Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 65

Temat: Petycja - skreślenie koni z listy zwierząt rzeźnych

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40

Petycja - skreślenie koni z listy zwierząt rzeźnych

Jeśli komuś leży na sercu los koni, jeśli dla kogoś koń to nie mięso tylko towarzysz (tak jak pies czy kot).......
    Podpiszcie...

http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8931

Nie powiem że nie jest mi obojętny los koni ale powiem tyle że ludzie zaczynają się troszczyć o losy zwierząt a zapominają o ludziach, dziś strach jest iść ulicą wieczorem bo można zostać pozbawionym ręki czy nawet życia nie wspominając o tych wszystkich dzieciach które straciły życie w ostatnich czasach. Organizacje ekologiczne na siłę kupują "biedne konie" a potem płaczą że nie mają na ich utrzymanie i proszą o kasę dla fundacji bo prezes zbiera na siano dla konie, ja jak chcę mieć psa czy kota to muszę zarobić i kupić mu karmę za własne pieniądze a nie chodzę z tacą po okolicy i zbieram wolne datki. Podobają mi się konie ale zakazywać ich hodowli dla mięsa to przesada gdyby ludziom to przeszkadzało to nikt by tego nie kupował. Dla kogoś to utrzymanie rodziny a dla jednego (przeważnie osoby która ma pola tyle co w doniczce i nawet nie mającej kota nie mówiąc o koniu) to bestialstwo. Taki jest świat, ludzie dążą za pieniądzem z każdej strony a zamiast zajmować się ochroną naszych dzieci my wywalamy pieniądze na kupno siana czy samochodu dla fundacji zamiast pomóc naprawdę potrzebującemu choremu dziecku.

a ja tam podpisałam

- - - Dopisano - - -

a ja tam podpisałam
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

Wpisów
    40
    Cytat Napisał michal00501 Zobacz post
    Nie powiem że nie jest mi obojętny los koni ale powiem tyle że ludzie zaczynają się troszczyć o losy zwierząt a zapominają o ludziach, dziś strach jest iść ulicą wieczorem bo można zostać pozbawionym ręki czy nawet życia nie wspominając o tych wszystkich dzieciach które straciły życie w ostatnich czasach. Organizacje ekologiczne na siłę kupują "biedne konie" a potem płaczą że nie mają na ich utrzymanie i proszą o kasę dla fundacji bo prezes zbiera na siano dla konie, ja jak chcę mieć psa czy kota to muszę zarobić i kupić mu karmę za własne pieniądze a nie chodzę z tacą po okolicy i zbieram wolne datki. Podobają mi się konie ale zakazywać ich hodowli dla mięsa to przesada gdyby ludziom to przeszkadzało to nikt by tego nie kupował. Dla kogoś to utrzymanie rodziny a dla jednego (przeważnie osoby która ma pola tyle co w doniczce i nawet nie mającej kota nie mówiąc o koniu) to bestialstwo. Taki jest świat, ludzie dążą za pieniądzem z każdej strony a zamiast zajmować się ochroną naszych dzieci my wywalamy pieniądze na kupno siana czy samochodu dla fundacji zamiast pomóc naprawdę potrzebującemu choremu dziecku.
    Los dzieci - los zwierząt....wiele razy pisałam, że to są dwie równoległe i bardzo ważne sprawy, nie można ich porównywać.
    Zresztą nie o tym ten temat.
    Prośba jest skierowana do osób którym leży na sercu los koni.
    A jeśli chodzi o fundacje ratujące zwierzęta (konie, psy czy koty), nie przychodzą do Ciebie i nie żądają pieniędzy pod groźbą utraty życia, proszą i jak ktoś chce to pomaga, wolna wola... Ratują zwierzęta, które źle zostały potraktowane czasem bestialsko, to nasi mniejsi bracia i mają prawo godnie żyć! To są zwierzęta niczyje i trzeba być naprawdę CZŁOWIEKIEM żeby im pomagać i to najczęściej bezinteresownie...Trochę empatii....

