Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 46 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 457

Temat: Poród w cieszynie czy może gdzie indziej,nasze prawa i oczekiwania

Poród w cieszynie czy może gdzie indziej,nasze prawa i oczekiwania

zakładam nowy temat wlasnie jestem ciekawa gdzie rodziłyście w Cieszynie czy może w innym szpitalu,poród normalny w wodzie? Czy rodziłyscie same czy z partnerem.Czy każda kobieta rodząca wie jakie ma prawa,czy uważacie że znieczulenie powinno byc ogólnodostepne,jakie było traktowanie w miejscu gdzie wybrałyście na porod.Myśle że warto o tym pisać.Temu zakladam taki temat,ponieważ dowiedziałam się o złym potraktowaniu kobiety rodzącej własnie w Cieszynie, która proszac o znieczulenie usłyszała że miała myslec jak uprawiała seks.baaardzo mnie to zbulwersowało.Ja sama mam dobre wspomnienia z porodowki w cieszynie,nikt nie był chamski ,panie były miłe, i nie wyobrazam sobie że moglo by byc inaczejA i jeszcze jedna ważna sprawa za poród rodzinny nie placiłam,opłata jest pobierana nieprawnie i jeśli każda z nas się postawi nic nie zrobią.

---------- Post dodany o 21:33 ---------- Poprzedni post dodany o 21:32 ----------

tutej linki dodaje do przeczytania dla przyszłych mam rodzących http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...2.html?page=0& http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod...2,2965671.html

[QUOTE=malgoska282;71317]zakładam nowy temat wlasnie jestem ciekawa gdzie rodziłyście w Cieszynie czy może w innym szpitalu,poród normalny w wodzie? Czy rodziłyscie same czy z partnerem.Czy każda kobieta rodząca wie jakie ma prawa,czy uważacie że znieczulenie powinno byc ogólnodostepne,jakie było traktowanie w miejscu gdzie wybrałyście na porod.Myśle że warto o tym pisać.Temu zakladam taki temat,ponieważ dowiedziałam się o złym potraktowaniu kobiety rodzącej własnie w Cieszynie, która proszac o znieczulenie usłyszała że miała myslec jak uprawiała seks.baaardzo mnie to zbulwersowało.Ja sama mam dobre wspomnienia z porodowki w cieszynie,nikt nie był chamski ,panie były miłe, i nie wyobrazam sobie że moglo by byc inaczejA i jeszcze jedna ważna sprawa za poród rodzinny nie placiłam,opłata jest pobierana nieprawnie i jeśli każda z nas się postawi nic nie zrobią.

witam, ja rodziłam w cieszynie. Bardzo się bałam jak będę potraktowana i jak to wszystko będzie wyglądało. Na porodówkę pojechałam dosyć niespodziewanie więc nie zabrałam w zasadzie niczego, przed wyjściem nie zrobiłam nawet łyka wody. Po przyjeżdzie do szpitala uważam że zajęli się mną bardzo dobrze, końcówką porodu (jakieś2godziny) i mną zajmowała się Pani Rutkowska, podczas całego tego czasu pani podawały mi wode kiedy tylko chciałam, pomimo że wody ze sobą z domu nie wzięłam, byłam traktowana naprawde bardzo dobrze, po porodzie zresztą też. Jestem naprawdę wdzięczna i myślę że już przy drugim porodzie nie będę się tak stresować i obawiać się tego co mnie będzie czekało na porodówce. Pozdrawiam

Pierwsze dziecko rodziłam 12 lat temu w Jastrzębiu i nie będąc w pełni zadowolona z opieki w tamtejszym szpitalu postanowiłam że kolejne dziecko urodzę w Cieszynie. Nie żałuję tego wyboru,w cieszyńskim szpitalu urodziłam dwoje dzieci,za każdym razem opieka była na wysokim poziomie,zarówno w czasie porodu jak i po nim. Co do znieczulenia to nie miałam go i nawet mi do głowy nie przyszło by o nie poprosić,uważam że ból w czasie porodu jest bólem fizjologicznym który z chwilą urodzenia dziecka mija i żadne znieczulenie nie jest potrzebne,ale to moje zdanie Poród miałam rodzinny,na łóżku Za każdym razem większość czasu w czasie bóli spędziłam pod prysznicem. Na bieżąco byłam informowana o "postępach" porodu. Gdybym miała wybierać porodówkę lub ją komuś polecać to bez wahania byłby to Cieszyn!

Ja też rodziłam w cieszynie i jestem zadowolona. Przez całą ciążę prowadził mnie dr.Tatar(ma gabinet w strumieniu i pracuje w szpitalu w cieszynie) Do szpitala przyjechałam po terminie i od razu się mną zajeli. Najpierw dawali mi zastrzyki wywołujące ale nie pomogły, dalej nie miałam żadnych bóli ani nic się nie działo. Na następny dzień dostałam kroplówkę i się zaczęło:-)
    Dr.Tatar miał wtedy dużur na innym odziale ale był cały czas ze mną. Jestem z niego bardzo zadowolona. Nie miałam rodzinnego porodu. Jest wiele złych opini na temat cieszyna ale jest coraz więcej tych dobrych.
    Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota.

