Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Pytanie do jakiegoś hodowcy kur niosek lub weterynarza

Pytanie do jakiegoś hodowcy kur niosek lub weterynarza

Dlaczego kurki wydziobują sobie pióra i chodzą boroczki takie na pół oszkubane. Czy brakuje im jakichś witamin? Co z tym zrobić -jakieś porady?

krilady.
    Guest
    Ale same sobie? A nie wydziubują sobie nawzajem bo się bija albo nie lubią? U mojej mamy była taka sytuacja - jedna kura zawsze chodziła z oszkubaną du.., bo te inne ją dziubały i odganiały od żarcia.

Przychodzi facet do domu i widzi leżącą pijaną papugę i mówi:
    - Jak jeszcze raz zrobisz to samo, to Ci wszystkie pióra z d**y powyrywam!
    Na następny dzień to samo. Papuga upita a facet podchodzi i mówi do niej:
    - To jest ostatnie ostrzeżenie!
    Na następny dzień papuga siedzi pijana.
    - Teraz to się doigrałaś.
    A papuga wyrywa sobie pióra i mówi:
    - Na ch** mi te pióra.

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Same sobie wydziobują? I czy wszystkie, czy tylko niektóre? I jakie masz światło w kurniku?

No to jadę po twaróg i trochę witamin może im przejdzie a jak nie to na rosół ( nie będzie wiele szkubania HAHA)

Obrączki do dziobów

Witam, najszybszym i najprostszym sposobem jest zastosowanie obrączek do dziobów
    http://www.fermo.pl/produkt-2443-nak...ia-50-szt.html
    One przechodzą przed otwór gębowy tak że kury nie mogą całkowicie zamknąć dzioba, jest zawsze minimalnie uchylony przez co kury nie wyrywają już sobie piór bo nie mają za co złapać

Czy w miejscach gdzie nie mają już piór skóra jest mocno zaczerwieniona, rozpalona? Nasze jak tak miały to weterynarz powiedział, że to jakiś pasożyt skórny. Weź kurę pod pachę i pokaż weterynarzowi. Ja bym nie chciała jeść rosołu z kury z pasożytami

Problem z robakami to już inna sprawa, tu już tylko specjalista pomoże

Cytat Napisał maste4xx Zobacz post
    Problem z robakami to już inna sprawa, tu już tylko specjalista pomoże
    Na początek po prostu weterynarz. Nie wiem czy gdzieś w okolicy znajdziesz specjalistę od drobiu

Uprawnienia