Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Temat: Ludzie palą śmieci...

krilady.
    Guest
    Mnie się wydaje, że jeszcze przy tej ustawie będzie się palić więcej. Tylko powód się zmieni: nie z oszczędności tylko z przymusu. Bo jeżeli teraz ktoś ma dwa kubły na m-c, a potem będzie jeden (na dom) to co zrobi z resztą tych śmieci Jak mi się wydawało, że to bedzie dobre rozwiązanie to teraz widzę same luki....

Nie wiem dokładnie ale na pewno opłata będzie od osoby a nie od kubła jak zapełnisz dwa kubły to muszą ci je wziąć ,nawet będą zabierane materiały do utylizacji w cenie tj stare telewizory , lodówki , stara papa itp. Oprócz tego raz do roku odpady wielkogabarytowe no i śmieci będą sortowane tak jak dotychczas i wszystko w cenie

Oprócz tego raz do roku odpady wielkogabarytowe
    to git,jak będą brać wszystko to teściową wystawię....

Ktoś tam wcześniej pisał i paleniu kartonów przez matkę. Wyjaśniam, że mleko i soki NIE są pakowane w kartony. Karton to papier, tymczasem soki i mleko pakowane są w opakowania kompozytowe. To jest złożony materiał składający z folii, następnie warstwy aluminium, następnie papieru, który jest z zewnętrznej strony emaliowany, nadrukowywany a na koniec lakierowany. Tego materiału nie da się poddać żadnemu recyklingowi, dlatego nie przyjmują go na makulaturę, jest wyjątkowo nieekologiczny. Z tego powodu nie kupuję mleka w "kartonie", choć czasem zdarza mi się kupować soki w tym kompozycie.

PS a aluminium też nie powinno trafiać do pieca.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Cytat Napisał Nieuchwytny Zobacz post
    Ktoś tam wcześniej pisał i paleniu kartonów przez matkę. Wyjaśniam, że mleko i soki NIE są pakowane w kartony. Karton to papier, tymczasem soki i mleko pakowane są w opakowania kompozytowe. To jest złożony materiał składający z folii, następnie warstwy aluminium, następnie papieru, który jest z zewnętrznej strony emaliowany, nadrukowywany a na koniec lakierowany. Tego materiału nie da się poddać żadnemu recyklingowi, dlatego nie przyjmują go na makulaturę, jest wyjątkowo nieekologiczny. Z tego powodu nie kupuję mleka w "kartonie", choć czasem zdarza mi się kupować soki w tym kompozycie.

PS a aluminium też nie powinno trafiać do pieca.
    Daje się do recyklingu ale nie w POlsce, widziałem kiedyś w TV prawdopodobnie była to Argentyna jedyne państwo na świecie co tym sie zajmuje, ale man to nie grozi. Nas sąsiedzi podtruwają nas bo nas lubią następnie deszczi śnieg dostarczają nam to do gleby my uprawiamy marchewke truskawke selery pory itd...... i sie zachwycamy że sie zdrowo odżywiamy.

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post
    Nas sąsiedzi podtruwają nas bo nas lubią następnie deszczi śnieg dostarczają nam to do gleby my uprawiamy marchewke truskawke selery pory itd...... i sie zachwycamy że sie zdrowo odżywiamy.
    właśnie to jest w tym i śmieszne, i żałosne... Albo sami sobie zatruwamy glebę i wodę, przeważnie nieświadomie. Obecnie mamy gleby skażone ołowiem, kadmem, rtęcią. Szacuje się, że w tej chwili większość rtęci w środowisku pochodzi ze spalania węgla, no w domowym palenisku trudno byłoby ją zatrzymać więc idzie z dymem razem z wieloma innymi rzeczami. O ile ołów nie zkaził na szczęście dużych obszarów gleb, o tyle rtęć tak, co wynika też z faktu, że związki rtęci kilkadziesiąt lat temu stosowano do zabezpieczenia ziaren zbóż przed grzybami.

