Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69

Temat: Ludzie palą śmieci...

krilady.
    Guest
    U nas większość ludzi segreguje a dalej śmierdzi....

A u nas śmieci palą tacy których stać na zakup opału,a jak takiemu zwrócisz uwagę że truje wszystkich dookoła łącznie ze swoją rodziną to usłyszysz "to zapal sobie pani też" albo "jak pani przeszkadza to niech pani okien nie otwiera",no normalnie zgon na miejscu

krilady.
    Guest
    Ja myślę, że to przede wszystkim BRAK ŚWIADOMOŚCI. Ludzi trzeba edukować, bo inaczej ich nie zmienisz. Ja mam nadzieję, że porządnie wytłumaczone (a może i nawet narysowane) to wszystko będzie przy okazji wprowadzenia tej nowej ustawy..

A ja zapomniałem dodać, że jeśli do pieca wrzucimy kawałek folii etylenowej (PE) czy propylenowej (PP), czyli praktycznie powszechne woreczki na żywność itp, to nic się nie stanie, gorzej, gdy trafią tam kubeczki czy inne wyroby jak polistyren (PS), akryle (PMMA, PMA), PET czy PVC. Oczywiście to nie wycvzerpuje gamy szkodliwych tworzyw, ale to ten najpowszechniejsze.

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    Ja myślę, że to przede wszystkim BRAK ŚWIADOMOŚCI.
    Albo raczej przyzyczajenie, czy jakieś powtarzanie utartych zachowań. Skoro dziadek i tata palił, to ja mam nie palić? Na dyć od zawsze polymy i nikómu to nie przeszkadzało! Naroz jakisi ekolodzy se wymyślają...

A możecie podrzucić o jakiej ustawie mowa i co w niej będzie ? Dzięks :-)

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    Cytat Napisał uongo Zobacz post
    Ale co gmina mogłaby z tym zrobić? Może ewentualnie ładnie poprosić na piśmie, albo ustami urzędnika, a jaki to będzie miało skutek, to wiadomo.
    No właśnie ja osobiście się na tym nie znam ale podobno urzędnik gminny skierować sprawę do prokuratora albo nałożyć jakąś karę finansową

- - - Dopisano - - -

Cytat Napisał gabi_m1 Zobacz post
    Tu nie chodzi ani o zasobność portfela,ani nawet o wykształcenie moja kuzynka mieszka w sąsiedztwie ludzi wykształconych, sąsiadka całe życie pracowała jako nauczycielka pod koniec swojej kariery zawodowej była nawet dyrektorką szkoły,jej mąż (magister inżynier) zajmuje wysokie stanowisko (też jakieś dyrektorskie)
    Otóż właśnie Sąsiedzi mojej znajomej, którzy palą te śmieci wcale na ubogich nie wyglądają
    Zresztą ja za płotem miałam podobną sytuację - sąsiad - inżynier chemik a jego żona lekarka - palili wszystko co w ręce wpadnie. Dopiero jak zwróciliśmy im uwagę to zajarzyli o co chodzi ale nie jestem pewna czy w nocy nie puszczają z dymem plastyku

I właśnie na to nie ma reguły. Ludzie palą co mają pod ręką i nie zależnie od wykształcenia czy zasobności portfela
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

Rzeczywistoś w Polszcze nie jest czarno-biała! Z radościa i pełni uniesienia wynikającego z naszego "prawego" myslenia zapominami że są dramaty ekonomiczne wokół nas. Życie posiada czasem barwy szare. JEŚLI TOBIE DOBRZE SIĘ DZIEJE POMÓŻ INNYM.
    Napiszę jeszcze raz.
    Stopień zubożenia społeczeństa postępuje szybko. Nie da sie rozpatrywać sprawy spalania śmieci w celach grzewczych w oderwaniu od ogólnej kondycji ekonomicznej społeczeństwa.
    Kropka.
    Ostatnio edytowane przez polter ; 06-12-2012 o 22:13

Po pierwsze, w tym kraju nie ma takiej tragedii jak niektórzy ją kreują, i należy odróżniać tych co palą starymi meblami i chodzą z wózeczkami po śmietnikach za opałem czyli w większości starymi meblami od tych którzy zamiast do kosza wrzucają śmieci do pieca. T ojest różnica palić starymi meblami, lichym drewnem itp, ogrzanie domu śmieciami, czyli tym co wrzucamy do kosza byłoby trudne, a nawet samo podgrzanie wody w bojlerze. Wtedy należałoby zbierać śmieci z całej okolicy. Bo ile jest ciepła ze spalenia kilku woreczków i kubeczków po jogurtach? Co ma sytuacja ekonomiczna do rzeczy w przypadku ludzi zamożnych, którzy śmieci wrzucają do pieca, a efektu cieplnego z ich spalenia się nie odczuwa. Znam przypadki, że ludzie latem rozpalają w piecu centralnego ogrzewania tylko po to, żeby spalić śmieci. To jaki jest zysk ze spalenia wiaderka śmieci?

No i tu jest sedno sprawy. Najśmieszniejsze jest to, że ludzie wierzą w to co usłyszą w mediach.
    Jak powiedza w dzienniku że jest dobrze, to ludziska wierzą i dalej do wspaniałej robótki za 1500 na rękę z usmiechem...
    A gdzie realizm? Gdzie własna ocena sytuacji? No brak! Bo przecież już ją właśnie ocenili! W telewizji! Jest optymizm!
    No chyba że, ma sie posadkę... ciepłą... z kawką...albo bez kawki.... ale pewną...

Napiszę coś.Nowego
    Stopień zubożenia społeczeństa postępuje szybko. Nie da sie rozpatrywać sprawy spalania śmieci w celach grzewczych w oderwaniu od ogólnej kondycji ekonomicznej społeczeństwa.

I żeby byo jasne. Tradycja palenia śmieci jest w Polszcze istotnie mocno zakorzeniona. W sytuacjach gdy w sposób istotny narusza się stabilność ekonomiczną rodzin, zjawisko pogłębia się.
    Kolejność rozwiązywania problemu jeskt taka:
    1. Umożliwić rodzinom godne życie. (nie budowac kolejnych socjalek tylko dać pracę za godziwe pieniądze)
    2. Piętnować dewastowanie środowiska i trucie innych.
    Ostatnio edytowane przez polter ; 07-12-2012 o 09:41

Uprawnienia