- - - Dopisano - - -

A.
    I bardzo dziękuję tym którzy podpisali
    Widzę że nasz powiat pięknie wzmocnił petycję

Owszem ale ja nikomu nie zakazuję dawać na te cele pieniędzy bo jak ktoś chce to może nawet pieniądze w błoto rzucać, mówię tylko że nie należy zakazywać hodowli koni na mięso bo to tak jakby napisać że nie należy hodować krów dla mleka bo się je wykorzystuje, jedni z tego żyją a drugim się to nie podoba owszem jeżeli byłaby to petycja po to by zaostrzyć troszkę prawo pod względem kontroli i przewozu zwierząt na tak długie trasy to co innego ale też pomyślmy racjonalnie jak pojedynczy kierowca tira ma wyprowadzić stado koni na stacji paliw po to by sobie trochę pogoniły. Trzeba po trochu myśleć tak jak hodowca, kupiec oraz przewoźnik. Naprawdę zakazać to nie zawsze najlepsza opcja.

Lubie konie na wybiegu i na tależu, koń jest zdrowszy jak świnia.

to jest to samo jak ktoś się drze że bestialskie jest strzelanie do zająców przez myśliwych a sam wyciąga królika z króliczoka i wali mu kulikiem przez łeb żeby go w niedzielę na obiad wsunąć.....to jest żałosne,niestety taki już jest los zwierząt że konczą na naszym stole,oczywiście nie pochwalam tego transportu koni jaki pokazują czasem w telewizji ale koń to zwierzę mięsne jak każde inne.Jeżeli pójdziemy dalej tym tropem to za chwilę nie będzie wolno rybki ze stawu wyciągnąć bo zabijamy żywe zwierzę.Jak nie chcesz jeść mięsa tylko same zielsko,twoja wola ale nie masz prawa narzucać wegetarianizmu innym ludziom....a są ponoć takie indywidua co nawet owoców nie zrywają bo to wbrew matce naturze czy jakoś tak......świry kompletne

Wpisów
    40
    Skoro nie można uregulować spraw z godnym traktowaniem tych zwierząt w czasie transportu należy tego transportu zakazać.
    I choćby nie wiem jak bardzo doszukiwać się podobieństw między końmi a krowami czy też trzodą, nie można ich znaleźć. Hodowla koni strikte rzeźnych to niewidoczny ułamek na tle innych zwierząt rzeźnych, to samo dotyczy się spożycia koniny. Najczęściej wywożone do rzeźni są konie JUŻ niechciane. Te które wcześniej pomagały człowiekowi w pracy, te które wcześniej pracowały w jeździectwie, te które długie lata pomagały w leczeniu dzieci poprzez hipoterapię. Zwierzęta te przez całe lata były kochane i traktowane z odpowiednią należytością, aż okazało się, że są już za stare, że doznały urazu którego nie opłaca się leczyć, że rolnik zamienił konia zaprzęgowego na tego mechanicznego...
    Po za tym jesteśmy krajem w którego historię konie wryły się bardzo wyraźnie i zawsze był to koń towarzysz, koń wojownik, koń żołnierz a nie koń- mięso! Sama pochodzę z rodziny związanej od wielu pokoleń z końmi i dlatego mówię stanowcze NIE wywożeniu koni na rzeź!

Jakby się tak naprawdę zastanowić to strasznie smutnie kończą te zwierzaczki. Ostatnio był w sieci filmik jak policjanci łapią świnię. Niby śmieszne i w ogóle, taki sympatyczny prosiaczek, a jak pomyśleć że skończy martwy na stoisku miesnym to robi się przykro. Najgorsze, że to jest dość patowa sytuacja. Mięso jeść musimy i dobrze traktować zwierzaczki również. A to niestety nie idzie ze sobą w parze. Bez sensu.
    "Czy rozumiesz teraz, czym jest neutralność, która tak cię porusza? Być neutralnym to nie znaczy być obojętnym i nieczułym. Nie trzeba zabijać w sobie uczuć. Wystarczy zabić w sobie nienawiść."

Czyli powinniśmy żyć dalej w średniowieczu, tylko że wtedy ludzie nie zajmowali się takimi rzeczami tylko myśleli czy będą mieli jedzenie żeby przeżyć. Piszesz że jesteście związani z końmi to co robiliście chowaliście je czy tylko podziwiali u sąsiada. Jeśli komuś nie podoba się jedzenie mięsa to go wcale nie jedzcie, nie jedzcie warzyw bo inne zwierzęta nie będą miały co jeść nie chodźcie po trawie bo ją to boli. Ludzie dajcie spokój gdyby nie rolnicy i hodowane przez nich zwierzęta to jakbyście żyli.

Uprawnienia