Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 85 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 846

Temat: Wolność mediów w polsce zagrożona !

Wolność mediów w polsce zagrożona !

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wydała decyzję, że TV TRWAM nie dostanie miejsca na t.zw. multipleksie.
    Policzmy więc jak najprościej.
    Na trzech mulripleksach jest po 7-8 kanałów, czyli jest ich około 20.
    Jeżeli 19 z nich otrzymali by bonzowie, to mieliby 95% całości.
    Gdyby jedna telewizja katolicka otrzymała 1 kanał, to miałaby 5 % całości. Podejrzewam, że w Polsce jest przynajmniej 10 % katolików. Z tego wynika, ze katolikom jak najbardziej należy się ten jeden kanał.
    Pomimo oczywistości tego wyliczenia katolikom nie przyznano nic.
    Coś tu więc nie gra !
    Marcjan Gepfert, nauczyciel-katolik

Coś tu więc nie gra
    dlaczego?dla mnie gra jak najbardziej,ja jestem katolikiem i mam wielu znajomych katolików ale ani ja ani nikt z tych znajomych nie ogląda tv trwam więc nie widzę potrzeby żebym musiał płacić za coś czego nie będę oglądał,po drugie tv trwam to nie jest telewizja katolicka tylko telewizja pisowska czyli polityczna tak samo jak RM a religia+polityka=bagno

A nieprawda Panie cezark. Widocznie nie słucha Pan Radia Maryja ani nie ogląda TV Trwam. Ja Pana nie będę zmuszał. Mnie też nikt nie zmuszał do słuchania tych wspaniałych mediów, ani kiedyś do radia "Wolna Europa". Za to ostatnie byłem nawet karany. Zaczyna znowu tak wyglądać, że te czasy powracają.
    Dla mnie prawdziwy skrót o TV TRWAM i Radio Maryja mógłby wyglądać przykładowo tak: "religia - prawda - dobro - polityka".
    Dla Pana muszę dodać, że polityka to roztropna troska o dobro wspólne. Nie jakieś tam kręcenie lodów.
    Przy okazji podniósł Pan bardzo ważną kwestię. Płacenia za wybraną telewizję. Może by tak rzeczywiście każdy płacił za swoją telewizję i tylko swoją ulubioną. Mam ulubioną telewizję, więc płacę za nią (lub kilka ulubionych). Ale wtedy musi być równość podmiotów. A do tego nie dopuściła t.zw KRRiT.
    A co do Radia Maryja, to nasz Ojciec Święty, Benedykt XVI wyróżnił ostatnio specjalnym dyplomem Radio Maryja.
    Dziwne, że jako zdeklarowany katolik nic Pan o tym nie wie. Jeśli nie lubi Pan mediów dźwiękowych to są jeszcze katolickie media pisane. Czyżby ich Pan również nie czytał?
    Co do mojego wyliczenia, to chyba jest bardzo proste.
    Pozdrawiam
    Marcjan Gepfert, nauczyciel - katolik

A co właściwie z tego, że Trwam nie dostało miejsca na tzw. multipleksie?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Zachęcam do lektury artykułu na ox.pl:
    http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,18...-tv-trwam.html

oraz w serwisie satkurier:
    http://satkurier.pl/news/71865/tv-tr...y-o-dvb-t.html

Nie oglądam tv trwam (bo jej po prostu nie mam) - Posiada jednak Polską licencję na nadawanie i podlega polskiemu prawu. Abstrahując jednak od wszystkiego, ciekawi mnie, dlaczego udziela się koncesji stacji, która nawet nie wie, czy będzie nadawać (ATM Rozrywka) a tymczasem gotowe do nadawania stacje religia.tv, tvn meto i inne takiej koncesji nie dostają? Przegięciem jest udzielenie koncesji stacji PULS2 która od dwóch lat, sic! nadaje plansze testową...

