Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Kupno samochodu w Czechach.

Cieszyn
    Wpisów
    2

Kupno samochodu w Czechach.

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z zakupu nowego samochodu w salonie u dilera w Czechach? Częściowo się już dopytywałem jakie są opłaty w Polsce (tylko akcyza 3,1%). Zależy mi na informacji, czy dodatkowo nie ma jakiś ukrytych opłat o których mnie nie poinformowano.
    Boze mój, Boze mój, dej mi takom zonke
    ej, coby mi warzyła na obiod warzonke!

Znajomy kupował w Czechach samochód. Z tego co mi powiedział, to żadnych dodatkowych opłat nie ma. W Polsce wybrany przez niego samochód kosztował by go ok. 120000zł a u sąsiadów płacił 570000Kć, co po przeliczeniu = 95000- 96000zł. Koszty jakie poniósł to 3500zł akcyza, ok 250zł rejestracja i tłumaczenie na j. polski rachunku. W Czechach za samochód który rejestrujesz w Polsce i masz zameldowanie w RP odliczany jest VAT tzw. DPH- bodajże 19%. Dodatkowe korzyści to przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne tańsze o VAT. Dodatkowo mniejsze 'bajery' (dodatki) były w opcji podstawowej za które w polskim salonie musiał by dopłacać.

Jeśli nabywasz nowy samochód (czyi taki ,który nie ma więcej niż 6 miesięcy i przebieg nie większy niż 6000km ) to musisz zapłacić (do 14dni) w US podatek VAT.

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z zakupu nowego samochodu w salonie u dilera w Czechach? Częściowo się już dopytywałem jakie są opłaty w Polsce (tylko akcyza 3,1%). Zależy mi na informacji, czy dodatkowo nie ma jakiś ukrytych opłat o których mnie nie poinformowano.
    A to auto masz zamiar kupić prywatnie czy na firmę w PL ?

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał tata manio Zobacz post
    Jeśli nabywasz nowy samochód (czyi taki ,który nie ma więcej niż 6 miesięcy i przebieg nie większy niż 6000km ) to musisz zapłacić (do 14dni) w US podatek VAT.
    Trochę mi tą informacją namieszałeś w łepetynie. Ja pytałem się w US i otrzymałem informacje, że cyt: "żadnej informacji w urzędzie nie trzeba zgłaszać, tylko zapłacić akcyzę w UC i z fakturą do Wydziału Komunikacji....".

A to auto masz zamiar kupić prywatnie czy na firmę w PL ?
    Samochód kupuję prywatnie do własnego użytkowania.

Kajów koło Gdziejowa
    Patrz ino jaki cwaniak, chciołby se auto bez VAT-u kupić. Jak kupujesz auto za 0,5 miliona to chyba cie na zapłacenie Steuer-u stać.
    Już sie Morawiecki za takich weźmie, oj weźmie.
    1) Nigdy nie walcze z idiotami gdyż mają przewage liczebną, tylko ich unikam

2) Najwięksi idioci to krytycy, nic nie potrafią robić a wszystko krytykują.

Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    Trochę mi tą informacją namieszałeś w łepetynie. Ja pytałem się w US i otrzymałem informacje, że cyt: "żadnej informacji w urzędzie nie trzeba zgłaszać, tylko zapłacić akcyzę w UC i z fakturą do Wydziału Komunikacji....".

Samochód kupuję prywatnie do własnego użytkowania.
    Jeżeli kupujesz samochód używany - taki który ma powyżej 6 miesięcy czy też 6 miesięcy , to wtedy nie płacisz VAT-u.

Jeśli zaś kupujesz auto nowe (jako osoba fizyczna ) ,to wtedy musisz złożyć deklarację dla podatku od towarów i usług przy wewnątrzwspólnotowym nabyciu nowych środków transportu na druku VAT-10 oraz złożyć również informację o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środków transportu VAT-23.
    Kupując na firmę też musisz VAT zapłacić. Z tą różnicą ,że możesz go nabyć w Czechach po cenie netto i vat zapłacić u nas w Polsce. Musisz być jednak czynnym płatnikiem vatu i posiadać tzw NIP europejski - poprzedzony PL ( VAT EU czy też VAT PL ).

Możliwe,że w US zrozumiała cię,że chcesz zakupić używany samochód.
    Zapytaj jeszcze raz i podkreśl,że kupujesz zupełnie NOWY, w czeskim salonie .

Nie wygląda więc to tak kolorowo
    Ostatnio edytowane przez tata manio ; 20-12-2017 o 10:48

Cieszyn
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał tata manio Zobacz post
    Jeśli zaś kupujesz auto nowe (jako osoba fizyczna ).......
    Manio. Dziękuję Ci za dobre rady i rzeczowe podpowiedzi.

Rufijok.
    Już sie Morawiecki za takich weźmie
    ......a Tobie nie dziękuję. Jak nie masz co pisać , to przynajmniej nie strasz swoją ulubioną partią a o moje oszczędności nie musisz się martwić. Wiem jak je mądrze spożytkować.

Pisz na temat.

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał STEVEabc Zobacz post
    Znajomy kupował w Czechach samochód. Z tego co mi powiedział, to żadnych dodatkowych opłat nie ma. W Polsce wybrany przez niego samochód kosztował by go ok. 120000zł a u sąsiadów płacił 570000Kć, co po przeliczeniu = 95000- 96000zł. Koszty jakie poniósł to 3500zł akcyza, ok 250zł rejestracja i tłumaczenie na j. polski rachunku. W Czechach za samochód który rejestrujesz w Polsce i masz zameldowanie w RP odliczany jest VAT tzw. DPH- bodajże 19%. Dodatkowe korzyści to przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne tańsze o VAT. Dodatkowo mniejsze 'bajery' (dodatki) były w opcji podstawowej za które w polskim salonie musiał by dopłacać.
    Tak się właśnie tworzą mity. Piszesz ile znajomy zaoszczędził kupując auto w Czechach, ale pomijasz przy tym kluczową informację, że znajomy kupował auto na firmę. Identycznie opisują sytuację media, krzykliwe nagłówki o tym ile można zaoszczędzić, a dopiero gdzieś tam w tekście, pomiędzy wierszami, informacja, że mowa o zakupie samochodu na firmę.

- - - Dopisano - - -

Inna kwestią jest fakt, iż jest to kolejne potwierdzenie mojego poglądu, że najkorzystniejszą formą zarobkowania w Polsce, w brew temu, co się nam powszechnie wmawia, jest samozatrudnienie, ale to jest temat na oddzielną dyskusję.
    Ostatnio edytowane przez Nie bój żaby ; 22-12-2017 o 10:10
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Gdzieś czytałem kiedyś że jak w państwie zakupu jest niższy VAT to dopłacać różnicę do naszego kochanego US.
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Uprawnienia