Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: Techniki sprzedaży - omamianie klientów

krilady.
    Guest

Techniki sprzedaży - omamianie klientów

Każdy z was był kiedyś na jakimś pokazie garnków, kocy, filtrów....a nawet na co dzień mamy do czynienia z różnymi "chłytami" sprzedawców - idziesz do sklepu po pewien produkt, a wychodzisz z innym.....i nawet nie wiesz, że sprzedawca dostanie premię za to, że sprzedał ten konkretny model, a Ty jesteś zadowolony bo "świetnie" Ci doradził

Czy zauważacie te techniki? Czy ulegacie tym "czarom"? Czy potraficie być asertywni przy zakupach?

Wyraźcie swoje zdanie, opiszcie konkretne sytuacje - każdemu z nas rozszerzy to horyzonty..

Na pewno teraz każdy napisze, że on niiiiiiiiiii, on mo łeb na karku, ale jak przyjdzie co do czego, to nawet nie wie, kiedy da się wy...ać. No ale skoro nie wiesz, to nie wiesz, że ulegasz, więc myślisz, że nie ulegasz...

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    coś w tym jest..... kiedyś pracowałam w handlu i nie uwierzycie jak na ludzi działają słowa - subtelny, wyrafinowany, elegancki....Nie było szans produkt który zachwaliłam tymi słowami ZAWSZE się sprzedał....Dlatego my klienci możemy nawet nie wychwycić tego że daliśmy się omamić.... A czas biegnie naprzód i napewno ciagle wymyślane są nowe sposoby na jeszcze lepszą sprzedaż.

krilady.
    Guest
    Wystarczy, że sam się doedukujesz na temat danego produktu i potem pójdziesz do sklepu i zaczniesz zadawać konkretne pytania - sprzedawca zielenieje, bo nie wie i zazwyczaj stara się przekonać Ciebie do tego co najlepiej schodzi...albo za co właśnie ma premię.
    A co myślicie, że w bankach podsuwają Wam ofertę kredytu najlepszą dla Was? Nie! Tylko taki (jeszcze z ubezpieczeniem i innymi kruczkami) za który dostają największą premię

A jeśli chodzi o pokazy to już pisałam o pokazie garnków, zresztą to tyczy się pokazów mikserów, kocy i innych takich - tam to dopiero są techniki! Człowiek wychodzi z takiego pokazu przeświadczony, ze koniecznie musi to mieć! Może i są to dobre rzeczy tylko jak się realnie spojrzy na cenę to jest jakaś masakra... http://www.zebrzydowice.net/forum/vi...?thread_id=142
    Na tym pokazie klaskaliśmy garnkom..... Czułam się jak idiotka, ale miało mnie to wprowadzić w zachwyt nad tym produktem, do tego losowanie jakichś nagród...

Wpisów
    40
    hehehe wiem coś o tym, mój tata kupił sobie kiedyś super ekstra mega garnek diamentowy (czy jakoś tak ) za.....1000 zł....
    A ja nigdy nie byłam na takim pokazie....

krilady.
    Guest
    Idź, daj się zaprosić (ja byłam wtedy specjalnie), żeby właśnie sobie cały ten spektakl pooglądać
    Aha, i każdy (tzn.kobiety) dostał wtedy prezent..... ...bransoletki Taki zwykłe I na to chcieli nas zwabić

http://www.jubileo.pl/cache/images.c...0_1%5B1%5D.jpg

Wpisów
    40
    Bydzie okazja to pójdę....gorzej jak potem kredyta będę brać
    Aaaa zwalę wszystko na Ciebie najwyżej...

krilady.
    Guest
    Albo te całe Mango TV....tam to dopiero mielą....

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Hehe... temat rzeka, liznąłem trochę tego zagadnienia ale nie chcę się tu mądrzyć, ponieważ mój poziom wiedzy w tym zakresie jest jeszcze raczej amatorski, pewnie są na forum bardziej kompetentne osoby, które może coś nie coś wyjawią.

Człowiek w dużej mierze decyzję podejmuje w podświadomości kierując się emocjami i odczuciami i dlatego też techniki sprzedaży w większości polegają na "graniu" na emocjach i zmysłach człowieka.

Polecam obejrzeć filmik poniżej... bardzo ciekawa rozmowa na ten temat z ekspertem Jackiem Pogorzelskim i przy okazji coś dla mimi@, ponieważ ukazane są tam też różnice pomiędzy kobietą i mężczyzną

Ostatnio edytowane przez Krisgw ; 08-09-2012 o 11:25

krilady.
    Guest
    Kris podziel się Właśnie o to chodzi czy w ogóle dostrzegamy te manipulacje jako zupełni laicy w tym temacie czy już coś się orientujemy, albo czy mamy super wiedzę...a jeszcze dajemy się skusić

Uprawnienia