Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 116

Temat: Co myslicie o Krzysztofie Rutkowskim...

Cytat Napisał Madlene Zobacz post
    z mojej strony wielkie uznanie dla Pana Krzysztofa Rutkowskiego , że tak potrafił rozpracować matkę tej Madzi
    Policję obowiązują procedury, a Rutkowski uprawia wolną amerykankę i chodzi na skróty. Policja nie może sobie pozwolić na pewne zabiegi bez formalnych podstaw.

Jeśli chodzi o skuteczność Rutkowskiego - gdzie można to sprawdzić?
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Skuteczności Rutkowskiemu odmówić nie sposób. Dziwię się, że obecni tu "stelacy" nie wspominają jeszcze głośnego zatrzymania mordercy notariuszki z Oświęcimia w Czeskim Cieszynie. Zatrzymania tego dokonał właśnie Rutkowski ( w porozumieniu i współpracy z czeską policją). Dzięki jego działaniom facet wraz z dwoma współsprawcami siedzi pewnie piąty rok z zasądzonych 25-ciu.

Jeśli chodzi o sprawę dziewczynki z Sosnowca, to powiedzmy sobie wprost- Rutkowski wyprzedził policję. W każdym swym działaniu był o dwa kroki do przodu. Działał szybciej, pewniej, lepiej. Od początku wiedział co robić, czego dotknąć, dokąd zajrzeć. Kiedy policjanci błądzili jak dzieci we mgle i szukali po omacku punktu zaczepienia, detektyw wykonał mistrzowski ruch z badaniem wariograficznym. Jak wiadomo ta zagrywka okazała się skuteczna do rozwiązania całej sprawy.

Policjanci, oczywiście, będą twierdzić, że oni to wszystko wiedzieli i mieli zaplanowany bezbłędny plan. Sęk w tym, że nawet jeśli wiedzieli, to podchodzili do całej sprawy jak pies do jeża. Tu nie, bo ktoś się zbulwersuje. Tam też nie, bo kogoś to zaboli. Paranoja.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że zamiast przyznać, że działania Rutkowskiego znacząco pomogły w rozwiązaniu zagadki, policyjna góra woli odwracać kota ogonem. Mówienie, że Rutkowski przeszkadzał spec grupie w pracach dochodzeniowych jest robieniem jaj z pogrzebu. Każdy średnio rozgarnięty człowiek, który w miarę uważnie śledził sprawę przyzna, że obecność detektywa w ścisłej bliskości matki, była dla niej punktem zapalnym, czymś czego nie mogła znieść, co nie dawało jej spokoju i budziło w głowie same niepewności. Nie będzie przesadną stwierdzić, że gdyby nie Rutkowski, kobieta nadal tkwiła by w swym kłamstwie.

Kapitalnym ruchem była również prowokacja detektywa, po której matka przyznała się do oszustwa. Dziwią mnie ludzie, którzy krzyczą, że ich to mierzi, że to nie etyczne i nie właściwie. Może w takim razie jest kłamanie milionom osób prosto w oczy? Apelowanie i udawanie zrozpaczonej matki? Może właściwie jest porzucenie dziecka na mrozie? Dziwią mnie też policjanci i prokuratorzy głoszący podobne opinie. Tak, jakby oni nigdy nie prowokowali na drodze procesu, czy dochodzenia. Czysta hipokryzja. Nic więcej.

Oczywiście Rutkowski wzbudza skrajne uczucia, to fakt. Nie ma co przesadzać z jego gloryfikacją, ale nie można go też potępiać i marginalizować jego wkładu w śledztwo, co niestety uskutecznia się od wczoraj. Medialny lincz jakiego dopuszczono się wczoraj w TVN24 to policzek nie tyle dla detektywa, co dla widzów tej stacji. Na kpinę zakrawa postawa Kolendy- Zalewskiej, która w Faktach po Faktach oburza się, gdy jeden jej z gości mówi "detektyw Rutkowski". Załosne było, gdy Zbulwersowana i zniesmaczona krzyczała że nie jest detektywem, bo nie ma licencji i że tak naprawdę robi sobie pr, w żądzy sławy szuka telewizyjnego poklasku. Niestety, zapomniała w tym wszystkim, że sławę i poklask, a także to, że na dźwięk nazwiska "Rutkowski" człowiek myśli "detektyw" zawdzięczamy TVN, który kilka lat temu emitował serial z akcjami Rutkowskiego pt.... "Detektyw"! Zresztą analogiczna sytuacja tyczy się oburzonego Kuźniara, który wczoraj pokazał, że jego przyszłością jest telewizja co najwyżej śniadaniowa.

