Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 50

Temat: ciasto

krilady.
    Guest
    napisz czy Ci wyszedł, hehe
    mam nadzieję, że nie będziesz potem gonić za mną ze siekierką....

hehe! tak?

ok. napiszę

krilady.
    Guest
    Cytat Napisał joje@ Zobacz post
    hehe! tak?
    hehe, tego się obawiam...

hehe, mój już jest w lodówce....ale musiałam wódkę wyciągnąć, żeby się zmieścił

---------- Post dodany o 13:13 ---------- Poprzedni post dodany o 13:02 ----------

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    łatwy i szybki do zrobienia, zawsze wychodzi i szybko znika....Załącznik 979

Składniki:
    serek homogenizowany (ok 500 gram)
    biszkopty (tak żeby zakryły dno blachy)
    brzoskwinie w puszce
    2 galaretki (np.pomarańczowe)

Biszkoptami wykładam dno blachy i skrapiam je syropem z brzoskwiń (żeby były mięciutkie),
    brzoskwinie kroję w kostkę, łączę z serkiem i jedną (ostudzoną) galaretką - można ją zrobić z trochę mniejszej ilości wody, masę wylewam na biszkopty (jak się dźwigną to nie szkodzi),wstawiam do lodówki do zastygnięcia i dopiero potem wierzch ciasta polewam drugą (ostudzoną) galaretką i ozdabiam plasterkami brzoskwiń (mogą też być inne owoce, np. truskawki). Wstawiam do lodówki do zastygnięcia....pycha
    zapomniałam napisać, że trzeba wstawić do lodówki do zastygnięcia i dopiero potem dać drugą galaretkę, bo inaczej się zmiksują i nie będzie to ładnie wyglądać...choć jadalne tak
    Ostatnio edytowane przez krilady. ; 05-08-2011 o 13:04

hehe! kapłam się

a wódka zdąży się schłodzić... spoko

Twoja, w sensie
    Ostatnio edytowane przez joje@ ; 05-08-2011 o 13:17

na sam dół daje się masę zrobioną z nutelli 720g majlepiej, 150g orzechów włoskich pomielonych, 2 paczki sucharków ( ja kupuje w biedronce takie malutkie kwadratowe) sucharki zmielić najlepiej się to robi w maszynce do mielenia mięsa, wyłożyć na blachę i dać do lodówki
    Srodkowa warstwa 1l śmietany kremówki ubuć i dodać galaretkę cytrynową zrobioną z połowy wody, wylać na poprezednią warstwę, dać do lodówki
    jak stężeje poukładać wiśnie, ja daję mrożone a na soku który się zsączy z nich robię galaretkę którą zalewam wiśnie
    Dobra rada
    najlepiej ciasto robić z oryginalnej nutelli bo odpowiedniki inaczej się zachowują po włożeniu do lodówki
    Inna opcja?
    środkową warstwę można również wykonać z serkiem mascarpone ale jak dla mnie ciasto jest wtedy za ciężkie

a co to jest łyżeczka stołowa albo łyżeczka albo łyżka stołowa ta duża do zupy.

Do zupy jest chochla.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

dyszol, ja wiem że Ty może jesz zupę chochlą ale zwyczajni ludzie jedzą łyżką. Chochlą to sobie tą zupkę co najwyżej naleją na talerz.

Widzę że strasznie tęsknisz, że takie głupoty potrzebujesz komentować
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Rany Julek saszetkę proszku do pieczeniaA potem wrzody na żołądku masz zapewnione!

Uprawnienia