Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 25 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 249

Temat: Szczepienia dla dzieci

krilady.
    Guest
    Hmmmm, nie podoba mi się to choć z drugiej strony.... Eee, co do tego to już sama nie wiem co sądzić.

Nie powinno tak być, absolutnie.

A my mimo, że nasza pociecha do żłobka nie szła zdecydowaliśmy się na szczepienie przeciw pneumokokom. Myślę, że była to dobra decyzja. Co do pozostałych szczepień to szliśmy tzw. starym sposobem.

Co do obowiązkowości szczepień to prawda co napisała Krzaczek Malin. U nas w przychodni, jeśli jakieś dziecko nie zostało zaszczepione w określonym - obowiązkowym terminie na korytarzu wisi imienna lista informująca o zaległych dawkach szczepionek.

Dojczach
    Wpisów
    4
    Moja mała pierwszy raz szczepiona była w trzecim miesiącu życia. Otrzymała dwie szczepionki. Jedną firmy Infanrix hexa, drugą Prevenar13. Były to szczepionki na :Tetanus, Diphtherie, Pertussis, Poliomyelitis, Hib, Hepatitis B, Pneumokokken. Nie pokusiłam się o tłumaczenie tego. Zainteresowani mogą pogrzebać jeśli chcę to rozszyfrować
    Później w czwartym i piątym miesiącu życia zaszczepiona została tym samym zestawem. Kolejny raz będzie szczepiona w przyszłym miesiącu czyli po skończeniu pierwszego roku. Będzie to znów ten sam zestaw plus Meningokkok, MMR, Varizellen. Prawie wszystkie te szczepienia będa jeszcze powtarzane w kolejnych latach życia. Do tego w wieku 12-17 lat otrzyma szczepionkę HPV. Co bardzo mnie cieszy.
    Nie decydowaliśmy się z mężem na żadne dodatkowe szczepienia. Mała otrzymała jedynie te "obowiązkowe" tutaj.
    Szczerze mówiąc nie doczytywałam nic o tym. Wychodzę z założenia, że skoro podają to każdemu dzieciakowi to nie może to byc jakieś szkodliwe. A komplikacje mogą pojawić się po wszystkim, nie tylko po szczepieniu. Kazde szczepienie mała znosiła dobrze. Jedynie za 2 razem miała gorączkę przez 1 dzień.

debride widzę, że u Was szczepienie przeciwko pneumokokom i meningokokom jest w standardzie. W Polsce za nie trzeba dodatkowo zapłacić. O ile dobrze pamiętam, my za 4 dawki przeciwko pneumokokom zapłaciliśmy 1200 zł, a było to 4 lata temu
    Ale nie narzekam i nie żałuję Dziś podjęłabym dokładnie taką samą decyzję jak wtedy.

Ja nie, nic dodatkowego bym nie kupowała, absolutnie. Tylko to co na mus.

Dojczach
    Wpisów
    4
    Ja nie szczepiłabym dziecka na nic dodatkowo. Nawet jeśli szłoby do żłobka. Jedynie ten standard bez zbędnego rozpatrywania co i po co. Większość rodziców najpierw się oczyta, nastresuje a w końcowym efekcie i tak dziecko zaszczepi. Wolę sobie oszczędzać zbędnych stresowych wyborów. Dają wszystkim czyli jest ok. Cieszy mnie też to darmowe szczpienie na hpv. Czyli przeciw rakowi szyjki macicy. Nie weim czy w Polsce juz refundują. Tutaj na szczęście tak. No ale do tego to jeszcze trochę lat upłynie;p
    Proponowali man rota i resztę ale odmówiliśmy.

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Ja podobnie jak dziewczyny, nie kupowałam żadnych dodatkowych szczepionek (pneumokoki itp) ale rozmawiałam o nich z moją panią doktor i doszłyśmy do wniosku, że te wszystkie akcje, które oglądamy w telewizji to zwykła propaganda, bo odsetek zachorowań jest naprawdę nikły. A pytałyście o cenę takich szczepionek? To przecież jakiś kosmos i nie sądzę żeby przeciętną rodzinę, jeszcze wielodzietną, stać było na te szczepionki.

Taaa HPV + Polska i do tego refundacja...niestety, nic z tego.

Dojczach
    Wpisów
    4
    Cytat Napisał Iwi Zobacz post
    Ja podobnie jak dziewczyny, nie kupowałam żadnych dodatkowych szczepionek (pneumokoki itp) ale rozmawiałam o nich z moją panią doktor i doszłyśmy do wniosku, że te wszystkie akcje, które oglądamy w telewizji to zwykła propaganda, bo odsetek zachorowań jest naprawdę nikły. A pytałyście o cenę takich szczepionek? To przecież jakiś kosmos i nie sądzę żeby przeciętną rodzinę, jeszcze wielodzietną, stać było na te szczepionki.
    Tak, to prawda. Wiadomo, ze tutaj są inne zarobki ale szczerze mówiąc szkoda by mi było dać 300 euro na szczepionkę bez, której my jakoś przeżyliśmy. Takie to wszystko sztucznie napędzane. Tak jak to całe przechowywanie krwi pępowinowej. Gdyby nie to, że pneumo są tutaj refundowane, mała na pewno nie byłaby na nie szczepiona dodatkowo. A co dopiero gdybyśmy mieszkali w Polsce! Tyle kasy to jak dla mnie zbyt dużo.

Uprawnienia