Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Temat: Ludzie palą śmieci...

Głównie wieś
    Wpisów
    131

Ludzie palą śmieci...

Byłam dzisiaj odwiedzić znajomą. Mieszka na wsi (gmina Goleszów jakby to co kogo ).
    No i już jak wysiadłam z auta to powalił mnie smród z kominów okolicznych domów. Nie był to smród węgla ani drzewa. To był smród plastiku, szmat i nie wiadomo czego jeszcze.

Więc pytam, o co chodzi a ona, że sąsiedzi tak każdego dnia. Nawet w lecie bo wtedy wodę grzeją.
    Moi znajomi zgłaszali problem u sołtysa, ale się nie interesuje (podobno sam też pali śmieci). Zaś urzędnicy gminni pracują do 15:00 a ogień w piecach rozpala się po 15:00, także sorry ale poza godzinami urzędowania gmina nic zrobić nie może. Zatem gmina ma to głęboko w d…
    A sąsiedzi śmieją się sobie w twarz i dokładają do pieca wszystko, co wpadnie w ręce…

Zaproponowałam żeby na policję zadzwonili, to zaś se nie chcą syfu sąsiedzkiego robić, więc siedzą na tyłkach i cierpią.

Wiem jednak, że to nie tylko sąsiedztwo mojej znajomej wypuszcza z komina syf ale takich domów jest w naszym zacnym kraju setki a nawet tysiące. I tak se myślę, kiedy wreszcie dotrze do tych głupich i durnych głów ludzkich, że paląc śmieci niszczą siebie nawzajem?

Jak myślicie czy jak wejdzie po nowym roku jest szansa, że ta sytuacja się poprawi? Ja jakoś w to wątpię…
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Ci co palą i tak będą palić bo buraka nie oduczysz taka jego natura.

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Cytat Napisał markymark88 Zobacz post
    Ci co palą i tak będą palić bo buraka nie oduczysz taka jego natura.
    Otóż tak właśnie też myślę
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Za górami, za lasami
    Palą i będą palić i jest to co drugi człowiek z naszym kraju.. to się chyba nigdy nie zmieni..

Palą i będą palić.
    Pewnie zaraz zlinczuje mnie jakiś ekolog, czy inny forumowicz.
    Ale mimo wszystko śmieci (plastiki, szmaty, opony, zużyty olej, stare buty,... itd) posiadają wartość kaloryczną. Jeśli obywatelowi państwo nie zapewnia godziwej pracy, to tak się będzie działo. Albo buty i kurtki dla dzieci, albo tona mułu na zimę.
    A, że bogatszym śmierdzi, to niech kupią opał biedniejszym i problem się rozwiąże ;p

Cieszyn albo nie
    Wpisów
    5
    Cytat Napisał zbicho Zobacz post
    Palą i będą palić. Pewnie zaraz zlinczuje mnie jakiś ekolog, czy inny forumowicz.Ale mimo wszystko śmieci (plastiki, szmaty, opony, zużyty olej, stare buty,... itd) posiadają wartość kaloryczną. Jeśli obywatelowi państwo nie zapewnia godziwej pracy, to tak się będzie działo. Albo buty i kurtki dla dzieci, albo tona mułu na zimę. A, że bogatszym śmierdzi, to niech kupią opał biedniejszym i problem się rozwiąże ;p
    Dlaczego opał jest taki drogi?Dlaczego śmieci nie sa wywożone za symboliczną złotówke?Dlaczego ekolodzy nie dołożą sie do wywożenia śmieci?(lepiej wchodzić na drzewa i kominy)Dlaczego prezes spółki węglowej zarabia kilkaset tysięcy złotych?Czy jego zarobki i rady nadzorczej mają wpływ na cenę węgla?
    „Gdy wszyscy wiedzą, że coś jest niemożliwe, przychodzi ktoś, kto o tym nie wie, i on to robi.”
    Albert Einstein

Cytat Napisał arnika Zobacz post
    Zaś urzędnicy gminni pracują do 15:00 a ogień w piecach rozpala się po 15:00, także sorry ale poza godzinami urzędowania gmina nic zrobić nie może. Zatem gmina ma to głęboko w d…
    Ale co gmina mogłaby z tym zrobić? Może ewentualnie ładnie poprosić na piśmie, albo ustami urzędnika, a jaki to będzie miało skutek, to wiadomo.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1

Plastik

U nas to nie tylko śmieći ale i plastik jest bardzo modny, po zmroku z domu niewychodzimy bo smród masakra Gdybym miał adwokata to gmine podał bym do sądu. Może się zgadamy i wspulnie to zrobimy?
    http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...enia,id,t.html
    Ostatnio edytowane przez wisiketa ; 06-12-2012 o 07:36 Powód: smród

Cytat Napisał zbicho Zobacz post
    Palą i będą palić.
    Pewnie zaraz zlinczuje mnie jakiś ekolog, czy inny forumowicz.
    Ale mimo wszystko śmieci (plastiki, szmaty, opony, zużyty olej, stare buty,... itd) posiadają wartość kaloryczną. Jeśli obywatelowi państwo nie zapewnia godziwej pracy, to tak się będzie działo. Albo buty i kurtki dla dzieci, albo tona mułu na zimę.
    A, że bogatszym śmierdzi, to niech kupią opał biedniejszym i problem się rozwiąże ;p
    Tu nie chodzi ani o zasobność portfela,ani nawet o wykształcenie moja kuzynka mieszka w sąsiedztwie ludzi wykształconych, sąsiadka całe życie pracowała jako nauczycielka pod koniec swojej kariery zawodowej była nawet dyrektorką szkoły,jej mąż (magister inżynier) zajmuje wysokie stanowisko (też jakieś dyrektorskie) w firmie produkującej auta,czy jakoś tak,dzieci i ich współmałżonkowie też mają wykształcenie wyższe,a w piecu palą WSZYSTKO,od plastików począwszy przez pampersy na szmatach skończywszy. A co w tym jest najtragiczniejsze to to że pierwsze naładuje do pieca dziadostwa a potem z małym dzieckiem na spacer wychodzi. Kuzynka mówi że jak są wywożone śmieci segregowane to ona z rodziną wystawia po kilka worków a sąsiedzi jak wystawią jeden to jest dobrze i to zwykle z takimi odpadami których nie da się spalić

Jak zawsze byłem po stronie tej ekologicznej tak dzisiaj już mam skłonności do małego zrozumienia ludzi palących czym popadnie. Stopień zubożenia społeczeństa postępuje szybko. Nie da sie rozpatrywać sprawy spalania śmieci w celach grzewczych od ogólnej kondycji ekonomicznej społeczeństwa. Kto nam załatwił zajebiste podwyżki i galopadę cen bęzyny? Kto załatwił galopadę cen żywności? Kto załatwił drenaż kieszeni cenami prądu? Gazu? Kto nam przydupił podwojeniem podatku od nieruchomości w gminach? KTO ZA CHWILĘ PRZYWALI NAM PODATKIEM ŚMIECIOWYM
    A czy był ktoś kto Wam odmroził płace? Był ktoś kto wam podniósł wynagrodzenie ponad inflację? DALIŚMY SIĘ WYRUCHAĆ. TAKA PRAWDA! Więc nie ma co marudzić że palą czym się da bo ci ludzie też jakoś chcą żyś w tym zdegenerowanym kraju. Tu chcą żyć
    Ostatnio edytowane przez polter ; 06-12-2012 o 08:17

Uprawnienia