Osobiście twierdzę, ze nagonka na Rutkowskiego ma miejsce z jednego powodu. Detektyw po prostu obnażył braki polskiej policji. Fakt jest taki, że panowie w mundurach nabijają sobie staty łapiąc pijanych rowerzystów i młokosów z blantem w kieszeni. Ot, cała ich skuteczność. Tymczasem w najgłośniejszej sprawie ostatnich lat dostają po nosie od człowieka, który podobno miał być skończony.

P.S. co do samej skuteczności Rutkowskiego opinie są podzielone. Szerzej pisał o tym m.in Rozenek, choć akurat jego opinia jest szalenie subiektywna.

Zatrzymania tego dokonał właśnie Rutkowski ( w porozumieniu i współpracy z czeską policją)
    tam nie było żadnego porozumienia z czeską policją,nie miał swoich ludzi na miejscu więc do współpracy wziął dwie osoby z jednej z cieszyńskich agencji.....

racja, mój błąd. dzięki za czujność.

Cytat z artykułu który jasno pokazuje co myślę o pseudo detektywie
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...ji__ktory.html

'' Problem w tym, że nie ma prawa przesłuchiwać matki Madzi.

- Ten pan nie jest detektywem. To jest oszust. Człowiek, który wykonuje czynności detektywistyczne i chełpi się nimi przed kamerami, bez wymaganej licencji, popełnia czyn karalny - mówi portalowi Gazeta.pl Michał Rapacki, były oficer CBŚ rozpracowujący mafię pruszkowską, obecnie prywatny detektyw. - A te czynności (związane z poszukiwaniem zaginionej Madzi - M.G.) niewątpliwie taki charakter miały - dodaje.

- Gdyby choć media nie nazywały go detektywem! On nie ma prawa używać tego tytułu. Biuro pana Krzysztofa Rutkowskiego taką licencję posiada, natomiast on nie. A nawet jeśli posiada ją biuro, to czynności detektywistyczne może wykonywać wyłącznie ten człowiek, który posiada licencję - mówi Rapacki. ''

Jestem bardzo zniesmaczona postawą naszego organu ścigania, naprawdę a nawet zła.

"Prokuratorzy przesłuchali także Krzysztofa Rutkowskiego; nagrana przez niego rozmowa z matką dziecka także jest dowodem w sprawie, podlegającym prokuratorskiej ocenie. Śledczy przeanalizują również, czy działania Rutkowskiego nie zaszkodziły śledztwu organów ścigania. Jeżeli uznają, że jest to prawdopodobne, podejmą z urzędu postępowanie w tej sprawie. Śledczy oceniają, że w toku swojego postępowania doszliby do tych samych wniosków, co Rutkowski." (źródło interia.pl)

No ja was proszę, śmieszni są. Oh, owszem, pewnie za 3, 5 lub 7 tygodni po, by do tego doszli gdyby przyszły roztopy i jakieś psisko by ciałko Madzi wyciągnęło z pod kamieni... oj to na pewno by doszli, tylko kiedy. Po pierwsze, od początku zdarzenia mieli matkę maglować -może by pękła, ale się nie udało. Wkroczył Rutkowski- powiedzmy szczerze dobry jest- przycisnął kobiecinę i powiedziała.

Jeśli postawią mu zarzuty, to nie dlatego, że 'utrudniał" tylko dlatego, że są na niego wściekli i się mszczą.

To nie próbujcie złapać złodzieja za rękę ani ratować poszkodowanego w wypadku ,bo nie jesteście ani policjantami ,ani lekarzami , tak sama zasada co z Rutkowskim. Policja się zbłaźniła ,a czas był bardzo ważny .Jakby tak mała żyła i była gdzieś schowana w piwnicy.>

@stanley:

Akurat artykuł, który przytaczasz jest żałosny, skrajny i tendencyjny. GW ma to do siebie, że lubi naginać rzeczywistość i dokładnie to robi w przypadku Rutkowskiego. Zresztą, jeżeli ktoś przekreśla nie tyle czyjeś dokonania, co całego człowieka argumentem "były zomowiec" to w mojej opinii nie ma dla niego miejsca w mediach chcących uchodzić za obiektywne.

"Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Dla mnie takie rzeczy czy mam licencje czy był zomowcem itp. są nieistotne w tej chwili.Prawie każdy z nas sledził sprawe i chciał poznac prawde zaginiecia dziecka i on ja nam dostarczył.I moje zdanie jest takie,ze w takiej sprawie naginanie prawa jest najmniej istotna rzeczą.

Uprawnienia