Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Przepis na dobrą kiełbasę

Przepis na dobrą kiełbasę

Czy zna ktoś dobry przepis na domową, swojską kiełbasę? Bo ostatnio robiliśmy, ale jakaś taka bez szału wyszła. Jakie przyprawy dodać żeby dobrze smakowała?

Kiedyś jadłem kiełbase z Nutrji to taki większy szczurek , to była najlepsza kiełbasa jaką jadłem w życiu ,niestety nie idzie jej kupić znajomy co hodował Nutrje mnie poczęstował wiem że był w niej czosnek
    W dzisiejszych czasach najlepiej kupić surowe mięso i samemu robić kiełbasy też o tym myślałem , mam już nawet wendzok.
    Niedawno w sklepie kupiłem Podwawelską jak ją nakułem nożem przy zgrzewaniu wyszło z niej coś podobnego do żelu do włosów ,i była nie do zjedzenia pachniała jakimiś czymś dziwnym, musiałem ją dać psu
    porażka człowiek płaci więcej żeby było dobre a i tak naraża się na jedzenie chemii

1 porcja wołowego, 1,5 porcji wieprzowego, 0,5 porcji słoniny (może być mniej to zależy od preferencji ale trzeba sie liczyc z tym ze moze sie rozpadac), flaki (do kupienia w skoczowie na targowisku lub w sklepie koło mleczarni) przyprawy, mięso mielimy, wołowe na większych oczkach, mieszamy przyprawiamy (sól pieprz majeranek bazylia czosnek i co kto lubi) dodajemy troche wody i mieszamy, można sprawdzić i próbkę usmażyć jak siekane, ewentualnie doprawiamy, filować najlepiej na ręcznej maszynce, bez pośpiechu bo będzie się flak rwał, jak dysponuje się wędzakiem to do wędzenia, a jak nie to zostawić na białą do gotowania, podałem tylko stosunki wagowe bez dokładnych wag w kg, oczywiście mięso można zamienić na drobiowe,
    smacznego

predewszystim dobre swojskie mieso

Dodam do Gizda ,że na 1 kg mięsa daje się 2 dkg soli czyli 1 łyżka stołowa to ważne aby nie przesolić ! Dużo czosnku nawet całą główkę, majeranek! pieprz do smaku,jak się chce jałowcowa to 4-5 ziarnek jałowca zgniecionego. Po wyrobieniu napychamy jelita, okręcamy na porcje a później wieszamy w celu osadzenia na całą noc. Zagotowujemy wodę i do wrzątku wlewamy szklankę b. zimnej wody .Wkładamy kiełbasę i parzymy ( gaz wyłączony)! przez 30 minut. Smacznego

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    A ja znalazłam książkę z 1960 roku a w niej mnóstwo staropolskich przepisów na kiełbasy i nie tylko.....
    Napewno jakiś wypróbuję

Uprawnienia