Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 91

Temat: Igłą i nitką - szycie, moje hobby.

Zapraszam Was wszystkie na wspaniałe forum krawieckie http://szyjemy-po-godzinach.pl/
    Jest to skarbnica wszelkich informacji na temat szycia i rękodzieła... są tam galerie dziewczyn, które prezentują swoje prace, są konkursy szyciowe i porady odnośnie szycia dla początkujących... naprawdę warto! polecam!

ja pamiętam że spodnie sobie zawsze zwężałam i jakieś tam drobne rzeczy kiedyś umiałam uszyć poduszkę ale nie pamiętam jak się to szyło już niestety.a uszyłam sobie 2 sukienki takie całkiem proste ale to baardzo dawno było no i siostra sukienki dla lal szyłam ale tez nie jakieś tam skomplikowane.Mam koleżankę której mama szyła piękne rzeczy ,kupowała gazetę" Burda " i z niej brała kroje,wtedy neta jeszcze nie było. teraz mam swoja maszynę od półtorej roku i jak mi ja przywieźli tak stoi ciągle mam milion wymówek żeby jej nie załączyć

Głównie wieś
    Wpisów
    131
    W temacie szycie to arnika ni mo ani trochę talentów. Ledwo guzik umiem przyszyć
    Moja babcia to się penie w grobie przewraca jak widzi, że wyrzucam skarpetki z maleńką dziurką na palcu zamiast je pocerować
    Nigdy nie prowadź dyskusji z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem...

krilady.
    Guest
    Ja talentu też nie mam, krzywo mi to idzie, a kroić (czy wykrawać, jak to się mówi..) w ogóle nie umiem, nigdy nie szyła, nikt mi tego nie pokazywał, ale kupiłam maszynę do kartek, bo tam mi się to strasznie podobało No i stwierdziłam, że jak prosto umiem coś przeszyć (no prawie prosto) to spróbuję zrobić dla mojego dziecka z resztek materiału taką miękką książeczkę, zobaczymy co mi z tego wyjdzie

debride, ja kupiłam maszyn z Lidla, całkiem dobre miała opinie, cena przyzwoita, no i działa..

kurcze ale robicie mi "smaka" na przypomnienie sobie podstaw
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

krilady to potem fotke wrzuć tej książeczki jak zrobisz

krilady.
    Guest
    Jak będzie przyzwoita.....

aga-d, tego na pewno się tak nie zapomina No, może zależy co chciałabyś uszyć, bo jak coś skomplikowanego to pewnie przypomnienie się może przydać A co Ci chodzi po głowie?

ja kiedyś szyłam, kroiłam, prułam i co ino jeszcze. Nawet kiecke dlugą z bolerkiem uszyłam, a potem to zaniechałam. A teraz widzę,ze szycie się bardzo przydaje. Ah te błedy młodości....
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

krilady.
    Guest
    Ha! Czego teraz się nie szyje! Torebki, kosmetyczki, piórniki, przyborniki, worki dla przedszkolaków, książeczki dla niemowlaków, chusteczniki ( ), breloczki, gazetowniki, etui na telefon, lalki i przytulanki, podkładki na stół, koszyki na chleb...itp......

Fajnie jakby właśnie takie rzeczy tutaj pokazać Aa, no i filc jest chyba takim wdzięcznym materiałem - też zaczynam mieć "ochotę" na niego

Cytat Napisał krilady. Zobacz post
    Ha! Czego teraz się nie szyje! Torebki, kosmetyczki, piórniki, przyborniki, worki dla przedszkolaków, książeczki dla niemowlaków, chusteczniki ( ), breloczki, gazetowniki, etui na telefon, lalki i przytulanki, podkładki na stół, koszyki na chleb...itp......

Fajnie jakby właśnie takie rzeczy tutaj pokazać Aa, no i filc jest chyba takim wdzięcznym materiałem - też zaczynam mieć "ochotę" na niego
    no ja własnie takie rzeczy szyję... kiedyś szyłam ciuchy, ale szafa już pełna więc zaczęłam szyć torebki, kosmetyczki, poduszki, różne kuchenne przydasie typu podkładki, worki, koszyczki... wciągnęło mnie to strasznie...

Uprawnienia