Bardzo rzadko się tu wypowiadam ale coś czuję że muszę Co prawda poród dopiero przede mną ale wybór już dokonany - Esculap ze względu na doskonałą opiekę, małe dwuosobowe sale i przede wszystkim - nawet jak rodzisz sn to dostajesz znieczulenie. Dla mnie to że w 21 wieku gdzieś nie ma takiej opcji to jakaś rzeźnia. Podziwiam kobitki które rodzą bez znieczulenia ale to nie dla mnie. Zresztą ja będę mieć cesarkę. Co do Cieszyna to 70% opinii które znam były negatywne. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to bardzo chętnie odpowiem bo ten temat mam bardzo dobrze przerobiony

krilady.
    Guest
    Eskulap to klinika w Bielsku? Bo słyszałam dobre opinie o niej się zastanawiam czy tam nie rodzić, choć pierwsze myślałam, że będzie to Cieszyn. Też słyszałam różne opinie, ale tak to chyba jest zawsze, zależy na kogo trafisz...i czy jesteś kłopotliwym pacjentem

Też jestem przed i czekam na wypowiedzi świeżych "mam" i nie tylko

Ja też jestem przed i jestem ciekawa co mają do powiedzenia na ten temat inne mamy. Powiedzcie mi jeszcze jak wygląda w Cieszynie poród rodzinny

no nieźle co do esculapu jesli mowa o bielsku ja słyszałam i dobre i złe opinie,sama bym tam nie poszła bo jeśli dochodzi do komplikacji w czasie porodu,a tego nie zawsze da się przewidzieć to oni panikują i nie jest już tak fajnie i kolorowo,więc ja bym nie poleciła jesli nie cieszyn to gdziekolwiek indziej ale w szpitalu podobno fajny jest pod szyndzielnia.

samigirl skoro masz cesarke to fakt nie masz co sie przejmować bo znieczulenie masz obowiązkowe,wiem że cesarka jest czasem nieunikniona ,ale świadomie nigdy bym sie na nia nie zgodziła walczyłam przy pierwszym dziecku żeby mi jej nie zrobili.Znam mamy które rodziły dzieci jedno cesarka drugie naturalnie i mówiły ze jednak naturalnie jest o niebo lepiej zwłaszcza potem po porodzie i kilka lat później też,niestety cesarka to juz mini zabieg i ingerencja w nasze ciało

---------- Post dodany o 10:41 ---------- Poprzedni post dodany o 10:38 ----------

Cytat Napisał Beatta Zobacz post
    Ja też jestem przed i jestem ciekawa co mają do powiedzenia na ten temat inne mamy. Powiedzcie mi jeszcze jak wygląda w Cieszynie poród rodzinny
    masz do dyspozycji sale osobną jeśli jest akurat wolna,ale możesz też miec partnera na normalnej sali jesli akurat nie ma zadnej rodzącej obok,szczerze to polecam wybrac się do szpitala i porozmawiania z położną i dowiedzenia się czegoś więcej bo tam szybko wszystko się zmienia.Acha zapomnialam dodac że po porodzie salki też sa 2 osobowe w cieszynie i nawet dziecko jest kapane juz na sali przez panie połozne.Co do porodu polecam poczytać linki które wczesniej zamieściłam głównie tyczy się to praw naszych jako pacjentek

Wiecie, może moje znajome miały pecha akurat ale strasznie dużo się nasłuchałam o zmuszaniu do porodu sn chociaż były wskazania do cesarki, albo do czekania na ostatnią chwilę chociaż dziecko już się dusiło i konsekwekcje są do dziś i o tym że kogoś do końca nie wyczyścili i wdały się różne paskudztwa.
    Jest rzeczywiście tak że do Eska biorą tylko ciąże bezproblemowe ale też jest tak że mają tam zarówno neonatologa jak i sprzęt dla maluchów (chociaż nie biorą wcale przed 37 tyg ciąży). Prawda jest taka że jak jest jakiś problem większy to Cieszyn też przewozi do BB więc sobie myślę że przynajmniej będzie bliżej
    W Esculapie była operowana prawie cała moja rodzina i byli bardzo zadowoleni. Co do porodu to koleżanka rodziła pierwsze dziecko w cieszynie a drugie tam i mówiła że to było niebo a ziemia.
    A może ktoś ma doświadczenia z innym szpitalem?

Witam!
    W Eskulapie wszystko jest pięknie, dopóki nie ma komplikacji. Jak z dzieckiem jest żle to i tak jadą z nim do szpitala do Bielska, bo tam nie mają sprzętu.
    W Cieszynie nie możliwości porodu w wodzie, ani znieczulenia zewnątrz-oponowego, ale po remoncie, tzn od maja będzie gaz rozweselający. Zawsze to coś

Uprawnienia