E tam... Sam jestem katolikiem praktykującym i jakoś nie chce mi się ani oglądać TV Trwam ani słuchać Radia Maryja. To jest chyba tylko dla nawiedzonych, fanatyków i sąsiadów umysłowo chorych którzy robią każdemu na złość ale do kościółka po 5 razy na dzień.

Szanowni Panowie: Cezark i Szejker. Coś Panowie chyba nie są katolikami. W taki sposób, w jaki się Panowie wypowiadają o innych nie licuje z Katolicyzmem. Brak tu miłości bliźniego. Wiem, że takim samym językiem poniżania posługują się na tym i innych forach różne osoby. Ale czyny doskonale potwierdzają, czy ktoś mówi prawdę. A co do wspaniałego Radia Maryja, to sam Ojciec Święty ostatnio wyróżnił dyplomem zespół Radia Maryja za jego działalność. I chociażby z tego powodu powinni się Panowie zainteresować ii Radiem Maryja, i Telewizją TRWAM. Otrzymają tu Panowie z samego źródła wiadomości o Kościele Katolickim. Jeżeli Panowie jednak słuchają tylko mediów liberalnych, to otrzymuje Pan takie informacje o Kościele Katolickim, jakie te media chcą. I taki jest niestety efekt.
    Ja sięgam do źródeł.
    Z Panem Bogiem
    Marcjan Gepfert, nauczyciel - katolik.

Wiem, że takim samym językiem poniżania posługują się na tym i innych forach różne osoby.
    m.in Ty ale to tak na marginesie....
    A co do wspaniałego Radia Maryja, to sam Ojciec Święty ostatnio wyróżnił dyplomem zespół Radia Maryja za jego działalność. I chociażby z tego powodu powinni się Panowie zainteresować ii Radiem Maryja, i Telewizją TRWAM.
    tzn.co?jakoś nie interesuje mnie kogo papież wyróżnia a kogo nie....
    Coś Panowie chyba nie są katolikami.
    widocznie mamy inne pojęcie słowa "katolik" bo dla ciebie katolik=religijny fanatyk żyjący od mszy do mszy,słuchający tylko RM i Trwam,czytający tylko katolicką prasę,wczasy spędzając na pielgrzymkach a po godzinach pikietując agencje towarzyskie.....ja dziękuję bardzo za taki katolicyzm,nie jestem zainteresowany

Panie Marcjan, a co z tego że papamobile dał dyplom rozgłośni należącej do zakłamanego biznesmena w sutannie? Czy to stanowi jakąkolwiek jakość? Papież to tylko człowiek z którego robisz jakąś wyrocznię..

A komentarzem o miłości bliźniego jestem rozwalony na łopatki. Ty o takich rzeczach piszesz? Hipokryzja jak stąd do Sydney.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

W haniebnym stylu Jerzego Urbana.

W ubiegłym tygodniu dzięki transmisji TV TRWAM miałem możliwość obejrzenia spotkań (najpierw z senatu, a w następnym dniu z sejmu) odpowiednich komisji kultury tychże instytucji z członkami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz przedstawicielami telewizji, które nie otrzymały zgody na nadawanie na multipleksie.
    W trakcie tych spotkań wyszły na jaw kolejne manipulacje i kłamstwa KRRiT. Byłem świadkiem braku szacunku dla innych ii butą tych pseudowłaścicieli mediów.
    Nie myślałem, że w wolnej Polsce katolicy będą szykanowani i wykluczani. A jednak to się stało.
    Ostatnie takie spektakle oglądałem za czasów rzecznika WRON-y, Pana Jerzego Urbana. A były to lata 80 - te ubiegłego wieku. Wielki wstyd dla rządzących do tego dopuścili.
    Ciekawe czy w sprawie katolików i TV TRWAM coś zrobią: Pan Prezydent Bronisław Komorowski i Pan Premier Donald Tusk ?
    Podobno też są katolikami.
    Wkrótce okaże się jakimi !
    Z Panen Bogiem,
    Marcjan Gepfert, nauczyciel - katolik.

Uprawnienia