Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 14 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 132

Temat: Wyprawka dla mamy i dziecka

krilady.
    Guest

Wyprawka dla mamy i dziecka

Jestem na etapie kompletowania potrzebnych rzeczy, oczywiście przeglądam różne gazety, fora, ale im więcej źródeł wiedzy tym lepiej

A więc taki oto Baby plan:
    Wyprawka dla mamy:
    biustonosze do karmienia (ze 2? lub zwykły odpinany z przodu) + wkładki laktacyjne
    koszule nocne / piżamy do karmienia - takie odpinane (a może i t-shirt wystarczy?)
    majtki poporodowe
    laktator, podgrzewacz

Wyprawka dla dziecka:
    śpioszki, body, pajacyki, półśpiochy, kaftaniki (mniej polecane - lepsze body) - raptem po kilka szt (ok. 3) - odpinane z przodu
    czapeczki, skarpetki, rękawiczki niedrapki
    na zimę jakiś kombinezon, gruba czapka, rękawiczki
    śpiworek do spania
    czy jest potrzebny rożek? w "czym" wychodzi dziecko ze szpitala? może być w nosidełku/foteliku?

pieluchy tetrowe, jednorazowe
    ręcznik miękkie frotte (fajne z kapturem)
    śliniaczki (czy później?)

miękka szczotka do włosów
    nożyczki do skracania paznokci
    delikatna myjka do ciała
    waciki i patyczki z wacikami
    oliwka, szampon lub płyn do kąpieli, krem do pielęgnacji twarzy i ciała
    chusteczki nawilżane

płyn do dezynfekcji pępka
    jałowe gaziki
    sól fizjologiczna (do czego?)
    krem na odparzenia
    termometr
    gruszka do nosa

butelka z anatomicznym smoczkiem (jaka najlepsza na ten początek? do mleka, np. do picia wody?)
    wanienka, termometr kąpielowy
    łóżeczko (materacyk, pościel, ochraniacz do łóżeczka)
    kocyk,
    przewijak

wózek
    fotelik samochodowy

Coś jeszcze? Jakieś rady?

Zapewniam cię że połowy z tych rzeczy nie użyjesz w szpitalu ani razu. A gdzie bedziesz rodzić? W którym szpitalu?
    Miłość niesie ze sobą wielkie szczęście, o wiele większe od bólu, który przynosi tęsknota.

krilady.
    Guest
    W cieszyńskim...taki jest plan

Wyprawka dla mamy:
    biustonosze do karmienia (ze 2? lub zwykły odpinany z przodu) + wkładki laktacyjne - TAK
    koszule nocne / piżamy do karmienia - takie odpinane (a może i t-shirt wystarczy?) - TAK, z t-shirtem będzie niewygodnie
    majtki poporodowe - TAK, polecają siatkowe
    laktator, podgrzewacz - NIE JEST KONIECZNY

dopisuje:
    kapcie,
    klapki pod prysznic,
    kosmetyki,
    duże podpaski
    przybory toaletowe
    ręczniki
    woda niegazowana
    kubek i sztucce - choc jak nie masz to chyba Ci dadzą

Wyprawka dla dziecka:
    nam powiedziano, że jedynie na wyjście... a jak będzie okaże sie w praniu i mąż najwyżej dowiezie.

a najważniejsze to:
    karta ciąży
    dowód osobisty
    karta NFZ
    grupa krwi - oryginał
    wyniki badań HBS, OWA, morfologia i mocz
    Ostatnio edytowane przez Rybka ; 25-06-2012 o 20:24

krilady.
    Guest
    Ja w tej wyprawce ujęłam to co byłoby potrzebne też w domu, więc do tego też możecie się odnieść Dużo tych rzeczy, a ja mam wrażenie, że mogę połowy nie użyć, ale jakby muszą być, a czegoś jeszcze brakuje...

