Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Temat: Techniki sprzedaży - omamianie klientów

ja jak mam iść ze swoją do sklepu to mnie szlag trafia,jak to baba,godzinami mogłaby łazić między półkami i oglądać a ja w tym czasie dostaję białej gorączki,ja poprostu wchodzę do sklepu,od razu kieruję się do działu gdzie interesują mnie odpowiednie produkty,wkładam do koszyka to co potrzebuję i idę do kasy,nawet jeśli dookoła rozdawaliby jakieś inne produkty za darmo to jeśli ich nie potrzebuję to bym ich nie wziął....

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał Krisgw Zobacz post
    A ciekawe która z was zastanawiała się dlaczego na stacji paliw to co najważniejsze, czyli kasa, zawsze jest na samym końcu i trzeba przedrzeć się przez całą masę półek aby dotrzeć do kasy?... a dlaczego w supermarkecie zazwyczaj stoisko z pieczywem jest na samiuśkim końcu hali?...
    Hehe, ja wiem Ale na mnie to nie robi wrażenia, chyba, że mam ochotę sobie pooglądać różne rzeczy to wtedy łażę, a tak kartka i konkrety

---------- Post dodany o 12:51 ---------- Poprzedni post dodany o 12:44 ----------

To zapytaj się sama siebie po co ci tak kartka na zakupach.... być może znajdziesz odpowiedź na powyższe pytanie
    Ta kartka dla mnie, bo ja lubię mieć wszystko poukładane i wiem, że niczego nie zapomnę

Cieszyn
    Wpisów
    2
    [QUOTE......Ta kartka dla mnie, bo ja lubię mieć wszystko poukładane i wiem, że niczego nie zapomnę [/QUOTE]

Moja mi też zawsze daje kartkę na zakupy bym czegoś nie zapomniał. Jak już wrócę obładowany jak juczny osioł z zakupami to dostaję następną kartkę......ale czerwoną za to, że dodatkowo kupiłem pól litra i pięć piw.

....znów jak muszę iść z ukochaną żoneczką do Kafloka to tak samo jak cezark dostaję białej gorączki. Wszystkie towary (nawet te niechciane) muszą być wyoglądane i wymacane. Po drodze wstąpi do Rańdy pooglądać kwiatki i najważniejsze..... do sklepu z obuwiem ( przy wejściu głównym) "pomacać" wszystkie buty (z wyjątkiem męskich) choć w domu ma ich więcej niż znajduje się w tym sklepie.
    Makabra! chyba się kiedyś poderrrrznę.

jan Tyś je dobry!

A filmik obejrzały?...
    Niooo... Ale w sumie niczego nowego się z niego nie dowiedziałam . I trochę naciągane, że facet jak nie znajdzie danego szamponu, to nic nie kupi. Są przecież telefony! Ale ogólnie zgoda .

Cytat Napisał jan_122 Zobacz post
    [QUOTE......

i najważniejsze..... do sklepu z obuwiem ( przy wejściu głównym) "pomacać" wszystkie buty (z wyjątkiem męskich) choć w domu ma ich więcej niż znajduje się w tym sklepie.
    oj tam, tyle z życia mamy....

Zgodnie z obietnicą z tematu o grzybku tybetańskim, wrzucam materiały szkoleniowe na akwizytorów sprzedających filtry do wody:

http://imageshack.us/g/843/dscf3574resize.jpg/

A ciekawe która z was zastanawiała się dlaczego na stacji paliw to co najważniejsze, czyli kasa, zawsze jest na samym końcu i trzeba przedrzeć się przez całą masę półek aby dotrzeć do kasy?... a dlaczego w supermarkecie zazwyczaj stoisko z pieczywem jest na samiuśkim końcu hali?...
    W ogóle wszystkie podstawowe artykuły - pieczywo, mleko, masło, jajka itd. - są na samym końcu hali. Najtańsze produkty na samym dole półki, a słodycze przy kasie, żeby jeszcze skusić klienta na dorzucenie tego i owego podczas czekania w kolejce Już nie mówiąc o tym że co chwila zmienia się układ półek - a nuż po drodze trafimy na coś co będziemy chcieli kupić?
    I jeszcze co do pieczywa - słyszeliście o tym, że w hipermarketach specjalnie rozpylają zapach świeżo upieczonego chleba? Jak się okazuje, w większości przypadków nie jest to więc zapach naturalny

To jeszcze nic takiego, sprzedaż bezpośrednia to dopiero możliwości do popisu dla dobrego handlowca.

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    A co myślicie, że w bankach podsuwają Wam ofertę kredytu najlepszą dla Was? Nie! Tylko taki (jeszcze z ubezpieczeniem i innymi kruczkami) za który dostają największą premię
    W przypadku banków radzę dobrze czytać warunki umowy (choć te najczęściej dokładnie poznaje się dopiero w momencie podpisywania umowy).

Przykładowo kredyt bez prowizji/ 0% oprocentowania?... ale z ubezpieczeniem (dodatkowym, nie dającym nic ubezpieczonemu w zwykłej sytuacji losowej, chyba, że ubezpieczony "przyniesie głowę na tacy" )
    albo kredyt na 2 osoby, ale tylko jedna wybrana objęta ubezpieczeniem.

Konsolidacje....mniejsza rata, ale na 6 lat zamiast 4

Sprzedawanie "produktów bankowych", ale "w pakiecie" np. z kartą kredytową, której w rzeczywistości brać nie trzeba.
    Znajoma mówi np. że dostaje się kartę kredytową jako gratis, w pakiecie, na awaryjne sytuacje, a karta kusi, potem przy okazji się użyje, a za tym idą prowizje i monity (jeżeli ktoś nad tym nie panuje....) i wiele innych kruczków.
    Przy karcie kredytowej trzeba wykazać się samodyscypliną, kto taką się wykazuje?
    Po plastikowe pieniądze łatwo się sięga.

W bankach trzeba czytać i prosić o "gołą" ofertę, nawet jak ktoś mówi, że coś jest "super", "wszyscy to biorą", "można na tym więcej zarobić" (ale więcej stracić - np. lokata z funduszem lub ubezpieczeniem).

"BĘDZIE PAN ZADOWOLONY..."

Powodzenia życzę i przemyślanych zakupów!

Uprawnienia