Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 132

Temat: Wyprawka dla mamy i dziecka

Laktator polecam zawsze możesz odciągnąć pokarm i przechować w lodówce,jak np będziecie chcieli wyjść z mężem a z dzieckiem zostanie babcia albo ciocia co do butelek to ja lubiłam z firmy avent Możesz też się zaopatrzyć w termosy,takie styropianowe pojemniki,do przenoszenia butelek z herbatką,żeby herbatka nie traciła zbyt szybko temperatury

Cytat Napisał gosia90 Zobacz post
    W Cieszyńskim szpitalu ciuszki do dziecka to są potrzebne tylko do wyjścia,w czasie pobytu w szpitalu ciuszki oni dają a do dziecka potrzebne są chusteczki nawilżające,pampersy a do mamy oczywiście koszula do spania,ręcznik,przybory toaletowe,podpaski te duże majtki poporodowe,papcie,szlafrok,sztućce,kubek.Co do jedzenia z owoców to tylko banany i jabłka,jakieś herbatniki,biszkopty,drożdżówki też można no i oczywiście woda niegazowana bo trzeba dużo pić.Do wyjścia może być fotelik raczej wskazane jak ktoś ma samochód.Teraz jest już otwarty wyremontowany blok porodowy i podobno jest super więc życzę powodzenia.
    Blok Porodowy otwarty oficjalnie. Niestety pacjentek tam nie przyjmują, a kiedy przyjmą pierwsze - nie wiadomo.
    Skąd info o tych pampersach i chusteczkach? Z tego co wiem to w tetrowe przebierają....no ale może na szkole rodzenia źle nam położne mówiły.... już sama nie wiem, ja nie biorę.

Cytat Napisał Rybka Zobacz post
    Skąd info o tych pampersach i chusteczkach? Z tego co wiem to w tetrowe przebierają....no ale może na szkole rodzenia źle nam położne mówiły.... już sama nie wiem, ja nie biorę.
    Pampersów koniecznie mieć nie musisz,ale chusteczki możesz zabrać,ułatwiają przewijanie a i Tobie mogą się przydać żeby "na szybko" wytrzeć ręce

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    Pampersów koniecznie mieć nie musisz,ale chusteczki możesz zabrać,ułatwiają przewijanie a i Tobie mogą się przydać żeby "na szybko" wytrzeć ręce
    a to fakt, o tym nie pomyślałam

Niestety bardzo ubolewam nad tym, że ta nowa porodówka otwarta tylko ...na pokaz na razie. No chyba, że mnie zaskoczą i lada dzień otworzą dla pacjentów również.

krilady.
    Guest
    dzięki, dodałam sobie do zakładek

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    Jestem na etapie kompletowania potrzebnych rzeczy, oczywiście przeglądam różne gazety, fora, ale im więcej źródeł wiedzy tym lepiej

większość tak jak pisałaś ale kilka rad z mojej strony, co się sprawdzilo

czy jest potrzebny rożek? w "czym" wychodzi dziecko ze szpitala? może być w nosidełku/foteliku?

wychodzi w foteliku jeśli do samochodu, ale rożki bardzo Ci sie przydadzą w domu, na początku do noszenia i spania - bardzo wygodne,

oliwka, szampon lub płyn do kąpieli, krem do pielęgnacji twarzy i ciała

nadmiar środków jest czasem niepotrzebny, uwazaj też bo dużo płynów i oliwek uczula, warto kupić oliatum w aptece, świetnie nawilża i nie musielismy smarować zadnymi oliwkami ani pudrami
    do tego rewelacyjny SUDOKREM do pupci

płyn do dezynfekcji pępka - spirytus najlepszy

sól fizjologiczna (do czego?) - do przemywania oczu
    (-jałowym gazikiem nasączonym solą fizjologiczną przetrzyj oczy zawsze w kierunku od strony uszu do noska. Wyrzuć gazik. Do następnego oka przygotuj nowy. Zwracaj uwagę, czy oczy nie są zaropiałe)

krem na odparzenia - Sudokrem najlepszy

weź sobie też jakieś gazety/książki jak dzidziuś będzie spał to bedziesz mogła poczytać

krilady.
    Guest
    dzięki, megan

Becik, koniecznie becik! I jeszcze taki usypany z pierza...

krilady.
    Guest
    A mosz, mimi, taki? Chętnie odkupię

Uprawnienia