Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Olej silnikowy do LPG

Olej silnikowy do LPG

Używacie jakiegoś specjalnego oleju silnikowego do aut z instalacją LPG czy nie robi Wam to różnicy

Nie robi mi to różnicy.
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

Cytat Napisał ceuer Zobacz post
    Nie robi mi to różnicy.
    krąży obiegowa opinia że LPG wysusza silnik więc raczej trzeba jakiś inny olej lać.

Ściema... Mi prawie wcale oleju nie bierze... Normalny syntetyk daję.
    To niezwykłe, jak można kłamać, przyznając sobie rację.

Jean-Paul Sartre

twojej wyobraźni
    Wpisów
    2
    Cytat Napisał mazi88 Zobacz post
    krąży obiegowa opinia że LPG wysusza silnik...
    Tak, zgadza się, kiedyś czytałem, że silnik przeciętnego samochodu osobowego w 60% składa się z wody. Nie ma niestety w handlu olejów, które zabezpieczałyby silnik przed wysuszającymi właściwościami LPG i w związku z tym trzeba dbać o jego właściwe nawilżanie. W sieci jest mnóstwo "babcinych" sposobów nawilżania silników, ja osobiście polecam raz w tygodniu nasmarować go grubą warstwą kremu nawilżającego, owinąć folią, przykryć ciepłym wełnianym kocem i zostawić tak na noc, ewentualnie zamiast tego napełnić zbiornik paliwa mieszanką benzyny i wody w stosunku 1:1 i jeździć na takiej mieszance przez minimum 100 km. W deszczowe dni warto też parkować samochód z otwartą maską, dzięki czemu sam w sposób naturalny się nawilży.
    Błogosławieni ci, którzy się gubią, albowiem to oni wyznaczają nowe drogi.

Uprawnienia