Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

Temat: Cały film na YT

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    chyba blu-rej i 3D?
    Ale żeby na jutubie?

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Komu by się chciało film 8GB wrzucać na YT? toć to prawie cały mój miesięczny limit na torrentach to są takie filmy
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)

DVD w europie mamy w standardzie PAL, co znaczy, że rozdzielczość takiego obrazka wynosi 720x576px. Bitrate obrazu (ilość informacji w jednostce czasu) wynosi max 8mbps, oczywiście w zależności od długości filmu i rodzaju płyty dvd na jakiej jest nagrany. Co prawda kodowanie youtube też wynosi ok 8mbps ale jest ono stałe i w miarę niezmienne, w przeciwieństwie do dvd w którym jak wspomniałem zależy to od dwóch głównych czynników. Youtube wygrywa jednak pod względem szczegółowości obrazu, bo mamy rodzielczość fullhd, czyli 1920x1080px (oczywiście są filmy wrzucane w mniejszych ale te pomijam). Druga sprawa to fakt, że dvd to z racji zdefiniowanej specyfikacji format obrazu 5:4, który wyświetlany na telewizorze panoramicznym jest rozciągany w poziomie (a czasem nie, pozostawiając czarne prostokąty po bokach).

Inną sprawą jest bluray, który co prawda jako standard pośredni CHYBA nie osiąga rozdzielczości full hd, ale tutaj bitrate obrazu wynosi już do 40bmps.

Aha, no i dvd wyświetla obraz w tzw przeplocie, co znaczy, że naprzemiennie wyświetla parzyste/nieparzyste rzędy pikseli, chyba że odtwarzacz ma opcję odtwarzania w trybie progresywnym.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Jo je rod że mi telewizor jeszcze gro a Ty mi tu piszesz o wyświetlaniu parzystym i nieparzystym , o pixelach i trybie progresywnym. Synek łola Boga dyć w tym isto dioboł siedzi.

Cytat Napisał 4ever Zobacz post
    Mnie już też intryguje ta kilkakrotnie lepsza jakość jak na DVD. Co tam jeszcze można lepiej widzieć?
    Sam chciałeś
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Cytat Napisał 4ever Zobacz post
    Jo je rod że mi telewizor jeszcze gro a Ty mi tu piszesz o wyświetlaniu parzystym i nieparzystym , o pixelach i trybie progresywnym. Synek łola Boga dyć w tym isto dioboł siedzi.
    Nic się nie martw, to są parametry istotne w większości w teorii. Zadaniem tego diabła jest wyciąganie kasy od naiwniaków mamiąc ich skomplikowanymi nazwami i kosmicznymi parametrami.
    Ostatnio edytowane przez Malkontent ; 06-10-2014 o 09:57

Progresywny vs przeplotowy to nie teoria. Kiedyś telewizory kineskopowe wyświetlały obraz w trybie z przeplotem ze względu na fazowość prądu w gniazdku. Jakoś to tam wynika z fizyki. Dziś już tego nie ma odkąd panują matryce. DVD jest formatem pamiętającym jeszcze tamte czasy (stąd taka proporcja obrazu i klatki z przeplotem).

Skomplikowane nazwy i kosmiczne parametry do mamienia naiwniaków i wyciągania od nich kasy to pojęcia typu "obsługa 3d". Na KAŻDYM telewizorze można oglądać 3d

W Stanach technikę HD testowano już na początku lat 90, nawet nie macie pojęcia, jak Polska telewizja jest zacofana, a co do tematu, filmy można tylko oglądać w kinie i kupować na DVD, pobierając taki film nie tylko łamiecie prawo, ale i również okradacie autora.

Cytat Napisał kezarpl Zobacz post
    W Stanach technikę HD testowano już na początku lat 90, nawet nie macie pojęcia, jak Polska telewizja jest zacofana, a co do tematu,
    Testować mogli ale nie wprowadzili, od testów do wdrożenia zazwyczaj upływa wiele czasu.
    To że polska telewizja jest zacofana to wiadomo, ja sie dziwie że już naziemną cyfrówke wprowadzili, nadajniki o mocy 2,5 KW na lawetach z zachodu przywieźli, obraz haczy ale mówią że jest i abonament żądają.

Cytat Napisał kezarpl Zobacz post
    a co do tematu, filmy można tylko oglądać w kinie i kupować na DVD, pobierając taki film nie tylko łamiecie prawo, ale i również okradacie autora.
    My tego filmu nie pobieramy (download) lecz oglądamy w sieci (streaming) a więc prawa nie łamiemy, a po za tym nas państwo, instytucje, stowarzyszenia, sklepy okrada 24 godz. na dobe i musimy siedzieć cicho, także mały streaming od czasu do czasu nie zaszkodzi.

Cytat Napisał dyszol Zobacz post
    Progresywny vs przeplotowy to nie teoria. Kiedyś telewizory kineskopowe wyświetlały obraz w trybie z przeplotem ze względu na fazowość prądu w gniazdku. Jakoś to tam wynika z fizyki. Dziś już tego nie ma odkąd panują matryce. DVD jest formatem pamiętającym jeszcze tamte czasy (stąd taka proporcja obrazu i klatki z przeplotem).
    No to pisałem, że w większości

Co do przeplotu, chodziło jedynie o ograniczenie migotania obrazu. Wraz z pierwszymi telewizorami żeby ograniczyć migotanie zaczęto wyświetlać obraz z częstotliwością sieci (50 klatek na sekundę) okazało się jednak, że jest to za mało, żeby migotanie obrazu było niezauważalne dla oka. Wymyślono wtedy, że można zamiast całego obrazu wyświetlić dwa półobrazy jeden po drugim i dzięki temu dwukrotnie zwiększyć częstotliwość odświeżania.

Dziś już tego nie ma bo analogowa TV odchodzi do lamusa, tak samo, jak zasada, że nowa technologia nie może ograniczać możliwości korzystania ze starszych urządzeń (jedyny powód dla którego trzymano się częstotliwości 50 Hz i przeplotu).

Uprawnienia