na ulicy ślepej
    Wpisów
    1
    Cytat Napisał Nieuchwytny Zobacz post
    właśnie to jest w tym i śmieszne, i żałosne... Albo sami sobie zatruwamy glebę i wodę, przeważnie nieświadomie. Obecnie mamy gleby skażone ołowiem, kadmem, rtęcią. Szacuje się, że w tej chwili większość rtęci w środowisku pochodzi ze spalania węgla, no w domowym palenisku trudno byłoby ją zatrzymać więc idzie z dymem razem z wieloma innymi rzeczami. O ile ołów nie zkaził na szczęście dużych obszarów gleb, o tyle rtęć tak, co wynika też z faktu, że związki rtęci kilkadziesiąt lat temu stosowano do zabezpieczenia ziaren zbóż przed grzybami.
    Rtęć teraz mamy w żarówkach energooszczędnych i jażeniówkach, lobby przegłosowały i wycofały tradycyjne żarówki. Przed wycofaniem zaczeli robić żarówki które to miały krótką żywotność żebyśmy zaczeli kupować energooszczędne ale te żarówki są szkodliwe dla naszego zdrowia. Tradycyjna żarówka powinna świecić 150tyś godzin, ale firmy by zbankrutowały. W domu jak ma sie taka żarówka lub jażeniówka strzaska powinniśmy mieć zestaw do usunięcia uszkodzonej żarówki
    fartuch
    maske
    gumowce
    rekawice
    szufelke
    miotełke
    wszystko pozamiatać śmieci zapakować do pojemnika szczelnego i zawieź do firm utylizujących. Na opakowaniu żarówki to wszystko pisze.
    Jest wywiad z pracownikami co utylizowali te żarówki bez BHP, teraz są schorowani, dyrektor w sądzie sie przyzznał że nie stosowali sie do przepisów BHP.
    W warunkach labratoryjnych widać jak wyzłomowanych żarówek rtęc się ulatnia, unijny wymóg mówi o normie dopuszczalnej rtęci 05mg
    a po kontroli mają nawet 6mg.
    Mam nadzieje że wrócą tradycyjne żarówki teraz nazywane kule grzewcze

twojej wyobraźni
    Wpisów
    4
    Ludzie palą śmieci,
    czarny dym z komina leci
    zatruwają siebie,
    zatruwają dzieci

do sąsiada nie dociera,
    że mnie truje ta cholera
    cuchnie, śmierdzi niebotycznie
    za to w domku sympatycznie

może kiedyś to się skończy,
    może ludzie będą mądrzy,
    może w końcu zrozumieją,
    że zniszczenie ciągle sieją.

Cytat Napisał wisiketa Zobacz post

Jest wywiad z pracownikami co utylizowali te żarówki bez BHP, teraz są schorowani, dyrektor w sądzie sie przyzznał że nie stosowali sie do przepisów BHP.
    Więc są schorowani na własne życzenie. Przepisy BHP są od czegoś. W większości ludzie sami je łamią, a czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąca. Zabezpieczenia trzeba nosić praktycznie w każdym zakładzie, ale przecież zawsze się znajdą jacyś twardziele, którzy nie noszą gogli, maseczki p-pyłowej itp. No to mają za swoje tylko. Kiedyś byłem świadkiem rozmowy telefonicznej kolegi sprzedającego kleje przemysłowe z innym zajmującym się podbnymi rzeczami, dlaczego na zachodzie stosuje sie tyle wyrobów wodorozcieńczalnych a w Polsce ciągle rozpuszczalnikowe. Odpowiedział jednym zdaniem: "To się u nas nie przyjęło, bo Polak to jest stworzenie tak głupie, ze jak mu cos nie śmierdzi to przestaje stosować jakiekolwiek zabezpieczenia, a to jest jeszcze gorsze dla orgazmu niż rozpuszczalnikowe, bo wnika przez skórę". Choć brzmi to brutalnie, to trudno mi się z nim nie zgodzić...

PS a te energooszczędne to nie są żarówki, tylko jarzeniówki, bo to światło fluorescencyjne a nie żarowe Stare świetlówki neonowe potrafiły zawierać 100 mg rtęci.

Uprawnienia