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post dodany o 21:26 ----------

Do wyprawki do szpitala dopisuję: skarpetki (podobno w stopy może być zimno), dokumenty, ciuchy na wyjście (i dla mamy, i dla dziecka), dla taty: coś do jedzenia, picia, może jakaś bluza - jak mu przyjdzie dłużej czekać , ewentualnie kapcie, no i aparat foto - niech się facet spełni Aha, dla mamy jeszcze coś na przegrychę (chyba można? tak gdzieś wyczytałam..): owoce, orzechy, herbatniki.. No i pytanie: w czym wynieść dziecko ze szpitala? Musi być ten rożek? Czy można w foteliku?

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    Ja w tej wyprawce ujęłam to co byłoby potrzebne też w domu, więc do tego też możecie się odnieść Dużo tych rzeczy, a ja mam wrażenie, że mogę połowy nie użyć, ale jakby muszą być, a czegoś jeszcze brakuje...

---------- Post dodany o 21:31 ---------- Poprzedni post dodany o 21:26 ----------

Do wyprawki do szpitala dopisuję: skarpetki (podobno w stopy może być zimno), dokumenty, ciuchy na wyjście (i dla mamy, i dla dziecka), dla taty: coś do jedzenia, picia, może jakaś bluza - jak mu przyjdzie dłużej czekać , ewentualnie kapcie, no i aparat foto - niech się facet spełni Aha, dla mamy jeszcze coś na przegrychę (chyba można? tak gdzieś wyczytałam..): owoce, orzechy, herbatniki.. No i pytanie: w czym wynieść dziecko ze szpitala? Musi być ten rożek? Czy można w foteliku?
    w foteliku

Jak rodziłam 6 lat temu to polecano bym miała dla dziecka pieluchy jednorazowe,takie dla noworodków z wycięciem na pępuszek, i chusteczki nawilżane,a ubranka "na wyjście" ze szpitala. Możesz maluszka włożyć do fotelika samochodowego,a tzw rożek lub kocyk możesz mieć "na wszelki wypadek" żeby okryć dzieciątko co do body to owszem jest 100 razy lepsze (praktyczniejsze) niż kaftaniki z tym że mi położna w szpitalu powiedziała że raczej nie są polecane do póki pępuszek,a właściwie kikut po nim, nie odpadnie,ale nie wiem jak to jest teraz jak pisałam ostatni raz rodziłam 6 lat temu
    Możesz spytać lekarza prowadzącego co Ci będzie potrzebne,albo wybrać się do szpitala,kiedyś koło dyżurki położnych wisiała lista rzeczy które należy ze sobą zabrać
    Do samego porodu weź sobie jakąś koszulę nocną którą w razie czego będziesz mogła wyrzucić,bo plamy z krwi nie zawsze da się wyprać,a najlepiej żeby nie była zbyt długa

Do dezynfekcji pępka myśmy używali spirytusu A wodę w wanience,tzn jej temperaturę,sprawdzaliśmy "babcinym sposobem" czyli łokciem
    Ostatnio edytowane przez gabi_m1 ; 25-06-2012 o 20:43

Dopisze sterylizator w domu na pewno się przyda.

krilady.
    Guest
    Tak, sterylizator też - mam to zapisane na kartce a tu zapomniałam
    Do wyprawki dla mamy dopiszę te bigaśne podpachy

W Cieszyńskim szpitalu ciuszki do dziecka to są potrzebne tylko do wyjścia,w czasie pobytu w szpitalu ciuszki oni dają a do dziecka potrzebne są chusteczki nawilżające,pampersy a do mamy oczywiście koszula do spania,ręcznik,przybory toaletowe,podpaski te duże majtki poporodowe,papcie,szlafrok,sztućce,kubek.Co do jedzenia z owoców to tylko banany i jabłka,jakieś herbatniki,biszkopty,drożdżówki też można no i oczywiście woda niegazowana bo trzeba dużo pić.Do wyjścia może być fotelik raczej wskazane jak ktoś ma samochód.Teraz jest już otwarty wyremontowany blok porodowy i podobno jest super więc życzę powodzenia.

Uprawnienia