Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Temat: własna działalność

takie pożyczki to sznur na szyję. Lepie przytulić jakąś dotację z UE i starać się szybko wypracować zysk, bo potem wchodzi kochany ZUS

@up
    Ale z UE już dają tylko zwrotne pożyczki na preferencyjnych warunkach. Dotacje bezzwrotne się chyba już skończyły. Nie wiem jak z urzędem pracy... Oni dawali 20k na rozpoczęcie działalności

UP Cieszyn ruszył na nowo z funduszami na rozpoczęcie działalności tyle, że dotacje są chyba w wysokości 18 tys

Cytat Napisał bebok2506 Zobacz post
    UP Cieszyn ruszył na nowo z funduszami na rozpoczęcie działalności tyle, że dotacje są chyba w wysokości 18 tys
    Dobre i to, 18 tys piechotą nie chodzi

Cytat Napisał nuova vita Zobacz post
    Dobre i to, 18 tys piechotą nie chodzi
    Jasne, że nie warunek - utrzymać się przez rok... z tego co wiem, najgorsze są opłaty (ZUSy)

Cytat Napisał bebok2506 Zobacz post
    Jasne, że nie warunek - utrzymać się przez rok... z tego co wiem, najgorsze są opłaty (ZUSy)
    Ale przez pierwsze dwa lata płaci się mały Zus i nawet to tak dużo nie wychodzi Później już tysiaczka trzeba co miesiąc im oddawać

Albo się schować za spółką cywilną dwóch spółek z o.o. Wychodzi 400zł taniej

Przez pierwsze dwa lata płaci się niecałe 450zł do ZUSu (ja tak teraz płacę). Ale ten tańszy ZUS dotyczy tylko osób, które po raz pierwszy założyły działalność. Po dwóch latach płaci się ponad tysiąc, ale też są na to rozwiązania, bo niektórzy głoszą sobie wtedy działalność np. na Słowacji czy w Czechach i wtedy cały czas płacą mniej, tylko nie mają pełnych świadczeń zdrowotnych. Nie wiem dokładnie jak to wygląda, bo dopiero zaczęłam się tym interesować...
    To nie My przychodzimy na świat, lecz świat przychodzi do nas... Urodzić się - znaczy tyle, co dostać cały świat w prezencie

Mam pytanie, ile się teraz płaci do ZUS?
    Z tego co mi wiadomo to jest to ponad 1000, niezależnie od osiąganego dochodu?

Pracujący 45 lat x 12000 rocznie = 540 000 zł.
    73 lata to średnia życia mężczyzny.

6 lat pobierania emerytury x 1200 = 86 400 zł - wydaje się być to średnia jaką zus musi wypłacić przeciętnemu emerytowi?
    453 600 zł gdzie się podziało?

Gdzie jest błąd w tych obliczeniach? Bo to nie może być prawda
    Pewnie obciągają () to i owo, (na każdym kroku obywatel jest dymany), na interii widziałem to wyliczenie :/

Uprawnienia