Brenna | Cieszyn | Czeski Cieszyn | Chybie | Dębowiec | Goleszów | Hażlach | Istebna | Jasienica | Jaworze | Ostrawa | Skoczów | Strumień | Ustroń | Wisła | Zebrzydowice

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 65

Temat: Petycja - skreślenie koni z listy zwierząt rzeźnych

KABANOSY mniam.

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Wszystkie zwierzęta należy traktować z godnością, te których mięso spożywamy także. Ale mowa tu o koniach.
    Konie są bardzo specyficzne, bo podziwiamy piękno, inteligencję i wieloużytkowość tych rasowych, wychuchanych a jednocześnie dajemy przyzwolenie na bestialskie traktowanie tych które miały pecha nie rodząc się rączym rumakiem, zimnokrwistych czy starych. Cierpią katusze w czasie podróży na stół jakiegoś grubego, spoconego Włocha albo innego Francuza...Nie ma problemu? Naprawdę nie widzicie różnicy Widzicie tylko mięso na kopytach?
    Człowiek zje każde zwierze w obliczu głodu, zje kota, zje szczura, zje psa....
    To może należy wyhodować psa wielkości konia i go zjeść? Psy się szybko rozmnażają....koty też.....

Iwi jestem z Tobą!

Bardzo bronisz swoich racji i słusznie!
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

chata za wsią....pod lasem
    Wpisów
    40
    Rozróżnia się 4 zasadnicze typy użytkowe: wierzchowy, pociągowy, wszechstronnie użytkowy i juczny.
    TYP WIERZCHOWY. Konie tego typu użytkowane .są obecnie głównie do celów sportowych i rekreacyjnych. Cechuje je konstytucja delikatna, tkanka sucha i jędrna, lekka budowa i szybka przemiana materii. Są wytrzymałe i zdolne do maksymalnego wysiłku w krótkim czasie. Odznaczają się, żywym temperamentem i szybką reakcją na bodźce zewnętrzne. Budowa tych koni umożliwia im szybki ruch w stępie, kłusie, a zwłaszcza w galopie. Kończyny ich są stosunkowo długie, o stawach i ścięgnach wyraźnie zarysowanych, wysokość w kłębie powinna być zbliżona do długości tułowia. W związku ze stale wzrastającymi wymaganiami stawianymi koniom użytkowanym w sporcie jeździeckim powinny być one wysokie (ponad 165 cm wys. w kłębie) i dobrze umięśnione, ale o suchej tkance.
    TYP POCIĄGOWY (ZAPRZĘGOWY). Konie tego typu można podzielić na ciężkie pociągowe i pospiesznorobocze.
    Koń ciężki pociągowy odznacza się dużym ciężarem ciała (700-1000 kg) i masywną budową, ułatwiającą ciągnięcie dużych ciężarów, powolniejszą przemianą materii i konstytucją limfatyczną, spokojnym, często flegmatycznym temperamentem, co w połączeniu z potężną budową ciała czyni go przydatnym do pracy w wolnym tempie. Ciężkie konie pociągowe, użytkowane dawniej głównie w transporcie miejskim, straciły obecnie swoje znaczenie.
    Koń pospiesznoroboczy jest mniejszy i lżejszy, o nieco bardziej suchej tkance i mniejszej sile uciągu, ale ma zdolność do ruchu w kłusie i pokonywania większych odległości, co czyni go bardziej przydatnym do prac polowych i transportu w rolnictwie.
    TYP WSZECHSTRONNIE UŻYTKOWY. Jest to typ pośredni między wierzchowym a pociągowym. Konstytucja raczej delikatna, budowa zbliżona do typu wierzchowego z tym, że są mniejsze (150-160 cm w kłębie) i mają inne proporcje ciała: krótszą szyję i dłuższy tułów (tzw. kłodę) oraz kończyny krótsze w stosunku do całego ciała. Konie tego typu mają też spokojniejszy temperament i z powodzeniem nadają się zarówno do pracy w zaprzęgu, jak i do jazdy wierzchem.
    TYP JUCZNY. Są to przeważnie małe konie prymitywne, przeznaczone do przenoszenia ciężarów na grzbiecie w terenach górskich. Odznaczają się spokojnym temperamentem i następującymi cechami budowy: krępa budowa ciała, mocny grzbiet i lędźwie, niski wzrost (ok. 140 cm), ciężar ciała 350-400 kg.

Albom ślepa albom nie zauważyła słów mięso i rzeźny.....

- - - Dopisano - - -

Dzięki aga

beton nie do przebicia....

Priv gabinet OX-Beskidy!!
    Cytat Napisał michal00501 Zobacz post
    Czyli powinniśmy żyć dalej w średniowieczu, tylko że wtedy ludzie nie zajmowali się takimi rzeczami tylko myśleli czy będą mieli jedzenie żeby przeżyć. Piszesz że jesteście związani z końmi to co robiliście chowaliście je czy tylko podziwiali u sąsiada. Jeśli komuś nie podoba się jedzenie mięsa to go wcale nie jedzcie, nie jedzcie warzyw bo inne zwierzęta nie będą miały co jeść nie chodźcie po trawie bo ją to boli. Ludzie dajcie spokój gdyby nie rolnicy i hodowane przez nich zwierzęta to jakbyście żyli.
    zwierzęta także mają duszę,tyle że one nie powiedzą co ich boli..

Śląskie
    Wpisów
    1
    Pamiętam jak byłem mały a Tata barana zabijał to mu łzy leciały i do dzisiaj baraniny nie jem , lubiłem tez karmić i głaskać króliki i też nie zjem królika chyba żebym nie wiedział

Cytat Napisał yupi055 Zobacz post
    Pamiętam jak byłem mały a Tata barana zabijał to mu łzy leciały i do dzisiaj baraniny nie jem , lubiłem tez karmić i głaskać króliki i też nie zjem królika chyba żebym nie wiedział

z krolikiem mam to samo.

Po prostu nie mogę
    "Ludzie sadzą pogardę czekając na szacunek Ale jak siejesz trawę nie licz, że wyrosną róże"

Niby miasto a świnie luzem chodzą !

A to też czerwony !

Nie wspominając już ile dobrego konie robią dla ludzi chorych i niepełnosprawnych . Hipoterapia jest tego najlepszym przykładem .

- - - Dopisano - - -

Ja też królika nie zjem . Pogłaskać uwielbiam

Śląskie
    Wpisów
    1
    Zwierzęta sa zabijane ale czy w humanitarny sposób na pewno nie oglądałem kiedyś film późnym wieczorem , nie chce tego Wam komentować- okrucieństwo

a mięso innych zwierząt jadasz?

Uprawnienia