Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Sklepik ze zdrową żywnością

Sklepik ze zdrową żywnością

Witam wszystkich, chciałam zasięgnąć Waszej opinii. Zastanawiam się nad założeniem swojej działalności, chciałabym iść w kierunku jak w temacie, czyli zdrowa żywność. Powiedzcie czy w okolicach Skoczowa, może w samym mieście coś takiego ma szanse się utrzymać? Myślałam także o sklepie internetowym w późniejszym czasie ale może lepiej zacząć od tego? Co sądzicie?

Wiem, że zdrowa żywność jest trochę droższa od tej którą kupujemy na co dzień, ale ja głównie na początku chciałam się zająć podstawowymi produktami jak mąki, kasze, ryże, makarony, oleje, herbaty ewentualnie jeszcze zioła a te produkty nie odbiegają nadto od cen, które aktualnie widnieją w sklepach. Różnice są niewielkie, czasem tylko kilkanaście grosz na produkcie. Wydaje mi się, że ludzie co raz częściej zwracają uwagę na swoją dietę i częściej też sięgają po takie produkty tylko czy tutaj w naszych okolicach?

Pomóżcie proszę, może macie kogoś takiego w rodzinie albo wśród znajomych kto byłby zainteresowany kupowaniem takich produktów?

Cytat Napisał sasetka Zobacz post
    Witam wszystkich, chciałam zasięgnąć Waszej opinii. Zastanawiam się nad założeniem swojej działalności, chciałabym iść w kierunku jak w temacie, czyli zdrowa żywność. Powiedzcie czy w okolicach Skoczowa, może w samym mieście coś takiego ma szanse się utrzymać? Myślałam także o sklepie internetowym w późniejszym czasie ale może lepiej zacząć od tego? Co sądzicie?

Wiem, że zdrowa żywność jest trochę droższa od tej którą kupujemy na co dzień, ale ja głównie na początku chciałam się zająć podstawowymi produktami jak mąki, kasze, ryże, makarony, oleje, herbaty ewentualnie jeszcze zioła a te produkty nie odbiegają nadto od cen, które aktualnie widnieją w sklepach. Różnice są niewielkie, czasem tylko kilkanaście grosz na produkcie. Wydaje mi się, że ludzie co raz częściej zwracają uwagę na swoją dietę i częściej też sięgają po takie produkty tylko czy tutaj w naszych okolicach?

Pomóżcie proszę, może macie kogoś takiego w rodzinie albo wśród znajomych kto byłby zainteresowany kupowaniem takich produktów?

Witaj,

Jest w Skoczowie sklep taki koło Szkoły Podstawowej nr 1, ulica Polna chyba a i jeszcze np poczty na ulicy podkępie.
    Ja Ci powiem tak, że raczej nie myśl o takim interesie w Skoczowie wystarczą 2 sklepy i tak o 1 za dużo, ludzie jak coś chcą to albo w duzych sklepach kupują na dziale zdrowa żywność albo na allegro.
    takie jest moje zdanie

nawet nie myśl o takim pomyśle 2 sklepy w Skoczowie to i tak zadużo ludzi poprostu nie stać a trzeci to by już całkiem splajtował przykre ale prawdziwe wybij sobie ten pomysł z głowy... trudno rozpocząć własną działalnośc stoisz na niepewnym gruncie pozdrawiam

W Skoczowie jest bar wegetariański (Vegehut) i podobno ma się świetnie, plajtować nie zamierza. Czyli zapotrzebowanie jest. W Cieszynie są 2 sklepy tylko ze zdrową żywnością i coraz więcej innych wprowadza takie produkty do swojej oferty, więc chyba zapotrzebowanie jest, a zaraz za Olzą są 3 takie sklepy. Przyjeżdżają tam ludzie z dalszych części Polski niż nasza okolica. Czeskie produkty cieszą się szczególnym wzięciem. Także żywność bezglutenowa, dla diabetyków itp. jest na pewno zawsze przydatna. Tak więc ja bym się z góry nie zniechęcała. Gdyby dołożyć do tego sprzedaż internetową i rozsądne ceny, mogłoby być mimo wszystko nieźle.

W Skoczowie, czy też w Cieszynie tego typu działalność moim zdaniem odpada. Za małe i zbyt biedne miasta. Sprawdź rynek w Bielsku. Dojazd ze Skoczowa nie jest trudny, ceny najmu lokali zbliżone, a rynek znacznie większy. W Bielsku jest znacznie więcej mieszkańców i miejsc pracy, niż w Skoczowie, czy w Cieszynie. ;-) Trzymam kciuki za Twój przyszły biznes

uważam to za dobry pomysł :)

uważam to za dobry pomysł ale ja bym zainwestowała w bar ze zdrową żywnością a do tego bym sprzedawała zdrowe produkty.Ludzie chętnie by przyszli zjeść coś zdrowego a do tego jak by byli zainteresowani to by przy okazji coś kupili.Samych produktów tz . zdrowej żywności jest w supermarketach coraz więcej a barów ze zdrową żywnością jest jak na razie jak na lekarstwo.

cieszyn upada:/ miejsc pracy coraz mniej, sklepy zamykaja a jak powstaja nowe to dzialaja kilka miesiecy. a ludzi na stolkach nic to nie interesuje i nic nie robia w tym kierunku. uciekac stad jak najpredzej. niech sie nachapia sami soba!
    jak myslisz o takim sklepie to na pewno nie cieszyn ani skoczow. to za male i za biedne miasta.

Zakładaj. Konkurencja dobrze zrobi tej branży. Dodatkowo możesz sprzedawać produkty przez internet.

Najlepiej otworz monopoloy z alkoholem w czopkach

Cytat Napisał Biały Miś Zobacz post
    Zakładaj. Konkurencja dobrze zrobi tej branży. Dodatkowo możesz sprzedawać produkty przez internet.
    Konkurencja jest zdrowa dla klienta. Jednak dla przedsiębiorcy nie zawsze. Skoro są 2 sklepy które sobie radzą jako tako to po założeniu 3 żaden sobie nie poradzi... I może nie zostać żaden. Ewentualnie ten, który będzie sobie mógł pozwolić dokładać najdłużej do interesu. Z tym, że musi mieć odpowiednią ilość kasy żeby na bieżąco płacić za to co bierze od hurtownika. Bo jak przestanie płacić to przestanie dostawać towar. Przestanie dostawać towar to nie będzie czego sprzedawać. Nie będzie co sprzedawać to nie ma kasy spłacić zaległości = koniec biznesowania...

Uprawnienia