Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 26 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 255

Temat: Jaką zupę najbardziej lubicie?

krilady.
    Guest
    ale fajny temat
    ja UWIEELLBIAAM pomidorową bardzo lubię też rosół oraz barszcz czerwony-koniecznie z uszkami, a żurek tylko w górach bardzo mi też smakują: czosnkowa, cebulowa, szparagowa (krem) i szpinakowa
    dawno nie jadłam zwykłej jarzynowej a serową chętnie bym spróbowała...

a tak z przepisów babci to przypomniało mi się jak ona zalewała mlekiem wodę z kiełbasy (z gotowania kiełbasy) - mój kuzyn to uwielbiał i zawsze dodawał sobie do tego góóóórę chleba tez to próbowałam, całkiem to było dobre, choć teraz chyba już bym tego nie zjadła...
    Ostatnio edytowane przez krilady. ; 16-05-2011 o 20:53

Kwaśnica ic de best , grzybowa oczywiście z leśnych świeżych grzybów , rosół w każdej postaci najlepszy z barana i z kaczki , ziemniaczanka ,grochowa musi być dobrze zrobiona ,Ale najlepsza ze wszystkich zup to zupa wigilijna jedzona raz w roku Z GŁOW RYBICH oczywiście cedzona zabielana z grzankami

Taki prawdziwy,domowy rosół z kury-absolutny faworyt!
    I do tego kluseczki wątrobiane,które kojarzą mi się z większymi uroczystościami rodzinnymi,bo tak na co dzień raczej się ich nie robi....i koniecznie robiony w domu makaron...ach rozmarzyłam się....i zgłodniałam

Dzisiaj po waszych postach mam w czym wybierać - padło na ogórkową Ogólnie przepadam za większością zup (oprócz słodkich)
    Jasiu ostatnio robiłem kapuśniak z piwem. To chyba nie to co Twoja piwna zupa, ale też był pycha.

Skoczów
    Wpisów
    18
    ogórkowa, pieczarkowa, pomidorowa, grochówka, gulaszowa, cebulowa, z ciecierzycy, rosół - oczywiście, ....wszystkie zupy lubię.
    Bez zupy nie ma obiadu drugiego dania może nie być ale u mnie zupa to podstawa!
    ...smacznego fred14!

Barszcz z uszkami,pomidorowa,rosół,pieczarkowa i czosnkula

Cytat Napisał sloneczkoxxx24 Zobacz post
    ja uwielbiam zupy kwaśne, czyli ogórkowa, żurek, pomidorowa, kapuśniak
    pod tym podpisuję się dwiema rękami (i nogami )

do listy dodaję barszcz po ukraińsku... i oczywiście czosnkową (a ta najlepsza w czeskich/słowackich schroniskach)

przeca wiycie,tam kaj chcecie
    Jak zupa to na pewno musi to być: kwaśnica lub wędzonka na wywarze z wędzonej wieprzowiny,najlepiej świńskiej głowy.

Cieszyn
    ja tam wole pomerdorową

---------- Post dodany o 13:14 ---------- Poprzedni post dodany o 13:13 ----------

Cytat Napisał jendrus135 Zobacz post
    Jak zupa to na pewno musi to być: kwaśnica lub wędzonka na wywarze z wędzonej wieprzowiny,najlepiej świńskiej głowy.
    zapomniałeś dodać - .......hej

mieszkaniu
    Wpisów
    4
    1. Rosół
    2. Chłodnik truskawkowy lub jagodowy
    3. Żur
    4. Barszcz
    5. Zupa z soczewicy

Nie bójcie się słodkich zup. Są naprawdę pyszne

Uprawnienia