragly

Nasada obrotowa typu strażak?
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6876629282

Obrotowa nasada kominowa?
    http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6849595587
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Kajów koło Gdziejowa
    Fajny temat, mnie też interesuje .
    Masz może taki efekt, że jak temperatura na zewnątrz spada do ok 5°C to zmienia się cyrkulacja powietrza i Luft zamiast wycięgać to pcha w dół?
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Miałem podobne problemy wentylacyjne w mojej daczy w górach. Po przeprowadzeniu remontu w którym wymieniłem okna i drzwi (na szczelne) okazało się, że kratki wentylacyjne nie mają "cugu". Przez przypadek oświeciło mnie kiedy to w wietrzny dzień otwarłem drzwi do suteryn gdzie było otwarte okno. Zrozumiałem wtedy, że w szczelnie zamkniętym budynku nie będzie cyrkulacji powietrza tzn. ile go wpuścimy tyle wyleci. Przebiłem ścianę w najniższym możliwym punkcie budynku i założyłem rurę (100) z regulacją przepływu (zima, lato). Oprócz tego dokładnie kominiarz wyczyścił przewody wentylacyjne. Dowiedziałem się od niego, że pajęczyny w przewodach mogą też zakłócać cyrkulację powietrza. Od tej pory miałem już spokój. Było to w czasie kiedy już funkcjonował internet (2002r.) ale jeszcze do niego nie miałem dostępu i musiałem się posiłkować Muratorem.
    Odpowiedź na te problemy są częściowo wyjaśnione w tym linku:
    http://www.psm.pila.pl/pdf/prezentacja-wentylacja.pdf
    Ostatnio edytowane przez jan_122 ; 26-07-2017 o 15:47
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Po przeprowadzeniu remontu w którym wymieniłem okna i drzwi (na szczelne) okazało się, że kratki wentylacyjne nie mają "cugu".
    Dokładnie tak jest .

Są jeszcze inne możliwości zrobienia cyrkulacji, otóż nawiewniki okienne, u mnie spisują się znakomicie.

Jeżeli pomimo tego wentylacja będzie za słaba trzeba pomyśleć nad wentylacją kanałową np z wentylatorem S&P , wadą tego systemu jest to że w zależności od mocy wentylatora pobiera 24h/dobe prąd . W wentylowanych pomieszczeniach można sobie zastosować anemostaty i regulować ilość wysysanego powietrza.
    Nie wszędzie da się wentylacje kanałową zrobić.

Jeżeli chcesz polepszyć wentylacje tylko w łazience a żadne otwory nie pomogły to są takie wentylatorki firmy AVENTA 4 biegowe, na 1 biegu wysysają ok 25m3 i pobierają 5W .

TD 160/100 SILENT TD 250/100 SILENT TD 350/125 SILENT TD 500/150-160 SILENT TD 800/200 SILENT TD 1000/200 SILENT
    Średnica 100mm 100mm 125 mm 150/160 mm 200 mm 200 mm
    Wydajność 180/140 m3/h 240/180 m3/h 380/280 m3/h 580/430 m3/h 800/700 m3/h 1100/800 m3/h
    Głośność 24/21 dB 24/19 dB 20/19 dB 22/17 dB 19/18 dB 21/20 dB
    Pobór mocy 25/12 W 24/18 W 30/22 W 50/44 W 70/60 W 120/100 W
    Obroty max. 2500/2200 obr/min 2200/1850 obr/min 2250/1900 obr/min 2500/1950 obr/min 2780/2480 obr/min 2500/2000 obr/min
    Spręż max. 87/107 Pa 147/118 Pa 142/118 Pa 275/230 Pa 270/250 Pa 305/270 Pa

U mnie największy problem jest w jednej z łazienek która nie ma okna i nie ma ściany kominowej. Rura wentylacyjna leci jakieś 4-5m w poziomie i dopiero dociera do ściany kominowej.

Myślałem już nad zrobieniem dziury w ścianie bo okna są chyba zbyt szczelne ale boję się że zalęgnie się tam robactwo? Realne?

Pomysł z wysysaczem powietrza też niezły, sam ostatnio na to nawet trafiłem ale jednak wolałbym coś na kominie co będzie mi samoczynnie i bez straty energii wysysało powietrze z komina, dlatego pytałem o te nasady i wywietrzaki.

Rufijok, te nawiewniki masz jako opcję w swoich oknach czy to rozwiązanie które można zrobić w każdym oknie?

- - - Dopisano - - -

Czy dziurę w ścianie do wentylacji robić najlepiej koło grzejnika?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Kajów koło Gdziejowa
    Cytat Napisał dyszol Zobacz post

Rufijok, te nawiewniki masz jako opcję w swoich oknach czy to rozwiązanie które można zrobić w każdym oknie?
    Można zrobić w każdam oknie, najłatwiej w plastikowych, zobacz sobie na VT "montaż nawiewników okiennych" , przychodzi firma , frezuje , zakłada, koszt ok 200 - 250 zł od okna. Moim zdaniem tego nie ominiesz.

- - - Dopisano - - -

U mnie największy problem jest w jednej z łazienek która nie ma okna i nie ma ściany kominowej. Rura wentylacyjna leci jakieś 4-5m w poziomie i dopiero dociera do ściany kominowej.
    To jest główny powód dlaczego nie ma w łazience cugu. U mnie rura leci 2 metry w poziomie i musiałem założyć wentylator AVENTA 4 biegowy i nawiewniki okienne, a Ty będziesz musiał gdzieś jakąś dziurke w ścianie zrobić.

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Czy dziurę w ścianie do wentylacji robić najlepiej koło grzejnika?
    Jeśli to jest możliwe to najlepiej dziurę zrobić po przeciwnej stronie wentylowanego pomieszczenia (grzejnika). Inaczej bezpośrednio ciepło z grzejnika będzie wysysane na zewnątrz. Jednak swoją drogą zrób -tak jak Rufi pisze- nawiewy okienne a potem możesz dalej kombinować. Mnie w bloku wystarcza zwykły wentylator. Wiele lat działa i żadnej wilgoci (grzyba) w łazience.
    Ostatnio edytowane przez jan_122 ; 27-07-2017 o 08:38
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Kajów koło Gdziejowa
    Aktualizacja

Wyfrezowanie i założenie nawiewnika to koszt 120 zł a nie 200-250 zł.. Fachowiec nie polecał nawiewników ciśnieniowych gdyż zawodzą.

Dzięki chłopakczkowie za podpowiedzi

Uprawnienia